ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
השולח ספאם לספאמר פטור? 
 
 
מערכת חיים ברשת

בעל עסק שהשתמש בשירותים לשליחת ספאמים גילה על בשרו שלא כל כך נעים להיות בצד המקבל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כמה פעמים פתחתם את תיבת האימייל שלכם רק כדי לגלות עשרות הודעות שונות ומשונות שמזמינות אתכם להגדיל את איבר מינכם, להרוויח מיליונים בלי לצאת מהבית או לצאת לחופשת חלומות בחינם ואמרתם לעצמכם שיום יבוא ואתם תתנקמו במי ששולח לכם את הדברים האלה.

פרנסיס ווי מהעיר אליקוט בארה"ב החליט לקחת את האמירה הזו צעד אחד קדימה ומצא דרך להשיב מלחמה: פרנסיס החליט "להוציא מהארון" באתר שלו את הפרטים האישיים של שולחי הספאם ובכך ליידע את ספקי הדואר מי האנשים שעומדים מאחורי משלוח דברי הבלע האלה, דבר שיאפשר להם לחסום את השליחה מבעוד מועד או אפילו להגיש תביעה נגד השלוחים.

התוכנית של ווי התגלתה כמוצלחת למדי, אבל התגלה בה עוד משהו קטן שסידר לו גם תביעה בבית משפט: משתמשים רבים החליטו להתנקם במי ששלח להם את הדואר והחלו לשלוח להם הודעות נאצה, לרשום אותם למיני קטלוגים שמגיעים בדואר (אמיתי) ואפילו להתקשר לטלפון הפרטי שלהם ולהטריד אותם.

אחד האנשים האלה, ג'ורג' אלן מור, החליט לתבוע את ווי בטענה שהאתר הפך את חייו לבלתי נסבלים. מור טוען כי קיבל כשבעים חבילות ויותר ממאתיים מגזינים לביתו בגלל האתר ובנוסף "זכה" למספר שיחות נאצה של אנשים שקראו לו שלא להדליק את מכוניתו או אמרו שהם עוקבים אחריו.

"ביקשתי מווי להוריד את שמי מהאתר שלו אולם הוא סירב", אמר מור, שהחברה שלו משתמשת בספאם כדי למכור את תוכנת האנטי-וירוס שלה. לטענתו, הוא אינו ספאמר משום שהוא פונה לחברות אחרות והן אלה שמפיצות את המודעות שלו לכל דורש (וגם למי שממש לא רוצה את זה).

ווי לעומתו טוען כי באתר אין שום קריאה להטריד את מור ולכן אין לו שום כוונה להסיר את הכתובת מהאתר. "אני רואה את עצמי כאזרח האינטרנט שמפחד מהמגיפה ההולכת וגדלה של הודעות הספאם והולך לפי האמרה "תחשוב גלובלי, תפעל לוקאלי".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by