ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ממשלת הוד מלכותה ומאבקה בספאם 
 
 
מערכת חיים ברשת

בבריטניה החליטה הממשלה שהספאם מהווה איום על הסדר הטוב ושהגיעה השעה לעשות משהו בעניין

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברות באנגליה ייאלצו לבקש את אישור הממשלה לפני שהם ישלחו הודעות זבל וספאם באי-מייל וב-SMS, כך לפחות על פי הצעה הנבחנת כיום בכובד ראש ע"י הממשלה הבריטית. אמצעים אלו נשקלים כחלק מהמאבק בהודעות הפרסומת הבלתי רצויות.

ממשרד המסחר והתעשייה הבריטי נמסר כי למעלה מ-40% מסך האי-מיילים כיום הם ספאם. הממשלה הבריטית שוקלת בימים אלו את אימוצה והטמעתה של הוראת האיחוד האירופי המעניקה לצרכנים כוח החלטה גדול יותר אודות הדוא"ל המגיע אליהם.

תחת ההצעה החדשה אנשים יהיו צריכים לבחור האם ברצונם לקבל הודעות פרסומת דרך האי-מייל או הטלפון הסלולרי, לדוגמה ע"י סימון "וי" בקופסת האפשרויות (checkbox) על השאלה האם ברצונם לקבל חומר פרסומי.

על פי ההצעה, חברות מסחריות יאלצו גם להבהיר במדויק האם ומתי הן משתמשות ב"Cookies" או בכל כלי תוכנה אחר העוזר להן לעקוב באילו אתרי אינטרנט ביקר גולש מסוים ואילו עסקאות הוא ביצע על הרשת. (להבדיל מהמצב כיום, בו הנושא פרוץ לחלוטין וכל מי שיודע לכתוב עוגיה גם עושה זאת).

האחראי על הסחר האלקטרוני במשרד המסחר והתעשייה, סטיפן טימס אמר בראיון: "ספאם הפך לקללה של האינטרנט. הוא מהווה מקור של תסכול אדיר, כאשר הוא חוסם תיבות דוא"ל בכל רחבי העולם. בדיוק כשם שהאינטרנט וטכנולוגיית הסלולר הפכו לחלק חשוב בחיינו, הספאם מהווה איום על סטאטוס זה. ישנה סכנה ממשית שהדבר ירתיע אנשים להשתמש בתקשורת און-ליין".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by