ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
השבוע ברשת 
הסימפסונס לא אוהבים את אפל? 
 
השבוע ברשת |
 
אלכס פולונסקי

משפחת סימפסון צוחקת על אפל, גוגל חוסכת, ובריטני היא תוצאת החיפוש הנפוצה ביותר ביאהו. השבוע ברשת

 
 
 
 
 
 
 
 
 

אפל? לא, מייפל

בריאן קרבס מהוושינגטון פוסט שם לב שאתר התמיכה של אפל ממליץ למשתמשי המק להתקין על המחשב תוכנות אבטחה שונות במטרה להקשות על מתכנתי הוירוסים. ההודעה, שפורסמה ב-21 בנובמבר, סותרת באופן מוחלט את הקמפיין של אפל שגורס שמחשבי המק חסינים מוירוסים. לאחר לא מעט תהיות של משתמשי מק בבלוגים ופורומים ברחבי הרשת, אפל מחקו את העמוד מהאתר. דובר החברה, ביל אוורנס, הסביר לאתר Macworld שהמחיקה בוצעה כיוון שהעמוד היה לא מעודכן וש"המק בנוי באופן שמעניק הגנה כנגד תוכנות זדוניות ואיומי הבטחה". עם זאת, אוואנס הסתייג והוסיף ש"מכיוון ששום מערכת לא יכולה להיות חסינה ב-100% מכל איום, שימוש בתוכנת אנטי וירוס יכולה להעניק הגנה נוספת".

• הסטודנטים בבית הספר לרפואה באוהיו קיבלו מרשם מיוחד מהנהלת המוסד החינוכי: אייפוד טאצ'. התכנון של האוניברסיטה הוא שתוך שנתיים, כל תלמיד בה יחזיק במכשיר ויוכל להשתמש בו על מנת להציג קטעי וידאו של טיפולים רפואיים, וצילומים של חלקי גוף ואיברים. כמו כן, לסטודנטים יתאפשר להציג תמונות של המטופלים ולקבל התרעות בנוגע למרשמי תרופות שהם מקבלים.
 
המקור
 המקור 
 צילום: acaben, flickr (ברשיון: CC-BY-SA) 
 
• יוצרי "משפחת סימפסון" מאסו ככל הנראה בהתלהבות שמסביב למוצרי אפל והחליטו להקדיש חלק משמעותי מהפרק ששודר ביום ראשון לפארודיה נגד החברה. עד אותו הפרק, העיירה ספרינגפילד, בה מתגוררים הסימפסונים, היתה מחוסרת חנות אפל - הפרק נפתח בהשקה החגיגית של החנות, כששמה של החברה הופך מאפל למייפל (Mapple), האייפוד הופך למייפוד, וסטיב ג'ובס, מנכ"ל אפל, מקבל שם משפחה חדש: מובס. באופן מפתיע, במהלך הפסקות הפרסומות במהלך הפרק היו שתי פרסומות של אפל - האחת לאייפון, והשניה למקבוק. חלק מרכזי מהסצינה, אגב, נוצר בהשראת פרסומת "האח הגדול" של אפל מ-1984.

בעוד ליסה מקבלת אובססיה למוצרי מייפל ומוקסמת מהחנות ("זה כל כך סטרילי"), בארט מפקפק בפיתוחים שמגיעים מהחברה של סטיב מובס ומההכרזה שלו אל מול המוני גיקים: "אתם חושבים שאתם מגניבים בגלל שאתם משלמים 500$ על טלפון עם תמונה של פרי? אז נחשו מה - הם עולים 8$ ואני משתין על כולם!". תגובת המוכר העצבני לוקחת את הפארודיה לרמות עמוקות יותר: "מי מעז לפקפק בבוס שפיטרנו לפני עשור ועכשיו החזרנו חזרה?".


 

טוויטר לבד במערכה

 
• שירות המיקרו-בלוגינג Pwonce, אחד המתחרים הבולטים של טוויטר, סוגר את שעריו - כך פורסם ביום ראשון בבלוג הרשמי של החברה. שניים ממפתחי השירות, מיי מלון וליאה קולבר, יעבירו את פעילותם לחברת Six Apart (שעומדת מאחורי שירותי הבלוגים Movable Type ו-TypePad), אך השירות עצמו יירד מהאוויר. Pwonce יסגור את שעריו באופן רשמי ב-15 בדצמבר, אז יעברו גם שני עובדים נוספים שלו לתפקידי ייעוץ ב-Six Apart.

השירות הושק לפני כשנה וחצי כאשר טוויטר ושירותי מיקרו-בלוגינג נוספים היו בפריחה, אך למרות הפופלריות שצבר, הוכח השבוע שהוא לא הצליח להחזיק מעמד מול טוויטר שהמשיך לצבור תאוצה והתגבר על הבעיות הטכניות.
 
מזל שיש טוויטר
 מזל שיש טוויטר   צילום: scobleizer, flickr (ברשיון CC-BY) 
 
 
• במקביל להודעה על סגירת Pwonce, סיפר איוון וויליאמס, מנכ"ל טוויטר, על המודל הכלכלי המתוכנן של החברה: "אנחנו נעשה כסף, אני לא יכול להגיד איך בדיוק - אנחנו לא יכול לחזות איך העסקים שאנו מעורבים בהם יעבדו". וכך, באופן המעורפל ביותר, הוא מנסה להציג תמונת מצב אופטימית ביחס למצב השוק הבעייתי. לדבריו של וויליאמס, הרווחים יתבססו לא רק על פרסום אלא על מוצרים שמפותחים למגזר העסקי, בדומה למה שעשו בגוגל.

• חברת Adobe, שאחראית בין היתר על פיתוח תוכנת העיצוב הגרפי פוטושופ, הודיעה ביום רביעי על קיצוץ 600 משרות, צמצום של כ-8% בכח האדם שלה. הרבעון האחרון של החברה לא היה רווחי כפי שהיא קיוותה, והדרישה לחבילת התוכנות Creative Suite 4 היתה נמוכה.

• גם גוגל, שיוצרת רושם כאילו משברים הם ממנה והלאה, תאלץ לנקוט בצעדים לחסכון כספי ולצמצם את הפעילויות שלה לכאלה שרלוונטיות מבחינה עסקית לטווח הקצר, ולהתמקד פחות באסטרטגיה לטווח ארוך. על פי השמועות, ישנם מספר פרויקטים שעומדים בסכנת סגירה, ביניהם Google Notebook, שירות המאפשר שמירת קטעים מאתרי אינטרנט והוספת הערות עליהם, וכן שירות אינדקס הקול של גוגל, המאפשר למצוא ביטויים בתוך נאומים של פוליטיקאים.

• הרשת החברתית MySpace מתחברת למשתמשים שרוצים לצפות בקטעי וידאו מהמכשיר הסלולרי, והכריזה על שותפות עם חברת RipCode. החברה תתמשק את שירותה מול הגרסה לטלפונים הניידים של מייספייס ותאפשר צפיה ישירות ממכשירים הניידים (ביניהם אייפון, בלאקברי, ו-G1). כיום הגרסה הזו של האתר נהנית מתעבורה של כ-3 מיליארד עמודים נצפים ביום, שמגיעים מ-10 מיליון משתמשים. חברת RipCode מאפשר קידוד וידאו על פי דרישה, כך שלא כל קטעי הוידאו שמאוכסנים באתר יתאימו למכשירים הניידים באופן מיידי - רק לאחר שמשתמש ירצה לצפות בסרטון מסוים, הוא יומר ויקודד בהתאם לדגם המכשיר של המשתמש.
 

בקטנה

כן, מקום ראשון. בריטני
 כן, מקום ראשון. בריטני 
 צילום: GettyImages 
 
• בריטני ספירס לא התקמבקה השנה רק באלבום חדש ומוצלח, אלא גם קפצה למקום הראשון ברשימת החיפושים הפופולריים ביותר במנוע החיפוש של יאהו. במקום השני, לאחר ספירס, נמצאת ליגת ההאבקות WWE, ורק לאחריה ברק אובמה, נשיא ארה"ב החדש. עורכי יאהו ציינו ש"הדירוג מבוסס על על שנים קודמות ומתייחס לטרנדים שצפו מעל פני השטח".

• בסיכום השנתי של האפליקציות הפופלריות ביותר לאייפון ולאייפוד טאצ' שהורדו מ-iTunes, מובילה האפליקציה של שירות Pandora, תחנת רדיו אינטרנטית שמבססת את רשימות ההשמעה שלה על פי מבנה השיר ולא רק על פי הקיטלוג הז'אנרי שלו. במקום השני נמצאת האפליקציה שמאפשרת התחברות מהמכשיר לרשת החברתית פייסבוק, ולאחריה ישנן אפליקציות נוספות כמו Google Earth ומשחקים שונים.

• לאחר שעורכי הערך "השרדות 10" בויקיפדיה לא הצליחו להגיע להחלטה האם לפתוח ערך מיוחד לעונה החדשה ("הישרדות: איי הפנינה") או לתמצת אותו בערך הקיים, יזם שחר אברמוביץ', מנהל האתר של העונה השניה, פתיחת אתר שמבוסס על המערכת של ויקי. אברמוביץ' מעודד גולשים שמכורים לסדרה לעדכן ולנהל את האתר, בדומה לאתרי ויקי לסדרות בחו"ל. אם אתם בעניין, תוכלו למצוא פרטים נוספים בבלוג של ערוץ המחשבים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by