ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מציצים על סדאם מלמעלה 
 
 
מערכת חיים ברשת

תמונות של עיראק המצולמות על ידי לווינים מסחריים, מעניקים לציבור הזדמנות הצצה חסרת תקדים על המתרחש בחצר האחורית של סדאם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מאז מלחמת המפרץ הקודמת בתחילת שנות התשעים, שוגרו לחלל מספר לוויני צילום ברזולוציה גבוהה, למטרת צילום פני כדה"א לתכנון ערים, ניטור זיהום האוויר וניהול של פרוייקטים סביבתיים (לפחות בצורה רשמית).

עכשיו, מכשירים אלו מכוונים את עדשותיהם לעיראק, והתמונות שהם מספקים מציגים את אזורי הלחימה בפירוט, מציגים את נזקי ההפגזות, שוחות הדלק הבוערות וסופות החול המשתוללות. כך מדווח ה-BBC.

סדרה של תמונות המציגות את מרכז בגדאד, אשר צולמו בימים האחרונים, שוחררו לקהל הרחב ע"י חברת דיגיטלגלוב, החברה המנהלת את לווין הצילום Quickbird. הלווין אשר שוגר ב-18 באוקטובר 2001, אמור להיות לווין הצילום החד ביותר הנמצא לידיים צבאיות. יש ביכולתו להציג חפצים שגודלם כ-90 ס"מ הנמצאים על פני הארץ.

סריה אחת של תמונות נלקחה ע"י הלווין ביום חמישי ה-27 למרץ, מראה שוחות ממולאות בנפט ובוערות, בסמוך לבתי הזיקוק בצפון בגדאד. בתמונות ניתן לראות גם את אנדרטת החרבות המוצלבות, כמו גם את הארמון הנשיאותי (שנותר ללא פגע, למרות "מאמציהם הכנים" של האמריקאים להוריד את סדאם).

לנקודת מבט רחבה יותר על האזור, פרסם המינהל הלאומי האמריקאי לאוקיינוסים והאטמוספירה (Noaa) תמונות המציגות את סופות החול אשר הציפו את האזור.

זווית ראייה נוספת ממעוף הלווין, זמינה גם ע"י אתר האינטרנט של תאגיד Kinetic Analysis המשדר תמונות לווין מעיראק כמעט בזמן אמת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by