ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
מפרטים וחומרה 
עידן קונה מחשב - TMS 
 
  צילום: ryan_franklin_az / flickr רשיון לפי cc by    
מפרטים וחומרה |
 
עידן דקל, העולם על פי אינטל

כדי להיות בטוח שהוא עושה את הדבר הנכון, הרחיק עידן דקל עד חנות TMS החיפאית שציידה אותו בשני מפרטים לא רעים. עידן קונה מחשב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עידן דקל רוצה מחשב חדש - וזה צריך להיות מחשב גיימינג, בתקציב של 7000-8000 שקלים. עתה הוא מבקר בחנויות שונות ומבקש את המלצתם של המוכרים. המטרה: לבדוק עד כמה המוכרים בארץ מבינים את הצרכים שלו, עד כמה הם בקיאים בחומרה שהם מוכרים ועד כמה ינסו לדחוף לו דברים שהוא לא צריך (או להפך, ישכנעו אותו לקנות מחשב "חלש" מדי).

האופציה החיפאית

למרות הטון בו סיימתי את הפוסט הקודם, רציתי לבדוק לפחות עוד חנות אחת, כדי לדעת שאני לא עושה טעות גדולה.

יש לא מעט חנויות שקיבלתי החלצות חמות עליהן ולא ביקרתי בהן במסגרות הפרוייקט, כמו IQPC, FOXPC, SKYPC ועוד, ובסופו של דבר בחרתי ב-TMS. מהחנות הזו זיירמן קנה את המחשב הנוכחי שלו, והוא יצא מאוד מרוצה מהקנייה הזאת, בזכות המחירים והשירות. אז החלטתי שגם אני רוצה לבדוק אותה.

מאחר שהחנות נמצאת אי שם בצפון הרחוק (קרי: מעבר להרצליה), לא רציתי לכתת את גלגלי האוטו שלי עד חיפה, אז הרמתי להם טלפון. ענה לי בחור בשם אלכס, שאמר לי שאין בעיה להרכיב מפרט לבקשתי. לאחר שהסכמנו (בהמלצתו של אלכס) על מחשב שמבוסס על ה-E8400, מכל הסיבות שכבר עלו פה בעבר, אלכס הבטיח לי שמפרט יישלח אלי בקרוב למייל, והוא יתקשר אלי מאוחר יותר, לענות על כל השאלות שיתעוררו אצלי לגביו.
 

שניים במחיר של אחד

מקרר יותר, עולה יותר, מרעיש יותר. OCZ Vendetta 2
 מקרר יותר, עולה יותר, מרעיש יותר. OCZ Vendetta 2 
 צילום: יח"צ 
 
אחרי חצי שעה הג‘ימייל שלי הודיע על מייל חדש מ-TMS, שכלל שני מפרטים:

• מעבד: Intel Core 2 Duo E8400 3.0Ghz Penryn OEM
• קירור למעבד: OCZ Vendetta 2
• לוח אם: Gigabyte GA-EP45-DS3
• מארז: Coolermaster CM 690 Black
• ספק כח: Corsair 650TX 52A @ 12V
• זכרון: G.Skill 4GB DDR2-900 DualKit (2×2GB) CL4-4-4-12 PI Black
• דיסק קשיח: Seagate 500GB Sata II 32MB
• כרטיס מסך: Palit Radeon 4870 1GB Sonic Dual Edition
• צורב: Asus DVD-RW 2014L1T X20 LightScribe Sata Black

סה“כ (כולל משלוח): 5,204 ש“ח.


• מעבד: Intel Core 2 Duo E8400 3.0Ghz Penryn OEM
• קירור למעבד: Arctic Cooling Freezer 7 Pro
• לוח אם: Asus P5Q Pro
• מארז: Antec Three Hundred (300) Gaming NO PS 2xAntec TriCool 120mm Included
• קירור למארז: Glacialtech 120mm Case Fan Hydrodynamic Bearing
• ספק כח: Corsair 550VX 41A @ 12V
• זכרון: G.Skill 4GB DDR2-800 DualKit (2×2GB) CL4-4-4-12 4GBPK
• דיסק קשיח: Seagate 500GB Sata II 32MB
• כרטיס מסך: Gigabyte Radeon 4870 512MB
• צורב: LG GH20NS DVD-RW x20 Dual Layer Sata Black

סה“כ (כולל משלוח): 4,782 ש“ח.
 
מגיע עם צינורות קירור מובנים. ASUS P5Q PRO
 מגיע עם צינורות קירור מובנים. ASUS P5Q PRO 
 צילום: יח"צ 
 
אז מה יש לנו בשני המפרטים?

על המעבד כבר הרחבתי מספיק בעבר, אז אני לא רואה צורך לחזור על דברים שכבר כתבתי. כנ“ל לגבי הדיסק הקשיח.

שני פתרונות הקירור שאלכס בחר מאוד דומים זה לזה, גם מבחינה חיצונית וגם מבחינת הביצועים. שניהם מקבלים בחו“ל ביקורות מצויינות, ונמצאים בראש רשימות פתרונות הקירור המומלצים למחשבים תקציביים. בארץ, לעומת זאת, ה-Vendetta עולה יותר מפי 2 מה-Freezer (עלות של 245 ש“ח לעומת 109 ש“ח), מה שמוריד הרבה מהמשיכה שלו. הוא אמנם יקרר את המעבד שלכם בעוד כמה מעלות בודדות, אבל הוא מרעיש הרבה יותר מה-Freezer במהירויות גבוהות (מה שמאוד חשוב אם אתם אוברקלוקרים, ובכלל לא חשוב אם אתם לא). באופן אישי, הייתי הולך על ה-Freezer.

גם שני לוחות האם די דומים זה לזה, כשההבדל העיקרי ביניהם הוא שה-Asus מגיע עם צינורות קירור מובנים עליו (ועם שלל תוכנות ופיצ‘רים אחרים, כמו ה-Five Seconds Boot Time). עם זאת, במחיר של 798 ש“ח הוא גם יקר יותר בכ-130 ש“ח מזה של Gigabyte, שעולה רק 671 ש”ח. אני לא מבין למה אלכס הכניס אותו למפרט הזול יותר, ונראה לי שהוא ירגיש הרבה יותר בבית במפרט הראשון.

שני המארזים המוצעים גם הם לא קוטלים קנים. ה-Antec כבר כיכב בבלוג במפרט של קוברה, וה-Coolermaster מומלץ גם הוא (אפילו בתגובות כאן בבלוג). הם שניהם שקטים, מאווררים וגדולים (מקום לעד 9 כוננים). ה-CM 690 מגיע עם 3 מאווררים, בניגוד ל-2 איתם מגיע ה-300, לכן אלכס הוסיף עוד מאוורר למפרט של ה-300. בסופו של דבר, ההפרש בין המארזים הוא כ-50 ש“ח (ה-CM 690 נמכר ב-399 ש“ח; ה-300 + מאוורר נמכרים ב-348 ש“ח). עם הפרש כזה, אני הייתי נוטה לבחור ב-690, פשוט בזכות המוניטין שלו.

בכל מה שנוגע לספקי הכח, אני לא רואה סיבה ללכת על יותר מה-550W שנותן הספק במפרט השני. אלא אם אתם מתכננים להוסיף עוד כרטיס מסך בעתיד, ה-550VX יספק אתכם בהחלט.
 
 

זכרונות ומאיצים

לא יבכה גם ב-HD. המאיץ של Palit
 לא יבכה גם ב-HD. המאיץ של Palit   
הזכרונות של G.Skill עושיים הופעת בכורה בפרוייקט הזה. מדובר בחברה שמציעה מוצרים שלא נופלים באיכותם מאלו של OCZ או Corsair, ושני הקיטים שהציע לי כאן אלכס זולים יותר מאלו של החברות המתחרות, וגם נראים טוב יותר, לדעתי. הקיט הראשון הוא מסדרת PI של G.Skill, ומגיע עם גופי קירור אימתניים שיושבים על כל אחד מהמודולים שלו. הקיט השני נראה יותר סולידי. לשני הקיטים CAS 4, וההבדל ביניהם, חוץ מגופי הקירור, הוא שהזכרונות בקיט הראשון פועלים במהירות של 900MHz לכאורה. זו הפעם הראשונה ששמעתי על זכרונות שפועלים במהירות כזו, בין 800MHz ל-1066MHz, ולא הצלחתי למצוא סימוכין לטענה הזאת.

כרטיסי המסך בשני המפרטים מבוססים על אותו צ‘יפסט, HD4870 המשובח והמוערך, ונבדלים זה מזה בעיקר בכמות הזכרון. מי שמעוניין בכרטיס חזק מאוד, שלא יתחיל לבכות גם אם מבקשים ממנו להריץ משחקים ב-Full HD, עדיף שיילך על האופציה הראשונה. הכרטיס הזה גם מגיע עם שני מאווררים, לקירור מקסימלי. לשאר, מומלצת האופציה השנייה. אתם לא תתאכזבו.

הפריטים האחרונים בשני המפרטים הם הצורבים. שוב, אין התייחסות מיוחדת לתכונות שלהם או לחברות שהם נושאים את שמן. מה שכן, הצורב הראשון עולה 35 ש“ח יותר מהשני כי הוא מציע את אופציית ה-LightScribe (צריבת תמונות על גבי תוויות הדיסקים). אם אתם לא מעוניינים בזה, לכו על הצורב השני.

(הערה: נכון לעכשיו, TMS לא מציעים את ה-GH20NS למכירה באתר שלהם. במקומו, קישרתי ל-GH22NS שזהה לדגם הקודם למעט העובדה שהוא צורב במהירות של X22).
 

יש תמורה לכסף

 
בסופו של דבר, שני המפרטים מאוד דומים ברמתם, ונותנים תמורה מצויינת למחיר שלהם . ההבדלים הגדולים ביניהם הם בכרטיס המסך ובספק, ומדובר בתכל‘ס בעניין של העדפה אישית. המפרט השני נותן יותר כח פר שקל, בעוד המפרט הראשון מיועד יותר לאוברקלוקרים, ולאנשים שאוהבים את המחשב שלהם עמוס פיצ‘רים.

מה שאני אוהב אצל TMS זו העובדה שהם מציעים להעביר את המחשב Overclocking אצלם, ללא תוספת תשלום ובאחריות מלאה. לטענת אלכס, הם יאיצו את המעבד עד למהירות של 3.6GHz, וזה פשוט רווח נקי. נכון, זה לא משהו שאני לא יכול לעשות בעצמי, אבל זה נחמד לקבל מחשב מומהר מהאריזה, כשאני יודע שאם הוא יעשה לי בעיות בעתיד אף אחד לא יוכל להתנער מאחריות בגלל ה-OC.

לסיכומו של עניין, TMS מציעים מפרט מצויין במחיר נמוך. אם הם לא היו רחוקים כל-כך (הם אמנם שולחים את המחשב עם שליח לכל הארץ, אבל אני מעדיף לדעת שהמעבדה נמצאת קרוב לבית שלי, לכל בעיה שלא תצוץ), ואלמלא כבר התרגלתי לרעיון של לקנות את המחשב בזיגזג 2000, יש סיכוי טוב שהייתי בוחר בהם.

בפרקים הקודמים:

עידן קונה מחשב - זיגזג 2000
עידן קונה מחשב - קוברה מחשבים
עידן קונה מחשב - פי.סי.סנטר
עידן קונה מחשב - גולדטופ
עידן קונה מחשב - אייבורי
עידן קונה מחשב - KSP

הקטע פורסם במקור בבלוג "העולם על פי אינטל", ומובא תחת רשיון שיתוף CC by
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by