ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
השבוע ברשת 
שינויים בהרגלי הגלישה 
 
 האביר האפל. כולם הרידו אותו    צילום: יח``צ    
השבוע ברשת |
 
ליאור מורג

מה עושים הגולשים באינטרנט? מורידים את 'האביר האפל', עוקבים אחרי סנטה, מחכים בסבלנות לחלונות 7 וקוראים את סיכום חדשות השבוע ברשת

 
 
 
 
 
 
 
 
 

גוגל שולתת

• רק 63.5 אחוזים מהחיפושים שהאמריקאים מבצעים ברשת נעשים באמצעות גוגל, אך המתחרות שלה נמצאות הרחק מאחוריה. המחקר, שבדק את הרגלי החיפוש של האמריקאים בחודש נובמבר, מצא כי גוגל מובילה בהפרש ניכר, כשאחריה נמצאת יאהו!, עם עשרים אחוזים מחיפושי המידע ברשת. דרך מנוע ה-Live של מיקרוסופט נערכו רק 8.3 אחוז מהחיפושים כששאר ניסיונות איתור המידע נעשו דרך מנועים קטנים יותר.
 
 
• עם גוגל לא כדאי להתעסק, ואם סרגיי ולארי טוענים שסנטה קלאוס קיים, אז כנראה הקשיש המזוקן באמת מסתובב בינינו. חוץ מזה, לגוגל יש הוכחות. הנה, גם השנה, כפי שהיא עושה בשנים האחרונות, מספקת גוגל אפשרות מעקב אחר מסלולו של סנטה קלאוס במהלך החגים (בהסתמך על המסלול של NORAD, רשת ההגנה האווירית הצפון אמריקאית, שעוקבת אחרי סנטה מיזה חמישים שנה).

מהקוטב הצפוני, ועד בתיהם של כל הילדים הטובים שמחכים לאקסבוקס שלהם, שירות המפות של גוגל יאפשר לכם לראות לאן דוהרים סנטה ואייליו. מי שיתקין תוסף סנטה מיוחד יוכל לעקוב גם באמצעות גוגל ארת'. לאובססיבים ממש, יש גם עדכון בטוויטר.

• ואם גוגל מסכמת את השנה עם סנטה קלאוס, אז הנה, גם אנחנו יכולים - ואנחנו דווקא מסכמים את גוגל, על ההצלחות הגדולות שלה השנה, ועל הכשלונות.
 
סנטה בערבות רוסיה
 סנטה בערבות רוסיה   צילום: מתוך גוגל ארת' 
 

האביר האפל שולט ברשת

• מה היו הסרטים המורדים ביותר ברשת הביטורנט השנה? Torrentfreak מציג את רשימת הסרטים הפופולריים של השנה דרך הביטורנט. במקום הראשון נמצא "האביר האפל" עם יותר משבע מיליון הורדות, אחריו "הענק הירוק" ובמקום השלישי נמצא "הג'וב הבריטי". שאר הרשימה נמצאת כאן.

• ומהן תוכניות הטלוויזיה הנצפות? גם לזה יש ל-Torrentfreak תשובה, כשלצד שם הסדרה מופיע הפרק שהורד הכי הרבה פעמים. כך ניתן ללמוד שהפרק הנצפה ביותר של "אבודים", הורד על ידי יותר מחמישה וחצי מיליון אנשים.

• ובכלל, מה הקטע עם שיתוף קבצים? נמרוד צוק קישר להורדה של גרסה משודרגת לאימיול, והדבר גרר דיון ממצה ומעניין בנושא. גולש בשם מכרי טען בעמוד הכתבה שהדבר מעודד שיתוף קבצים ויוביל לתביעות כנגד המשתפים (אם כי בארה"ב, RIAA הודיעה שתפסיק לתבוע משתפי קבצים וכי היא מעבירה את האחריות לספקיות האינטרנט). גולשים אחרים טענו לעומתו שאין שום דבר פסול בשיתוף קבצים כשלעצמו - אבל תלוי מה משתפים. מותר לשתף קבצים חוקיים וקבצים שיוצריהם בוחרים לשתף אותם, והבעיה נוצרת רק כשמשתפים קבצים שעוברים על זכויות היוצרים.

• ...מה שמחזיר אותנו לאביר האפל ולרשימה של Torrentfreak.
 
 

מדלגים על ויסטה

חלונות 7
 חלונות 7   
• איך יודעים שויסטה מקרטע? יותר ויותר אנשים נצמדים לחלונות XP. מיקרוסופט האריכה שוב את מועד השיווק של מערכת ההפעלה וכעת היא מתירה למשווקים למכור אותה עד סוף חודש מאי 2009. מועד הפסקת השיווק המקורי, סוף ינואר, הוארך והוא כעת המועד האחרון להזמנת מערכות הפעלה ממיקרוסופט. לאחר ינואר עדיין יוכלו המשווקים למשוך את ההזמנות מהחברה ולמכור את מערכת ההפעלה.

• אז מה ההבדל בין הצהרתה זו של מיקרוסופט ובין ההצהרה ששחררה לפני חודשיים? אז התייחסה מיקרוסופט לא לאפשרות לקנות את חלונות XP, אלא ל"זכות השנמוך" - האפשרות לקנות חלונות ויסטה ולבחור להפוך את מערכת ההפעלה למתקדמת פחות (היינו, XP). עתה מדובר על רשיונות תוכנה שקונים המפיצים, והאפשרות לממש אותם בתוך שישה חודשים. או בקיצור, תירוצים.

• אם מיקרוסופט לא תידחה את לוח הזמנים, בסוף שנת 2009 מתוכננת השקת מערכת ההפעלה הבאה של החברה – Windows 7. עם זמן של חצי שנה בין הפסקת מכירת חלונות XP ליציאתו לשוק של Windows 7, נראה שרבים יעדיפו פשוט לחכות חלונות החדשה ולדלג על שלב הוויסטה.

• יהיה שווה לחכות? נו, בדיוק בשביל זה אנחנו כאן. בדקנו גרסה ראשונית של חלונות 7, ואתם מוזמנים לקרוא מה צפוי לכם במערכת החדשה, ועל שדרוג היישומים שבה.
 

מדונה פורשת מיוטיוב

Thats all,Youtube
 Thats all,Youtube 
 צילום: שימוש חופשי 
 
• בקרוב לא תוכלו יותר לשמוע את האמנים של "וורנר" ביוטיוב. קליפים של מדונה והרד הוט צ'ילי פפרס יורדו מאתר הווידאו הפופולרי והכל בגלל חילוקי דעות כספיים בין וורנר ליוטיוב.

שתי החברות חתמו בשנת 2006 על חוזה המתיר שידור של ווידאו קליפים באתר, אבל עכשיו החוזה פג וענקית המוזיקה החליטה שהעסקה לא מספיק משתלמת עבורה כדי לחדש אותה. בניגוד לענקית אחרת, יוניברסל, שהרוויחה מיליונים באמצעות שיתוף הפעולה, רווחיה של וורנר כנראה לא היו גבוהים מספיק בשביל לחדש את החוזה. מודל שיתוף הפעולה התבסס עד כה על תשלום מזערי עבור כל צפיה בסרטון וכן תשלום מרווחי הפרסומות שיוטיוב מצמידה לכל קליפ. נכון לעכשיו, חלק מהקליפים של וורנר כבר חסומים באתר, בעוד אחרים עדיין ניתנים לצפיה ללא כל הגבלה.
 

בקטנה

זהו את האליל המסתתר בתמונה
 זהו את האליל המסתתר בתמונה   
• הרשת כבר לא מאתגרת אתכם? נמאס לכם לשוטט ברשת רק בשביל להיתקל שוב ובשוב באותה התמונה של אנג'לינה ג'ולי? תוסף חדש לפיירפוקס יעזור לכם בשעות הקשות. Puzzle, כשמו כן הוא, יעזור לכם ליצור פאזל מכל תמונה שבה תיתקלו. התקנת התוסף דורשת הרשמה באתר פיירפוקס, אך מכאן – השמיים הם הגבול. ניתן לפצל כל תמונה ברשת למספר חלקים, ולאחר שתסיימו פאזל בהצלחה מיד תוצע לכם האפשרות ליצור פאזל נוסף מאותה תמונה - הפעם ממספר גדול יותר של חלקים.
 
בוש חוטף. מתוך האתר
 בוש חוטף. מתוך האתר   
• זוכרים את העיראקי שזרק נעל על בוש ואת כל ההמולה שזה עורר ברשת? סרטונים, משחקי פלאש ומה לא - כולם חגגו על התקרית. אז יש שניים שניצלו את המצב כדי לעשות כסף. מפתחי המשחק Sock and Awe, שלא שונה בהרבה מכל משחק שבו משליכים נעליים על הנשיא היוצא, מכרו השבוע את הדומיין עליו ישב המשחק בסכום של 7,818 דולרים. זה לא לקח להם הרבה זמן - ארבעה ימים בסך הכל לאחר שהאתר עלה.

• באתר, אגב, התעופפו עד עכשיו שישים מיליון נעליים לעבר פרצופו המופתע של בוש והמספר רק ממשיך ועולה.

• את המפתח אתם מן הסתם מכירים בתור "ההוא שגייס מיליון דולר" באמצעות האתר Million Dollar Homepage.

• ברוח החורף, ננצל את ההזדמנות כדי להרגיע אתכם: גרביים לא חסר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by