ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
האם הטלוויזיה שלך מרגלת אחריך? 
 
 תביא לראות מה אתה רואה   
 
מערכת חיים ברשת

אם אתם אמריקאים ומנויים לטלוויזיה בלווין, התשובה היא כן. החוק למניעת טרור מאפשר לממשל לדעת אם אתה מנוי לערוצי הפורנו או אם את מתעדכנת באל-ג'זירה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
האם הממשל האמריקאי יכול לברר אילו תוכניות טלוויזיה האזרח הקטן צופה? גם אם אין המדובר בחשוד התמנהלת נגדו חקירה פלילית? ובכן, אם לאותו אזרח יש במקרה טלוויזיה בלווין או מכשיר TiVo, התשובה היא בהחלט כן, כך לפי מומחים משפטיים וגורמים בתעשייה.

תחת "חוק הפטריוט האמריקאי" (החוק למניעת טרור שלו ספיחים רבים), שחוקק כחודש לאחר אירועי הדמים בספטמבר 2001, יכולים אנשי ה-FBI להכריח כל מפעיל טלוויזיה שלא בכבלים להסגיר את כל הפרטים שיש לו אודות התוכניות בהן צפה אדם מסוים. הממשלה רק צריכה להגיד את מילת הקסם "טרור" ולא צריכה לפרט שום דבר, אמר למגזין TVweek ג'יי סטנלי, מומחה טכנולוגי מטעם האגודה האמריקאית לזכויות האזרח.

"תחת סעיף 215 לחוק, אינך צריך לעמוד כלל במוקד החקירה. ובנוסף חל איסור מלא על ספק הטלוויזיה שלך להודיע לך כי הממשל הפדראלי ביקש את המידע האישי שלך. השפה בה מנוסח חוק היא מאוד כללית", אמר סטנלי. "היא מאפשרת ל-FBI לחייב חברה למסור את כל הרישומים על לקוחותיה. הם לא צריכים בכלל להוכיח חשד סביר לפעילות עבריינית".

דיוויד סובל, הפרקליט הראשי של ה"מרכז לפרטיות מידע אלקטרוני", צוות חשיבה מהבירה וושינגטון, אמר כי חוק הכבלים משנת 1984 מעניק לחברות הכבלים הגנה מפני חוק הפטריוט. חברות הכבלים אינן חייבות לשחרר רישומים של לקוח מסוים, אלא אם כן הסוכנים הפדרליים מראים להם הוכחות כי האיש עומד במרכזה של חקירה פלילית. וגם אז, יש חובה ליידע את האיש על הבקשה, ואז הוא יכול לערער עליה בבית המשפט. "חוק הפטריוט אינו יכול לדרוס את חוק הכבלים", אמר סובל.

מה שמותיר את חברות הכבלים מחוסנות (יחסית) מהחוק החדש, אולם שם את חברות לווין והטלוויזיה הדיגיטלית במקום לא הכי נוח אל מול לקוחותיהן. אנדי רייט, נשיא איגוד שירותי התקשורת בלווין, מנסה להרגיע באומרו כי הוא "אינו מאמין שסוכני FBI יוציאו בקשות מידע בקלות דעת", אך כפי שמקרי עבר מוכיחים, אנשי ה-FBI מפגינים קלות דעת שכזו מדי פעם ואף לא מהססים לשקר בבית המשפט כדי להשיג צווי חיפוש ומעצר.

עתה ניתן רק לחכות ולראות האם לקבוצות הצרכנים בארה"ב (אלה שפעם קראו להם בני אדם) ייפול האסימון והם יבחינו כי הממשל אונס את זכויותיהם, או שמא ימשיכו להאמין לראיס בוש, לראות מלחמה בטלוויזיה ולחכות למשיח.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by