ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
פלאי הטכנולוגיה – סלין דיון מתקמבקת 
 
 
ניק שאול

הזמרת הקנדית חוזרת בגדול, הראפר NAS רוצה להיות סאבלימינל, סרט חדש מאיים להרוס את העולם וכמה טיפים לשהות מוצלחת מאחורי הסורגים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
סלין דיון היא הריטה של הקנדים: אין לה לוק של מיליון דולר, אבל היא נראת מציין לגילה. היא אמנם יכולה לדפוק הופעה מדהימה, אבל לא יכולה לעשות זאת מבלי ליפול למחוזות של קיטש והגזמה. יש לה קול יוצא-דופן וכריזמה שלא תשאיר אותך אדיש, ובכל זאת היא נאלצת להתאים את עצמה לנישה שהכין לה מבעוד מעוד הקהל: הדיווה. והיא אפילו לא ידעה שהיא כזאת.

עם השיר החדש שלה, I Drove all night (לצפייה), מנסה דיון לשבור תקופה ארוכה של יובש ולחזור "לשוק של הצעירים" ובגדול. לפני מספר שנים, לאחר ההצלחה הגדולה של שיר הנושא שלה מתוך הסרט טיטאניק, הודיעה דיון על פרישה מתחום המוסיקה לטובת גידול ילדיה. לאחר קצת יותר משנה כעקרת-בית הבינה הגברת שילדים זה נחמד, אבל בעיקר כשהם ישנים. מחוץ לבית. אם אפשר - עדיף גם כשהם קשורים היטב לגוף-בטון-יציב. דיון ברחה כל עוד רוחה בה מאזור הכיור, והשיר החדש מדגים עד כמה חשוב לה לא לחזור לשם: הוא קליט, מנצל את יכולותיה הווקליות היטב ופשוט נשמע כמו סיפור הצלחה. בקיצור – הגברת חזרה, והיא כאן כדי להישאר.
 
 
הראפר הקשוח NAS עומד להרוס לכם את כל מה שידעתם על ראפ.
בשיר החדש שלו, I can ("אני יכול" – מישהו אמר סאבלימינל?) תוכלו למצוא מוסיקה קלאסית ואף סדרת חינוך לנוער. לא מספיק לכם? גם המילה fuck לא מוזכרת בשיר אפילו פעם אחת. לשם השוואה, אמינם מזכיר בשיר ממוצע את המילה על הטיותיה אחת לשש שניות בערך. המדור מקווה בשביל NAS שיש לו גב ברחוב. אפילו בצפון-תל-אביב שיר כזה לא היה עובר בשקט (לצפייה).
 
 
יוצרי הסרט החדש The Core (שתורגם בעברית משום-מה ל- "זמן האפס") למדו משהו שצביקה פיק כבר מזמן שכח: נוסחה מנצחת לא מחליפים. אז נמחזר קצת – יגאל שילון עושה את זה כבר שנים ואף אחד לא ממש שם לב.

עלילת הסרט היא גירסא ארצית של הסרט "ארמגדון": נשק חדיש פועל כנגד יוצריו וגורם לליבת-כדור הארץ להפסיק להסתובב. כן כן, ליבת כוכבנו הסתובבה ללא מפריע במשך מיליארדי שנים ובשנייה אחת של חוסר תשומת לב האמריקאים הצליחו לקלקל גם את זה. אותו הדבר כמובן, לא היה קורה לישראלים: כולנו למדנו כלל ברזל אחד בצבא – אם משהו עובד, מומלץ שלא לגעת בו, במיוחד אם אין את מי להאשים אח"כ.

בכל מקרה, הדבר הראשון שעושה ליבת-כדור הארץ כשהיא מפסיקה להסתובב הוא כצפוי ממש להתעצבן. כדור הארץ מתחיל לסבול מתופעות טבע הרסניות במיוחד ששיאם בהתפוצצותו הפוטוגנית של הפנטגון, שכבר רגיל להתפוצץ באופן מרהיב מעשרות סרטים אחרים. בכדי להציל את העולם, תשלח ממשלת ארה"ב ספינה עתידנית אל תוך האדמה במטרה לנסות ולהתניע את הליבה מחדש. בתור אחד שחווה על בשרו עד כמה קשה להתניע סובארו ששבקה חיים, ספק גדול אם הליבה באמת תעריך את מאמצי האמריקאים ותזיז את ישבנה הלוהט בכדי שכולנו נוכל להמשיך ולחסל אחד את השני בשקט (לצפייה).
 
 
 
הסרט "יעד סופי" יכל בקלות לזכות בתואר "הסרט המתדרדר ביותר בהיסטוריה". תחילתו של הסרט תגרום לכם לפרכס בהנאה: חבורת תיכוניסטים עולה על מטוס בדרכה לטיול שנתי בצרפת. אחד הנערים חוזה בדמיונו את פיצוץ המטוס באוויר ודורש לרדת מן המטוס, כשהוא לוקח איתו כמה מחבריו. המטוס מתפוצץ באוויר והבחור בר-המזל וחבריו נצלים ממוות ודאי. כמובן, שלא הכל כל-כך פשוט. המוות, מסתבר, לא מוותר על לקוחות חדשים בקלות שכזאת, ודורש את שלו בכל מחיר. מאותו הרגע הסרט הולך ומתדרדר והופך לבסוף למערכון אבסורדי, מוגזם ומטופש להפליא. עכשיו – יוצא גם סרט ההמשך (לצפייה: רגיל, מהיר), והוא מבטיח להיות מוגזם יותר, מבהיל יותר ובעיקר לגרום לכם לחשוב (למשל על פי איזה חישוב הגיעו לכך שקרטון פופקורן שווה עשרים ושלושה שקלים?).
 

בקטנות (והפעם : מספר כללים להישרדות מוצלחת בכלא)

1. אל תשוויץ ביכולותיך.

2. אל תעשה עיניים לסוהרים (הקטע אמיתי לחלוטין)

3. המנע מלהביא איתך חבילות מוזרות. לא תאמין איפה הם יחפשו אותם.

4. הקיר הוא חברך הטוב ביותר – שמור עליו.

5. והכי חשוב – בשום אופן אל תסתובב.

ובדיחה קטנה לסיום -
למה התחשמל דודו טופז?
זה מה שקורה כשדוחפים לשון למזכירה אלקטרונית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by