ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אל תגעו לנו בגוגל 
 
 
רויטרס

חברת מיקרוסופט הודיעה כי היא "מגלה התעניינות במנוע החיפוש גוגל" – האם מדובר בעוד מסע רכש בהתהוותו, או בסתם בלון תקשורתי?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אחרי הרבה זמן שהיא ישבה בשקט (יחסי) ולא רכשה והשתלטה על חברות על ימין ועל שמאל (בעקבות איזה משפט קטן שהיה לה), החליטה לשחרר חברת מיקרוסופט הצהרה קטנה לאוויר, כמו בלון לחיזוי מזג האוויר, ואמרה כי היא מביעה התעניינות בחברת חיפושי הרשת, גוגל.

"אנו רואים בגוגל יותר ויותר כמתחרים. אנו מאמינים שאנחנו יכולים לספק לצרכנים מוצר טוב יותר וחווית משתמש טובה יותר. זה משהו שאנחנו מחפשים לעשות" אמר בוב ויסה, ראש מחלקת השיווק של חטיבת MSN לשירותי רשת במיקרוסופט.

ויסה הוסיף כי החברה עורכת עתה השקעות רציניות בפיתוח מנוע חיפוש טוב יותר, אך לא חשף תוכניות ספציפיות. ולא יהיה זה קשה לשער כי השקעות אלו היו מיועדות לרכישה של חברה גדולה, אולי גוגל.

מיקרוסופט לא תהיה ספקית הפורטלים הראשונה שנכנסת למגזר חיפושי הרשת. בחודש שעבר, רכשה חברת Yahoo, תמורת 235 מיליון דולר, את חברת החיפוש אינקטומי, וזאת לאחר שנמאס לה לשלם למתחרה גוגל (שהייתה בעצם המנוע מאחורי החיפוש של יאהו) שרק גדלה וגדלה.

ממיקרוסופט נמסר כי החברה מחפשת דרכים לממש את ההון גלום בטכנולוגיות השונות שלה, דוגמת איתור ניתוח והחזרת מידע, ע"י כניסה לשווקים חדשים. בנוסף לרצונה של מיקרוסופט להתחיל "לחפש ברשת", היא מתעניינת גם בתחום אבטחת תוכנה (מעין בדיחה עצובה שכזו, קודם תלמדו לכתוב תוכנות בלי באגים).

גוגל, מנוע החיפוש המוביל ברשת, נעשה כה פופולרי עד שבשפה האנגלית המדוברת, התחילו אנשים להשתמש בשם החברה כשם נרדף לחיפוש ברשת ("תיזהר שאני לא יעשה עליך גוגל" וכיו"ב).
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by