ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
כה אמר האורקל: ווינדוז מות תמות, קוד פתוח זה אחלה 
 
 
מערכת חיים ברשת

המיליארדר לארי אליסון מאורקל חוזה שלינוקס תהווה אלטרנטיבה משמעותית לחלונות ברגע שיהיו לה תוכנות משרדיות יציבות; על סטאר-אופיס אמר: "היא כמעט שימושית"; על מוזילה: "לא רע"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מערכת ההפעלה פתוחת הקוד לינוקס תהווה תחרות של ממש בשוק המחשבים הביתיים למערכת המתחרה, חלונות של מיקרוסופט, חוזה יו"ר ומנכ"ל אורקל, לארי אליסון. מיקרוסופט, אמר אליסון, "כבר חוסלה על ידי מוצר קוד פתוח אחד. נשחטה, נמחתה, הועברה משליטה בשוק לאי-רלוונטיות. [תוכנת השרתים] אפאצ'י השמידה אותם שם, וזה יקרה שוב עם לינוקס, שהיא מהירה יותר ואמינה יותר מחלונות על חומרת אינטל סטנדרטית".

הדברים נאמרו אתמול (ג') בכנס של שותפים עסקיים קיימים ופוטנציאליים של החברה בניו יורק. אליסון טען שהשליטה של מיקרוסופט על המחשבים הביתיים לא קשורה לחלונות, אלא לתוכנות המשרדיות. בנוגע למתחרה של מיקרוסופט אופיס, חבילת תוכנות המשרד סטאר אופיס של סאן (לה יש גם גירסת קוד פתוח, אופן-אופיס), אמר אליסון: "סטאר אופיס היא כמעט שימושית. היא מתקרבת לזה. אני משחק איתה, והיא לא ממש גרועה". דפדפן הקוד הפתוח, מוזילה, גם זכה למחמאה מסויגת: "הוא לא רע".

אליסון העריך שברגע שיהיו אלטרנטיביות יציבות, לינוקס תתחיל לחדור לשוק המחשבים הביתיים, בעיקר בארצות בהן המחיר מהווה חסם משמעותי, כמו הודו וסין: "זה ייקח הרבה שנים, אבל מיקרוסופט תיאלץ בסופו של דבר להתחרות. זה יהיה עולם חדש לגמרי בשבילם. אני מחכה שזה יקרה".

בשבוע שעבר יצאה אורקל ביוזמה לעידוד שותפי התוכנה שלה ליצור גרסאות תואמות לינוקס של התוכנות שלהם. סוכנות IDG מדווחת שהחברה תשקיע ביוזמה עד 150 מיליון דולר לשנה, לסייע לחברות לפתח ולשווק את התוכנות הללו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by