ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
שקט, חדשות! 

שקט, חדשות!

 
 
סער קרני

תוכנה שתביא לכם את כל עדכוני החדשות החמים היישר אל שולחן העבודה, תוכנה שתבדוק שהמעבד שלכם לא מתחמם יותר ותולעים שמשחקות ארקנואיד

 
 
 
 
 
 
 
 
 

תוכנת השבוע – NewzCrawler

 
אחד התחביבים הבולטים של אזרחי ישראל הוא קבלת עדכוני חדשות 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, וההוכחה הטובה ביותר לכך היא מיקומן של מהדורות החדשות בראש רשימת התוכניות הנצפות ביותר בטלוויזיה. הדבר הזה נכון שבעתיים בימים אלה, שבהם מתנהלת מלחמה במפרץ, וכולנו צמאים לכל פיסת אינפורמציה, גם כאשר מכשיר הטלוויזיה אינו בטווח העין. האינטרנט יכול כמובן לספק את הצורך להישאר מעודכנים כל העת, באמצעות אתרי החדשות השונים, אולם מסתבר שאין צורך לדלג מאתר לאתר: אפשר לשבת בנחת, לשלב ידיים ורגליים ולקבל את כל המבזקים והידיעות ישירות אל שולחן העבודה.

התוכנה שתזרים את המידע ישירות אליכם היא NewzCrawler. התוכנה אוגרת בתוכה שלל אתרי חדשות ואקטואליה, דוגמת BBC, CNN, סוכנות רויטרס וגם אתרים המביאים חדשות מעולם המחשבים והאינטרנט, כגון Salon.com ו CNet. הידיעות מאורגנות בצורה מסודרת וממוינת, באמצעות תיקיות, ומופיעות בממשק דמוי דואר אלקטרוני, כך שהמשתמש יכול לצפות בכותרות, ולהחליט באילו מהן ברצונו להתעמק.
 
 
פרט לשלל הקישורים שהתוכנה מכילה מראש, המשתמש יכול להוסיף לרשימת המקורות שלה אתרי חדשות (וגם אתרים אחרים) כאוות נפשו, כולל אתרי חדשות ישראליים, למשל חדשות נענע. ניתן לבחור בין כמה אפשרויות להצגת המבזקים ("טיקרים" או בלונים), ופרט לכך, התוכנה מאפשרת גם לערוך חיפושים ברשת אחרי מושגים שונים ואף להשתתף בקבוצות דיון. עדכון הידיעות מתבצע מכל האתרים בו זמנית, ולכן, פרט לחסכון של הצורך לגלוש אל כל אתר בנפרד, התוכנה מבטיחה גם חסכון ניכר בזמן.

רשיון: שיתופי
גרסה: 1.4
גודל קובץ להורדה: 1.22mB

הורידו כאן
 

לא למקצוענים בלבד – Motherboard Monitor

 
אחת התקלות היותר שכיחות במחשב היא התחממות יתר של הרכיבים, כתוצאה מעבודה לא תקינה של המאוורר. בד"כ ניתן להתגבר על הבעיה בקלות, באמצעות החלפת המאוורר, אולם אם לא עושים זאת, עלול להיגרם למחשב נזק בלתי הפיך. לכן, יותר ממומלץ לעקוב אחרי נתונים כמו הטמפרטורה של המעבד, או מהירות הסיבוב של המאוורר. אבל רגע לפני שאתם דוחפים מדחום לתוך הקרביים של המחשב שלכם או מחברים את המאוורר לספידומטר שתלשתם מהאופניים, תנו קודם צ'אנס ל Motherboard Monitor.
 
 
התוכנה עושה שימוש בחיישנים המותקנים במחשב כדי למדוד את הנתונים השונים, והמשתמש יכול לקבל התרעה בכל פעם שמתגלית חריגה מהסף שהוא מגדיר. בין הנתונים שאותם ניתן למדוד: טמפרטורה, מתח, מהירות הסיבוב של המאוורר ומהירות עבודת המעבד. ניתן להגדיר את האינטרוולים בין הבדיקות, לייצר באופן אוטומטי דו"ח עם נתוני החיישנים, לשלוח את הנתונים בדואר אלקטרוני ואף לכבות את המחשב במקרים קיצוניים, כדי למנוע פגיעה ברכיבי החומרה.


רשיון: חופשי
גרסה: 5.3
גודל קובץ להורדה: 1.7mB

הורידו כאן
 

זה כדאי – Enersoft SiteGenWiz

 
לכל גולש אינטרנט המכבד את עצמו יש אתר בית בסיסי, שאליו הוא מפנה בגאווה את כל חבריו הוירטואליים. מי שטרם בנה לעצמו אתר ומעוניין לעשות זאת, אך אינו מעוניין להסתבך עם תגי HTML (השפה שבעזרתה בונים אתרי אינטרנט), מוזמן להיעזר בשירותיה הטובים של תוכנת Enersoft SiteGenWiz. מדובר בתוכנה חינמית, המאפשרת לכל אחד לבנות עמוד בית מרשים בתוך דקות ספורות ללא כל ידע מוקדם, בעזרת פעולות בחירה ועריכה פשוטות. המהדרין יוכלו להכין בעזרת התוכנה אתר שלם, המכיל מספר רב של עמודים ובהם תמונות, קישורים, כותרות צבעוניות ושאר מטעמים. להשלמת התמונה, התוכנה גם מכילה מנגנון המאפשר להעלות את האתר המוכן אל השרת שעתיד לארח אותו.
 
רשיון: חופשי
גרסה: 1.1
גודל קובץ להורדה: 4.5mB

הורידו כאן
 

שחקו אותה – Worms Breakout

 
סביר להניח שכל חובב משחקים אמיתי נדבק בשלב כלשהו של חייו בחיידק הארקנואיד. מדובר באותו משחק פשוט וממכר להפליא שבו השחקן שולט במחבט קטן הנע בתחתית המסך, ומכה בכדור על מנת לשבור חומות לבנים. גם Worms Breakout הוא אחד מאין ספור הגרסאות של המשחק הפופולארי הזה, אך המיוחד בגרסה זו הוא האלמנטים מתוך סדרת משחקי ה Worms המשולבים בו: על גבי המחבט נחה לה התולעת הורודה והמוכרת והבונוסים שבהם ניתן לזכות בעת שבירת לבנים לקוחים גם כן מתוך Worms. משעשע וחביב.
 
רשיון: חופשי
גרסה: 1.05
גודל קובץ להורדה: 2.3mB

הורידו כאן
 

ההמלצות שלכם – ASCII Generator

גיא, בן 13 מחולון, ממליץ על התוכנה ASCII Generator:
"תוכנה משעשעת, המאפשר להפוך תמונות רגילות לתמונות המורכבות מתווים שונים. בוחרים תמונה כלשהי, והתוכנה הופכת אותה לתמונה המורכבת מאותיות אנגליות, ממספרים ומתווים נוספים, כך שאפשר לשמור אותה כמסמך טקסט. אני אהבתי את התוכנה, ולדעתי היא מומלצת בחום".

יש לכם תוכנה פייבוריטית? רוצים לשתף את קוראי "תוכנות השבוע" בתוכנה שאי אפשר לחיות בלעדיה? שילחו לנו Email או בקרו בפורום התוכנות של נענע, ציינו את שם התוכנה ומדוע אתם אוהבים אותה, צרפו פרטים על עצמכם ואנו נשמח לפרסם את המלצותיכם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by