ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
"להוליווד לא אכפת מסרטים תיעודיים בלי סקס" 
 
 דסטין הופמן (מימין) ורוברט דה-נירו   
 
עידו קינן

Revolution OS, סרט תיעודי על תנועת הקוד הפתוח, מוצע עכשיו למכירה בווידאו ו-DVD; הבמאי, ג'יי.טי.אס מור, השקיע שלוש שנים מחייו בסרט, ומקווה לעשות ממנו מספיק כסף כדי להתפנות לפרוייקטים הבאים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תנועת הקוד הפתוח תופסת לאחרונה מקום הולך וגדל במיינסטרים, אבל רבים בציבור הרחב עדיין לא יודעים, או לא מבינים בדיוק, במה מדובר. הסרט התיעודי Revolution OS של הבמאי ג'יי.טי.אס. מור מנסה לעשות סדר בדברים, באמצעות שיחות עם האנשים שמאחורי המהפיכה. לכבוד יציאת הסרט למכירה בווידאו ו-DVD, העניק מור ראיון לניוזלטר חיים ברשת.

תנועת הקוד הפתוח דוגלת ב"תוכנות חופשיות", שקוד המקור שלהן מופץ תוך ויתור על זכויות יוצרים, במטרה לאפשר לקהילה להשתמש בפיתוחים ולהוסיף ולפתחם. מור (32), בעל תואר MA בהפקת סרטים מהפקולטה לטלוויזיה וקולנוע של אוניברסיטת דרום קליפורניה ותסריטאי לשעבר באולפני וולט דיסני, הגיע לנושא במקרה, כשחבר הציע לו בצחוק לעשות סרט על מערכת ההפעלה פתוחת הקוד לינוקס.

מור השקיע יותר משלוש שנים מחייו בתחקיר, צילום, עריכה, שיווק והפצה של הסרט ("הייתי להקה של איש אחד"), וכעת, משיצא הסרט בווידאו ו-DVD, הוא יוכל להתפנות לפרוייקטים אחרים: "אני אשמח לעשות סרט המשך ל-Revolution OS. עם זאת, מישהו אחר יצטרך לקחת את היוזמה ולממן אותו. לאף באחד בהוליווד לא אכפת מסרטים תיעודיים, אלא אם הם עוסקים באנשים חזקים בהוליווד... או סקס. למרבה הצער, אף אחד מאלה לא מתאר את Revolution OS".

הראיון המלא יתפרסם מחר (ב') בניוזלטר חיים ברשת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by