ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
עיבוד תמונה 
משטרת הפוטושופ קוסמופוליטנית 
 
 מימין: אנג`לינה ג`ולי על שער ``קוסמופוליטן``. משמאל: גם   
עיבוד תמונה |
 
דורון פישלר

איך אנג'לינה ג'ולי נראית כל כך טוב על שער ה"קוסמו" הגרמני? זה לא הריטוש - אלה פשוט תמונות ישנות. משטרת הפוטושופ במסע חקירות מסביב לעולם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אנג'לינה ג'ולי על שער "קוסמופוליטן" הגרמני, גיליון ינואר 2009
 אנג'לינה ג'ולי על שער "קוסמופוליטן" הגרמני, גיליון ינואר 2009   
תקשיבו. זה לא שאנחנו מחפשים בכל שבוע מה לכתוב על אנג'לינה ג'ולי, באמת שלא. אבל בכל פעם שבה אנג'לינה ג'ולי מופיעה על שער של מגזין נידח - כלומר כל יום, כל חודש, כל השנה - זה עושה כותרות, אין מה לעשות, וצריך להתייחס לזה. בואו נראה מה הכינה לנו אנג'לינה היום, טוב?

היה די מגוחך לראות את התגובות הכה נלהבות לתמונת השער של "קוסמופוליטן" הגרמני באינטרנט. כאילו שמישהו שם לב בדרך כלל לכם שקיים בכלל דבר כזה, הקוסמו הגרמני. אבל אנג'לינה הופיעה על שער גיליון ינואר 2009, ונראתה טוב (כאילו, מפתיע). והבלוגרים השתגעו. פרז הילטון אומר "כן, אנחנו יודעים שהיא עברה פוטושופ, אבל אנחנו לא מצליחים להתגבר על כמה לוהטת היא נראית".
 
אנג'לינה ג'ולי, גירסת דצמבר 2008
 אנג'לינה ג'ולי, גירסת דצמבר 2008 
 צילום: רויטרס 
 
אוקיי, אז כולנו כבר לא תמימים ומודעים לכך שהתמונה הזאת - כמו כל תמונת שער אחרת - בלי ספק עברה ריטוש ושיפוץ פוטושופיים. יפה. ועדיין, הפנים החלקות מכל קמט שלה הן קצת מעבר למה שניתן לקבל כשינוי סביר אפילו אם מתחשבים בתהליך הריטוש המקובל. בעיקר כשרק לפני שבוע התרשמנו מהתמונות מהפרימיירה של "הסיפור המופלא של בנג'מין באטן", שבהן אנג'לינה ג'ולי הפגינה דמיון בלתי מבוטל לילד תימני.
 

קוסמו פה, קוסמו שם

 
"קוסמופוליטן" היא רשת בינלאומית שמוציאה גירסאות של המגזין, עם תמונות של סלבז ו-99 דרכים לספק אותו במיטה, בעשרות מדינות בעולם. הסלבז הם אותם סלבז, העצות אותן עצות והתמונות, במקרים רבים, הן אותם תמונות. תמונה שהופיעה על שער הקוסמו האמריקאי יכולה לעשות את דרכה גם לקוסמו הצרפתי, האיטלקי, הברזילאי, הרוסי והישראלי. כשהתמונות עוברות שינויים בדרך, מדובר בתיקוני צבע (ופחחות) בלבד.

אז לא היה קשה לקבוע: התמונה של אנג'לינה שהופיעה על שער מהדורת ינואר 2009 של קוסמו הגרמני היא למעשה לא תמונה חדשה. תמונה זהה לחלוטין הופיעה על שער הקוסמו השוודי ביוני 2005. הדבר היחיד שהשתנה הוא צבע הרקע - שהוא גם השינוי הפוטושופי הכי פשוט ואלמנטרי. אותה תמונה הופיעה גם בגיליון מוקדם עוד יותר של קוסמו האיטלקי. (את הסריקות של המגזינים אנחנו חייבים לבלוג Gawker).
 
אנגל'ינה במרחבי הקוסמו, משמאל לימין: גרמניה, שוודיה, איטליה
 אנגל'ינה במרחבי הקוסמו, משמאל לימין: גרמניה, שוודיה, איטליה 
 
 

ההיסטוריה של אנג'לינה בתמונות

האנג'י נשארה אותה אנג'י, והעגילים נשארו אותם עגילים
 האנג'י נשארה אותה אנג'י, והעגילים נשארו אותם עגילים   
אז התמונות האלה מעודכנות ללפני שלוש שנים? חכו, עוד לא סיימנו. באמצע ערימת שערי-קוסמו בכיכובה של אנג'לינה מצאנו את השער של הגירסה האוסטרלית של המגזין, מיולי 2005. היא אמנם דומה לכל השערים שעליהם הסתכלנו קודם, אבל לא מדובר כאן באותה התמונה בדיוק - כשהשינוי הבולט ביותר הוא שאנג'לינה לובשת בגד אחר. אבל אנחנו משוכנעים שהתמונה הזאת והתמונה ההיא לקוחות שתיהן מתוך אותו סשן צילומים, כלומר צולמו באותו יום. לפי מה? ובכן: העגילים.

אוקיי, אז קוסמו משתמשים בתמונות מתוך אותו סט צילומים במשך שנים. אבל מתי בעצם התרחש אותו סשן מיתולוגי? בואו ננבור עמוק עוד יותר בעבר. גם התמונה השניה, ה"אוסטרלית", כיכבה על כמה שערים בכמה מדינות שונות, עם שינויי צבע. כאן התברר, אגב, שלאנג'לינה יש כוחות של זיקית: היא מסוגלת לשנות את צבע השמלה שהיא לובשת בהתאם לצבע הרקע. אותה תמונה, אותה פוזה, אותה קומה, אותה בלורית שיער - ורק צבע השמלה, הפלא ופלא, שונה.

את התמונה האוסטרלית מצאנו גם על שער קוסמו אמריקאי אחד, וגם - היי, חזרנו הביתה! - על שער הגיליון הראשון אי פעם של "קוסמופוליטן" הישראלי. התאריך שעל הגיליון: ספטמבר 2003.
 
אנג'לינה במרחבי הקוסמו 2 (משמאל לימין): אוסטרליה, ארה"ב, ישראל.
 אנג'לינה במרחבי הקוסמו 2 (משמאל לימין): אוסטרליה, ארה"ב, ישראל. 
 
ובכן, קוראת "קוסמו" יקרה, רוצה לדעת מה סוד היופי של אנג'לינה? רוצה לדעת איך תוכלי להיראות טוב יותר, בצעד אחד פשוט? קחי תמונות של עצמך מלפני חמש שנים ושני הריונות, תראי אותן לכולם ותטעני שצילמת אותן אתמול.

אגב, במהלך המחקר התברר לנו שקוסמופוליטן ניסו לטשטש את התרמית בדרך מתוחכמת במיוחד: היה קשה לשים לב לכך שתמונות השער האלה זהות מכיוון שכל השערים של קוסמופוליטן אי פעם ממילא נראים בדיוק אותו הדבר, ולא משנה אם מופיעה עליהם אנג'לינה או ביונסה או ג'סיקה או אורנה דץ. אנחנו תוהים אם הצלמים של קוסמו מכירים משפטים נוספים מלבד "אוקיי מותק, שימי יד אחת על המותן ותרימי קצת את השמלה".
 
קדימה בנות: להסתדר בשורה, יד על המותן, ולדרך
 קדימה בנות: להסתדר בשורה, יד על המותן, ולדרך 
 

כל עין פנינה

ובמעבר חד: מאנג'לינה ג'ולי על שער קוסמו, לפנינה רוזנבלום על שער המוסף "נשים" של "מקור ראשון".על זה שהפנים שלה רוטשו עד כדי כך שהיא נראית כמו ציור אקספרסיוניסטי, אנחנו יכולים להבליג. גם על זה שלמרות (או יותר נכון, בגלל) כל השיפוצים, העיניים שלה בתמונה עקומות - גם על זה נוכל לעבור בשתיקה. אבל על זה שפנינה נראית כמו פרסומת למסקרה, כשבאותה תמונה היא מגלמת גם את ה"לפני" וגם את ה"אחרי" (שימו לב לעין שמאל המאופרת אך נטולת ריסים, ולעין ימין שהריסים בה מודגשים ועומדים)? - נו, ברצינות, אנשים.
 
פנינה רוזנבלום על שער "נשים". עין תחת עין
 פנינה רוזנבלום על שער "נשים". עין תחת עין 
 

סלט רגליים

ועוד שער מגזין אחד, אחרון ודי: השער הזה, של Tatler, הפך כבר למשל ושנינה, בין השאר ב-Photoshop Disasters. במקרה הזה נשאיר לכם את עבודת הבלשות - תנסו אתם לפתור את הלבירינת ולהחליט למי שייכת כל רגל, איזו רגל מחוברת לאיזו ברך, ובכלל, ומה לכל הרוחות קורה כאן. בהצלחה ובהנאה.
 
שער המגזין Tatler. נמצאה ברך ללא דורש
 שער המגזין Tatler. נמצאה ברך ללא דורש 
 
נתקלתם בפשע-פוטושופ ברור? ראיתם תמונה חשודה, ואתם רוצים לברר האם היא אמיתית או זיוף? כתבו אל משטרת הפוטושופ ועניינכם יטופל.

עוד במשטרת הפוטושופ
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by