ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
חדשות הפורומים, גיליון 15 

חדשות הפורומים, גיליון 15

 
 
מיכל יפה

הבאג אוטוטו פה, אבל בפורומים מסרבים להתרגש. מה קורה כשמנהל פורום מפר כמה כללי אתיקה, ולמה הגזענות הולכת ללוות אותנו גם במילניום הבא

 
 
 
 
 
 
 
 
 

אחרינו הבאג

 
עוד פחות משבוע והמתח בשיאו. מה יהיה? כיצד נשרוד? האם מהדורת ליל המילניום של חדשות הפורומים תצא כסדרה ביום ראשון הבא?

בפורום באג אלפיים - המדריך למבוהל בוואלה! עושה רושם שלא ממש מבוהלים (שזה קצת מוזר, כי מדובר בפורום שבוודאות יפגע ויסגר עוד שבוע שבועיים). אפשר למצוא שם שאלה בקשר לקבצים שעשויים להימחק, המלצה להוציא קצת כסף מהבנק וזהו. שום דבר חריג.

גם בפורום מועדון הפי.סי באורט סירבו להכנס ללחץ, או כמו שהגדיר את זה מישהו שם: "כולם משתדלים ליצור פאניקה, אבל הציבור אדיש!".

בפורום באג אלפיים ב- IOL הבאג אפילו לא זכה למעט יראת כבוד מינימלית וניתן היה למצוא שם הודעות היתוליות משהו על מה שיקרה למי שיחלל את השבת הראשונה במילניום ומה קרה במעבר בין "לפני הספירה" ל"אחרי הספירה".
 

אתיקה? לא שמענו על זה

 
ביום שני שעבר הופיעה בפורום תרבות דיגיטלית בנענע הודעה של בחורה תחת הכינוי אזדרכת, בה היא סיפרה בכשרון רב על אורח חייה המקוון. כשרון הכותבת לא חמק מעיני פרופסור עזי ברק, מנהל פורום אדם באינטרנט ב- IOL שנמצא שם באותה שעה והוא מיהר להחניף לה כדבעי ולהזמין אותה לפורומו תוך שהוא מציע לה "לא להתבזבז בסביבה יגעה זו".

התגובות לא אחרו להגיע והן היו זועמות, וגם אזדרכת עצמה לא אהבה שמישהו מחליט מה טוב בשבילה.

בלהט הדברים הויכוח גם גלש לפרופסורה של עזי והאם הוא מתנהג כיאה לאיש אקדמיה. נדמה כי המסקנה לה הגיע אחד הכותבים כי ``להתנהג כמו בן אדם הגון בפורומים זו משימה קשה הרבה יותר. אקדמיה או לא אקדמיה`` תהיה מוסכמת על רוב הקוראים.
 
 

הגזענות (שוב) מרימה ראש

הקו-קלוס-קלאן. מהתנועות הגזעניות של המילניום הקודם (רויטרס)
 הקו-קלוס-קלאן. מהתנועות הגזעניות של המילניום הקודם (רויטרס)   
עם שוך המאה העשרים ניתן כבר לקבוע בוודאות אם כי בצער כי חלק לא קטן מהתהליכים במאה האחרונה נבע מגזענות ושנאה וקשה להאמין שהמאה הבאה תביא איתה שינוי מהותי.

רק השבוע הופיעה בפורום השתלת איברים ב- IOL הודעה המדברת על גזענות של רופאים ממוצא אשכנזי. הכותב רמז שאלה לא יהססו לקבל החלטות פזיזות בנוגע לתרומת איברים של יוצאי עדות המזרח במקרה שהמתת חסד תהיה חוקית ואמר, די בבוטות, כי מזרחיים המסכימים לתרומת איברים כאילו חותמים בעצמם על גזר דין המוות שלהם.

בעקבות הודעות כאלה, אבל לא רק, מן הראוי כי דיונים כמו זה שהיה בפורום אצלנו בבית בוואלה! בנושא ``האם אנחנו גזענים`` יתקיימו לעתים קרובות יותר.
 

קצרים

צביקה פיק. מה לעשות עם השיער שלו?
 צביקה פיק. מה לעשות עם השיער שלו?   
בהמשך למה שנכתב פה בשבוע שעבר על הודעת העזיבה של ד"ר עמוס בר בפורום הריון ולידה ב- IOL, השבוע הוא פרסם שם הבהרה שבה הוא חוזר בו מכוונת ההתפטרות בעקבות הבטחה שניתנה לו ע"י IOL להוספת הפניה דרכה יוכלו המבקרות בפורום לדעת פרטים על מנהלו.

"מה לעשות עם השיער שלי?" שאל מישהו בפורום החופשי בנענע והיאוש ניכר בהודעתו.
 
 
בפורום הפה של קארין בתפוז נשבע מישהו שיותר הוא לא יוצא לדייטים ביום שישי. צודק. גם אנחנו פה חושבים שעדיף להיות בפורומים ביום שישי מאשר לצאת. שבוע מוצלח ורווי דייטים לכולם.
 

פורומים חדשים

 
ב- IOL
פורום השתלות, בניהול אגודת אד"י.

בתפוז
פורום זוגיות במשבר
פורומי עזרה בלימודים במתמטיקה לחטה"ב, מתמטיקה לתיכון, אנגלית, פיזיקה, כימיה וביולוגיה.
 
 
האימייל האדום של חדשות הפורומים

מוכן לשנת 2000 ומוכן לשמוע את כל הסיפורים מהשבוע האחרון של המילניום.
 
וכמובטח, בשבוע הבא - סיקור מלא של ליל המילניום בפורומים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by