ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
החייזרים ישתלטו לכם על המחשב 
 
 
מערכת חיים ברשת

פרוייקט SETI@home עדיין לא מצא סימנים לקיום חיים מחוץ לכדור הארץ, אבל ההאקרים כבר נעזרים בו כדי להשתלט לכם על המחשב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
רציתם בסה"כ לעוזר לאנושות ליצור קשר עם חיים תבוניים מחוץ לכדור הארץ, אך מסתבר שהדרך לגיהנום רצופה כוונות טובות, וחייזרים השתלטו לכם על המחשב. פרוייקט SETI@home אשר מספק שומר מסך שבעזרתו ניתן לרתום את כוח המחשוב הביתי שלכם לטובת חיפוש חיים תבוניים אי שם.

עד עתה אמנם לא נמצאו חייזרים בעזרת הפרוייקט, מה שכן נמצא, כך מסתבר, הן פרצות אבטחה המאפשרות להאקרים להריץ קוד זדוני על מחשבי הצדיקים הווירטואליים, כך עולה על פי אזהרה שהוציא סטודנט למדעי המחשב מהולנד. דווח של אתר IDG.

הפרוייקט הינו ניסוי מדעי המחלק את כוח העיבוד שלו על גבי מחשבים ביתיים המחוברים באינטרנט לצורך חיפוש אינטליגנציה מהחלל החיצון. המשתתפים בפרוייקט מתקינים תוכנה חינמית הניתנת המורידה מהרשת מידע מטלסקופ הרדיו המשתתף בניסוי ומעבדת אותו, בעוד ברקע רץ שומר מסך.

שומר המסך כך מסתבר, מכיל פרצת אבטחה מסוג הצפת באפר בקוד המקור אשר מגיב לשרת הפרוייקט, כך לפי ברנד יאן וויבר, הסטודנט בן ה-26 שכתב את האזהרה. לאחר שכנוע הלקוח להתחבר לשרת מזויף הנמצא תחת שליטתו, יכול ההאקר לגרום להצפת מידע לבאפר, ולהשיג שליטה על המחשב המותקף.

הפרצה הנ"ל משפיעה על כל תוכנות וגרסאות SETI@home, למחשבי אשר מריצים את מערכות ההפעלה השונות, חלונות של מיקרוסופט, מק של אפל וגרסאות שונות של יוניקס. גם על השרת הראשי המריץ את הפרוייקט באוניברסיטת ברקלי, קיימת הרגישות הזו.

צוות הפרוייקט פרסם כבר גרסה מתוקנת של התוכנה, גרסה 3.08 אשר תוארה באתר הבית של הפרוייקט כ"גרסה לצורך בטיחות מוגברת".

יותר מארבעה מיליון גולשים רשומים כמשתתפים בפרוייקט. מתוכם, כחצי מיליון נחשבים למשתמשים פעילים, אשר החזירו מידע מעובד לשרת הראשי של הפרוייקט בשבועות האחרונים, כך לפי אתר הפרוייקט.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by