ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הרוקח הווירטואלי מסתיר ממך מידע 
 
 
רויטרס

רבים רוכשים תרופות דרך הרשת כדי לחסוך פערי מחירים; מומחים מזהירים כי אתרי הרוקחות אינם מיידעים את הלקוח על הסכנות שבמוצריהם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גולשים אשר קונים תרופות דרך רשת האינטרנט עלולים לסכן את בריאותם, כך הצהירו אמש (ב') רופאים אוסטרלים. הרופאים התייחסו לעובדה כי חלק גדול מאתרי מכירת התרופות אינם מספקים אינפורמציה במידה מספקת ללקוחות, אודות המוצרים שלהם, כך שיכול בהחלט להיות שהלקוח אינו יודע את כל שעליו לדעת על הגלולה שהוא עתיד לבלוע.

"לקוחות אינם יכולים לעשות החלטה ביודעין לגבי רכישת תרופה בהסתמך על המידע המסופק על ידי בתי המרקחת המקוונים, כיוון שמידע מאוזן אודות היתרונות והחסרונות של נטילת התרופות לא קיים ברוב המקרים, או שהוא לוקה בחסר", אמרה דר' טרייסי בסל, מאוניברסיטת מונאש בויקטוריה, אוסטרליה.

בסקר שנערך בקרב 104 אתרי אינטרנט המוכרים תרופות, אשר פורסם במגזין בטיחות וגהות בטיפול הרפואי, נמצא כי 41 בתי מרקחת לא פרסמו כל מידע על המוצרים שלהם. כשני שליש מהאתרים היה מידע כלשהו אולם ב-53 מתוכם המידע היה כה לקוי או חסר, כך שלא היה בו כל תועלת לצרכן (להזכירכם, תרופות בשימוש בלתי הולם, מסוכנות לבריאות).

אך ורק לשלושים אתרים שנסקרו במדגם שהקיף 13 מדינות ובהן ארה"ב ובריטניה, היו קישורים לאתרים אחרים (אינטרטנט או לא אינטרטנט?) ורק לבודדים מבין האתרים היה מידע על מחלות (הדברים האלה שבגללם אנשים בולעים כדורים מלכתחילה).

עשרים ושבע בתי מרקחת מקוונים מכרו את עשב סנט-ג'ון, תרופה משלימה המשמשת לטיפול בדיכאון קל, אולם אך ורק שלושה מבין האתרים הזהירו את הלקוחות אודות סכנות אפשריות באינטראקציה של החומר עם תרופות אחרות למחלות לב, אפילפסיה וגלולות למניעת הריון.

ארצות כמו אוסטרליה, ניו-זילנד, בריטניה וארה"ב הנהיגו כללים מוגדרים לעבודה תקינה של רוקחות באינטרנט, אולם בסל ועמיתיה למחקר אמרו כי בתי מרקחת שמוכרים תרופות ללא מרשם ומוצרים לרפואה משלימה אינם עומדים בקריטריונים הללו.

"לעת עתה גלישה ורפואה עצמית אינם בטוחים דיים", הוסיפה בסל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by