ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מעשנים ברשת, חוסמים את הרשת, גונבים ברשת 

מעשנים ברשת, חוסמים את הרשת, גונבים ברשת

 
 
אורי ברייטמן

הרשת משגעת את העולם. העולם משגע את הרשת. אנשים שמשגעים אנשים ברשת. שלושה סיפורים מהצד האפל של האינטרנט

 
 
 
 
 
 
 
 
 

כיצד גנבתי 120 אלף דולר ברשת

 
אית`ן אלן, נער בן עשרים מסיאטל, יבלה את חג המולד בכלא. גזר דינו: שנה. הוא כנראה האדם הראשון - ולא האחרון - שנשפט והורשע על ידי התובע הראשי בסיאטל על רמאות באינטרנט.

כוחות הביטחון והאכיפה עד היום לא ממש הצליחו להבין איך מטפלים בהונאות-רשת. אלן הודה כי הונה לפחות 50 קורבנות ברחבי ארה"ב על ידי פרסום כוזב של מחשבים למכירה ברשת. הוא דרש תשלום-מראש - ושלח למזמינים קופסאות ריקות של מחשבים, בלי כלום בפנים.

בסך הכל, הרוויח הנוכל הצעיר 120 אלף דולר בשנה וחצי. את הכסף הוא אמור עכשיו להחזיר לקורבנותיו. הוא טוען שבזבז את כל הכסף על אורח-חיים ראוותני ותו לא.

"התמכרתי לזה. לא עשיתי את זה בשביל הכסף או בגלל שהיתי תאב-בצע. פשוט הייתי מכור לעניין", תירץ אלן את פשעו. הוא התנדב לעזור לאנשי FBI בחקירות דומות. נכון לעכשיו FBI סירב.

"כרגע, אנחנו מרגישים שהכלא הוא הדבר הנכון בזמן הנכון בשבילו, שזה דבר שקשה להורה לומר", אמר אביו, ריק אלן. "אנחנו מקווים שהוא יוכל להשתמש בכשרונותיו בצורה חיובית", אמרה אימו, אלווריטה אלן. "הוא מבריק...אנחנו מאמינים בו".
 

קזחסטן משתלטת על הרשת

מפקחים על האינטרנט. נשיא קזחסטן, נורוסולטאן נאזארבייב (רויטרס)
 מפקחים על האינטרנט. נשיא קזחסטן, נורוסולטאן נאזארבייב (רויטרס)   
מסתבר שאם ממש רוצים, אפשר להשתלט על הרשת, לפחות במדינה שלך. ממשלת קזחסטן הקימה מוקד לאומי של חיוב על טלקומוניקציה מקומית. על פי מומחים, המוקד יאפשר לה לעשות `מה שהיא רוצה`, על פי הגדרת אחד מהם, ברשת הארצית של האינטרנט שלה.

 
 
על פי ההחלטה, המוקד לא יבדוק את תוכן המידע, אלא יערוך ביקורת של כמויות המידע והקול בקווי התקשורת. כמו כן יתאפשר לממשלה לשלוט בקביעת הדומיינים (כתובות אינטרנט) במדינה.

מדינות כמו רוסיה וסין נוהגות בחקיקה דומה. השאלה היא, איך יוכל המוקד להבדיל בין מידע שמקורו באינטרנט לבין מידע שמקורו לא באינטרנט? אפשר לדעת זאת רק באמצעות חדירה לקווי התקשורת וביצוע מניפולציות בזרימתם.

על פי `קרן קזחסטן למאה העשרים ואחת` בוושינגטון, הממשלה כבר הצליחה לחסום או לאטום לחלוטין גישה לכמה אתרים אופוזיציונים המציגים מידע קריטי על נשיא קזחסטן, נורוסולטאן נאזארבייב.

ההחלטה על החקיקה החדשה התקבלה בחשאיות גדולה, ללא התייעצות עם מומחים. שגרירות קזחסטן בוושינגטון סירבה להגיב על הנושא.

 
 

סיגריות, יוסי'לה?

מי מכר לך את זה? קוף חביב לוקח לריאות (רויטרס)
 מי מכר לך את זה? קוף חביב לוקח לריאות (רויטרס)   
בקרוב זה גם אצלנו. בארה"ב מטפלים ברצינות ברעה-חולה חדשה של האינטרנט: מכירת סיגריות לקטינים.

במבצע `עוקץ` רחב-היקף שנערך בידי 17 תובעים כלליים, התקבלו ידיעות על 5 סוחרים מקוונים של טבק, המציעים סיגריות מיוחדות מסוג `בידיז` לילדים בגילאים שתים-עשרה עד שבע-עשרה.
 
כדי ללכוד את העבריינים, נעזרו כוחות החוק בשני ילדים קטנים, שהשתמשו בשמות בדויים וכרטיסי אשראי. הם רכשו את המוצרים מהחברות דרך הרשת, בלי להישאל לגילם.

ה`בידיז` הן סיגריות מגולגלות-ביד ומומתקות בטעם של ממתקים. הן מופקות בעיקר בהודו ומהוות סיכון בריאותי חמור יותר מסיגריות רגילות. הסיגריות דורשות מהמעשן לפלוט יותר עשן מאשר בסיגריה רגילה, מה שמגביר את צריכת הניקוטין. ב`בידיז` גם כמות גדולה פי שלושה של ניקוטין וזפת מאשר לסיגריה רגילה.

"לא נסכים למכירה של סיגריות לקטינים, בין אם ברחוב או באינטרנט", אמר התובע הכללי של וושינגטון, קריסטין גרגואר. 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by