ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
דמוקרטיה? עדיף כסף, לא? 
 
 אז מה עומד מאחורי כל הבלגאן?   
 
מערכת חיים ברשת

המאבק על הטכנולוגיה עליה תתבסס הרשת הסלולרית העתידית של עיראק מתחיל להיות מלוכלך, הרבה לפני שהמלחמה נגמרת. חברי קונגרס משקרים בלי בושה, קורבנות צרפתים ומה לא

 
 
 
 
 
 
 
 
 
דמגוג, אינטרסנט, לאומן. הצביעו דארל איסה
 דמגוג, אינטרסנט, לאומן. הצביעו דארל איסה   
עזבו אתכם מצ'יפס וחרדל. במסגרת גל האנטי-אירופיות ששוטף את ארצות הברית כמו מבול אלוהי, מותיר אחריו שרידי הגיון מועטים, החליט חבר קונגרס אחד שגם הטכנולוגיה שתשמש את הרשת הסלולרית העתידית של עיראק היא עניין פטריוטי.

וחברי קונגרס, כשמשהו בוער להם בישבן, מיד מתיישבים מול המכתבה ומנסחים מזכר לשר ההגנה של ארצות-הברית. וזה בדיוק מה עשה דארל איסה, חבר קונגרס רפובליקני (לאלה יש סיכוי טוב יותר להשתגע משטויות לאומניות) מסן דייגו. שמעתי שאתם מתכננים להקים רשת סלולרית חדשה לעיראק, כתב, ושמעתי שאתם רוצים להשתמש בטכנולוגיית GSM. אל תעשו את זה. זו טכנולוגיה צ-ר-פ-ת-י-ת.

אתר ה-Register מביא את הסיפור המטורף הזה ומצטט מתוך המכתב. "אם טכנולוגיית ה-GSM האירופית תיפרס בעיראק, רוב הציוד שישמש לבניית הרשת והטלפונים ייוצר בצרפת על ידי Alcatel, בגרמניה על ידי Siemens ובמקומות אחרים המערב וצפון אירופה.

"לכן, אם הבנתנו את המצב מדויקת, בגלל תכנון לקוי, ממשלת ארצות הברית תעביר בקרוב דולרים של משלם המסים לחברות ציוד סלולרי מצרפת, גרמניה וארצות אירופיות אחרות כדי לבנות את רשת הסלולר העיראקית. הדבר הזה אינו מקובל".

זה היה יכול להסתיים באנקדוטה המצחיקה-עצובה הזו, לולא היו כמה פגמים מהותיים ומגמתיים בתיאור ובדרישה של מר איסה הנכבד. ראשית, כשהוא אומר "צפון אירופה", הוא בוודאי מתכוון לארצות כמו דנמרק ושבדיה, שתומכות במהלך האמריקני ללא צל של היסוס. למעשה, עם כל הכבוד לאלקטל ולסימנס, נוקיה ואריקסון הנורדיות שמות אותן בכיס הקטן בכל הנוגע למכירות טלפונים סלולריים. אבל איסה בוחר לצין רק את שתי החברות של "הרעים". טוב שהוא לא הזכיר גם את AEG והתנורים שלה.
 
 
ויותר מזה. מהדברים של איסה אפשר ללמוד כאילו רק יצרניות אירופיות מייצרות בטכנולוגיית GSM. וזה קשקוש. לוסנט ומוטורולה, שתי חברות ענק אמריקניות כשרות למהדרין, מוכרות מכשירי GSM לכל דורש. זה היה מטופש אם הן לא היו עושות זאת. אחרי הכל, בעולם יש למעלה ממיליארד וחצי בעלי טלפונים הנשענים על הטכנולוגיה הזו (שגם חברות הסלולר הישראליות משתמשות בה, מי יותר ומי פחות).

אז מה בכל זאת עומד מאחורי הבלע של חבר הקונגרס איסה? אולי מוטב לשאול מי עומד מאחוריו. התשובה כאן ברורה למדי. Qualcom, חברת הסלולר שפיתחה את ה-CDMA, הסטנדרט המתחרה ב-GSM וזה בו נעשה שימוש ברחבי ארצות הברית. קואלקום היתה זו שפיתחה את מערכת הסלולר הצבאית הראשונה לטובת הצבא האמריקני, ואז בזבזה ארבע שנים על אזרוח הטכנולוגיה. כשיצאה עם ה-CDMA לשוק, גילתה שהעולם כבר ברח לה.

אבל אמריקה לא ברחה לה, ואמריקה כובשת ארצות ומקימה בהן רשתות סלולריות. וקואלקום מאוד רוצה לקבל את החוזה. ומה עושה חברה אמריקנית שרוצה לקבל חוזה אבל מציעה ציוד יקר מדי? נכון, היא בודת בדו"חות הכספיים שלה, ומוצאת את חבר הקונגרס איסה, שקיבל ממנה תרומה של 4,500 דולר במהלך מסע הבחירות שלו. וכיוון שמר איסה גם ככה מחבב את קואלקום, אפשר למרוח אותו בשטויות, כמו זה שרק ב-CDMA, שבאה עם GPS פנימי, אפשר לאתר אנשים באמצעות הסלולר. וזהו, עכשיו רק נותר לחכות ולראות איך חבר הקונגרס עושה את שלו ומתרגם את המידע הטכני לדמגוגיה לאומנית זולה, ושולח את הקשקוש לדונאלד ראמספלד.

ורק תגידו שהשיטה לא עובדת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by