ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
טרוריסטים ה-Paypal האלה 
 
 הא לך אויב אכזר   
 
רויטרס

התביעה בארה"ב מחפשת כנראה דרכים לעשות קופה על חשבון החברות; PayPal מואשמת בתמיכה בטרור – אבל ימחלו לה אם היא תשלם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
התביעה הפדראלית בארה"ב האשימה את חטיבת PayPal השייכת לחברת eBay בכך שע"י כך שהיא סיפקה שירותי תשלום לחברות הימורים ברשת, היא עברה על חוק הטרור שחוקק ב-2001 במטרה להיאבק בהלבנת כספים. ההודעה על כך נמסרה אמש (ב') בעת הגשת דו"ח הכספים השנתי של eBay.

חברת המכירות הפומביות מסרה כי הי קיבלה לידיה מכתב ביום ששי החולף ובו התובע הפדראלי למחוז המזרחי של מדינת מיזורי, מאשים את PayPal בכך שהיא הפרה הגבלים הנובעים מהחוק למניעת הטרור (USA Patriot Act).

ההגבלים בהם מדובר אוסרים את העברת הכספים שידוע כי מקורם נובע מעבירה פלילית כלשהי, או שהם מכוונים לשימוש לקידום או לתמיכה בפעילות בלתי חוקית.

התובע אמר גם כי ניתן לחייב את החברה למסור את הכסף שהיא קיבלה בהקשר לעבירות המיוחסות לפעילות בלתי חוקית זו (כספי ההימורים שהעבירה) וגם כי היא תיחשב כאחראית מבחינת החוק (ניתן יהיה לתבוע את מנהלי החברה).

מ-eBay נמסר כי פעולותיה של PayPal נעשו בתום לב ומתוך האמונה כי אינם עומדים בסתירה לחוק מניעת הטרור. דובר eBay, קווין פורסגלוב, מסר לרויטרס כי עורכי הדין של החברה בודקים עתה את המכתב.

הקונגרס האמריקאי חוקק את "חוק הפטריוט" למניעת טרור כחודש לאחר אירועי הדמים ב-11 בספטמבר 2001 בניו-יורק ובפנטגון. החקיקה הרחיבה את סמכויותיהם של רשויות החוק, במיוחד בכל הנוגע למקרי הלבנת כספים, אשר בממשל מאמינים כי קיים ביניהם קשר הדוק לבין מימון התקפות הטרור.

חברת PayPal, המספקת שירות העברת כספים און-ליין, הסכימה בחודש אוגוסט להגביל את ספקי תעשיית ההימורים און-ליין מלהשתמש בשיטת הסליקה שלה ואף שילמה קנס על סך $200,000 למדינת ניו-יורק.

חברת eBay רכשה את PayPal בעבור 1.5 מיליארד דולר בחודש אוקטובר. בנובמבר, הפסיקה PayPal לעבד תשלומים עבור חברות ההימורים המקוונים, פעילות אשר תפסה שישה אחוזים מנפח ההכנסות של PayPal בשנת הכספים 2002.

מכתב התובע הציע תוכנית חלופית שתאפשר לחברה ליישב את כל ההאשמות, אם PayPal תסגיר את רווחיה מחברות ההימורים, עם ריבית, מתקופה בת תשעה חודשים.

מ-eBay נמסר כי כל הרווחים הקשורים לפעילויות הללו קטנות בהרבה מהסכומים הנקובים במכתבו של התובע. מהחברה גם נמסר כי הסכום האמור לא צפוי לגרום לנזק כלשהו על מצבה הכלכלי של החברה, על פעולותיה או על תזרים המזומנים שלה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by