ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
Popular Science 
צליל גדול ממגבר זעיר 
 
 אולפן ביתי ורמקולים    צילום: flickr, Seo2 Salvador Dolores, cc by    
Popular Science |
 

מגבר זעיר מזין רמקולים ענקיים בטכנולוגיה שמקורה בלוויינים - ויוצר צליל בעל עוצמה שמשתווה למגברים הגדולים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Sonos ZP120
 Sonos ZP120 
 צילום: גרג נוימאייר, Popular Science 
 
לא צריך להיות מדען רקטות כדי לייצר מגבר רגיל, אבל כשרוצים לייצר מגבר דיגיטלי זעיר בעל עוצמה שמשתווה לזו של מגברים גדולים, טכנולוגיות חלל יכולות להועיל: המכשיר הזעיר Zone Player ZP120 של Sonos, שהוא חלק ממערכת אלחוטית לשידור מוזיקה, מסוגל להזין רמקולים ענקיים דוגמת 803s של B&W [בתמונה] - בטכנולוגיה של אספקת כוח שמקורה בלוויינים.

מגברים אנלוגיים מגבירים אותות חלשים שמקורם בנגני תקליטורים או מקורות שמע אחרים, עד שהם חזקים דיים להשמעה מהרמקולים. אולם, מרבית האנרגיה החשמלית שמשמשת להגברת העוצמה זולגת כחום, ומשום כך חייבים להתקין מקרני מתכת גדולים לפיזור חום. מגברים דיגיטליים יעילים יותר משום שהמעבר ממתח הכניסה למתח היציאה נעשה בצורה ישירה. עם זאת, ספק הכוח מספק תמיד אותה עוצמה, וחלק ניכר ממנה אובד.

מגבר ZP120, לעומת זאת, פועל בטכנולוגיה של מיתוג תהודה לאספקת כוח [RSPS], שמאפשרת לספק את העוצמה המדויקת שנחוצה למגבר הדיגיטלי. כדי להפיק עוצמה של 110 ואט, למשל, זקוק ZP120 ל-125 ואט בלבד - בהשוואה לכ-400 ואט של מגבר אנלוגי.

בלוויינים מסייעת טכנולוגיית RSPS להגן על רכיבים רגישים מפני חום. אולם, שינויי המתח המהירים יוצרים הפרעות אלקטרו-מגנטיות שעלולות לגרום לרעשים במגברים אנלוגיים רגילים. כדי למנוע הפרעות התקינה Sonos מסננים שחוסמים תדירויות שמקורן בספק הכוח.

סביר להניח שבשנים הקרובות נראה את טכנולוגיית RSPS במוצרים נוספים לבידור ביתי: טכנולוגיה מהחלל החיצון מסייעת לחסוך מקום בארונית הבידור הביתי.
 

עוד בגיליון: המראת בכורה ברקטה נלבשת

 
רוצים לקרוא על הרקטה הנלבשת ומי המריא איתה? תוכלו למצוא זאת בגיליון המלא של Popular Science ישראל. אתר nana10 מציע לכם מנוי היכרות ל-Popular Science ישראל במחיר מיוחד. לחצו כאן לפרטים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by