ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אתה מפוטר, אל תשלח לנו יותר אימייל 
 
 לא משהו בבחירת בגדים, אבל יודע לתת שואו (מהאתר של חמידי)   
 
רויטרס

ביהמ"ש בקליפורניה נדרש לדון בעתירתו של עובד שפוטר מאינטל, אשר מתלונן כי החברה צנזרה בברוטליות מכתבי ביקורת שניסה לשלוח לעמיתיו לשעבר לעבודה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
באינטל יודעים מה זה חופש הביטוי (רק מעדיפים להתעלם)
 באינטל יודעים מה זה חופש הביטוי (רק מעדיפים להתעלם)   
במקרה משפטי מרתק הבוחן את מגבלות חופש הביטוי באינטרנט, פרקליטיו של מהנדס אשר פוטר מאינטל אמרו בעתירתם לבית המשפט העליון בקליפורניה כי לאיש יש זכות מלאה לשלוח אי-מיילים ל-30,000 עובדי אינטל ולהשמיע דברי ביקורת על החברה על כך שהחליטה לפטרו.

עורכי הדין של מהנדס אינטל לשעבר, קן חמידי, אומרים כי השתקתו יכולה ליצור תקדים מסוכן מאוד שיאפשר לחברות לדכא את חופש הביטוי. פרקליטי אינטל טוענים כי החברה כלל אינה פוגעת בחופש הביטוי של איש, אלא פשוט שולטת בגישה לרשת האי מייל הפנימית שלה, שהיא רכושה הפרטי של החברה.

השימוע בבית המשפט העליון מגיע לאחר ששתי ערכאות נמוכות יותר פסקו כי אינטל יכולה באופן חוקי לחלוטין למנוע מחמידי להציף את עובדי החברה באי-מיילים.

חמידי, העובד עתה ברשוית המס של מדינת קליפורניה, שלח שש הודעות אי-מייל המבקרות את מדיניות ההעסקה של אינטל ללמעלה מ-30,000 עובדי החברה, בין השנים 1996 ל1998-, לאחר שהוא פוטר לאחר חופשת מחלה.

"פסיקה לטובת אינטל משמעותה פגיעה חמורה בתיקון הראשון לחוקה הנוגע לחופש הביטוי והביקורת", אמר הפרקליט קארל אולסון בראיון לאחר השימוע. קבוצות רבות העוסקות בזכויות האזרח הביעו זעזוע לאור פסיקת הערכאות הנמוכות יותר אשר צידדו באינטל, ורבים הגדירו את המשפט כאבן בוחן לחופש הביטוי באינטרנט.
 

צא מפה, השרת הזה הוא רכוש פרטי!

 
חברת אינטל, יצרנית המעבדים הגדולה בעולם, טענה כי היא בסה"כ הגנה על הגישה למערכת הדוא"ל הפנימית שלה, שהיא רכוש פרטי. דובר אינטל, צ'אק מולוי אמר "העובדים שלנו לא רצו לקבל את האי-מיילים האלה" (והוא יודע את זה בוודאות כי הוא עבר ושאל כל אחד מהם?).

החברה טענה כי שרתי המייל שלה הם רכוש פרי וכי יש לה את הזכות להרחיק אנשים שמתכוונים לפגוע ברכוש זה. "זה הרכוש הפרטי שלנו בדיוק כמו שכל קניין פיסי הוא רכוש פרטי", אמר מולוי.

בשלב הצגת הטיעונים, עורך דינו של חמידי, ביל מק'סווין אמר כי האי-מיילים לא היוו הפרת גבול כיוון שאינטל נכשלה להוכיח כי נגרם לרכושה כל נזק כתוצאה מהמיילים, כגון קריסה במערכת השרתים וכיו"ב.

"הנזק היחיד, כביכול, שהם טוענים שאירע, הוא שהמכתב הסיח את דעתם של אנשים", אמר אולסון. "אם ביהמ"ש יפסוק לטובת אינטל, כל פעם שחברה גדולה לא תאהב את תוכן המכתב שמישהו כתב באי-מייל, הם ישתמשו במקרה זה כתקדים כדי להשתיק את הביקורת".

השופטים שאלו את עורכי הדין איך אי-מיילים יכולים להיחשב כשונים מכל דואר רגיל, שיחת טלפון או פקס, והביאו כדוגמה לכך את המקרה בו פעילים כנגד המלחמה בעיראק הפציצו את משרדי הממשל במיליוני אי-מיילים.

לי טיאן, פרקליטה בכירה מטעם איגוד החזית האלקטרונית, ארגון לשמירת זכויות הפרט בעולם הדיגיטלי התומכת בחמידי במאבקו, מזהירה כי טיעוניה של אינטל אם יתקבלו, עשויים לסלול את הדרך להפעלת צנזורה על אותות תקשורת אלקטרוניים אחרים דוגמת מערכת הטלפון ושידורי הטלוויזיה.

בית המשפט העליון של קליפורניה אמור למסור את החלטתו בנושא בעוד כתשעים יום.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by