ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
עיבוד תמונה 
משטרת הפוטושופ מקבלת קהל 
 
 מייגן פוקס בתפקיד אשת חיל    צילום: wonder-who.com    
עיבוד תמונה |
 
דורון פישלר

האם מייגן פוקס היא אשת חיל? האם בריטני עברה כריתת אצבע? ואיזה רחוב נמצא בשכנות לאח"י נדקר? משטרת הפוטושופ משיבה לפניותיכם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
השבוע שוב התפנינו לענות על כמה שאלות שהתקבלו במייל מאזרחים מודאגים. המשטרה לרשותכם.
 

אשת חיל מי ימצא?

מייגן פוקס בתפקיד אשת חיל, האמנם?
 מייגן פוקס בתפקיד אשת חיל, האמנם? 
 צילום: wonder-who.com 
 
לפני מספר שבועות הופיעו בבלוגי קולנוע קישורים לאתר wonder-who.com, שהכיל מה שנראה כמו סדרת פוסטרים לסרט חדש המבוסס על "אשת חיל", הידועה גם כוונדר-וומן. בכל כמה ימים נחשף חלק נוסף מהפוסטר, ובסופו של דבר התגלה הפוסטר המלא. בתפקיד אשת חיל הופיעה מייגן פוקס, הידועה יותר כ"הכוסית מהרובוטריקים".

הקמפיין כולו היה מוקפד ועשיר בפרטים, והפוסטר שהתגלה בסופו של דבר - משכנע, במבט ראשון לפחות. אבל העסק היה חשוד: אנשים שקוראים "עין הדג" יכלו לומר שנכון לכרגע אין סרט על "אשת חיל" בתכנון לעתיד הקרוב, ובוודאי שלו מייגן פוקס היתה מלוהקת לתפקיד זה היה מגיע למדורי חדשות הקולנוע לפני שזה הגיע לפוסטרים. כמה אנשים רצו לדעת האם זה אמיתי או לא.

ובכן, זה לא. זאת עבודת פוטושופ לא רעה, בעיקר בשביל חובב, אבל הבגדים שלה נראים "נקיים" מדי, ממוחשבים מדי, ולא לחלוטין מתאימים לצילום עצמו. עצם זה שמדובר בתמונה שעברה עבודת פוטושופ לא מוכיח כלום - הרי גם פוסטרים רשמיים של סרטים אמיתיים עוברים עבודה כזאת. אבל נקודת התורפה של זיופי תמונות של סלבריטיז היא שהם חייבים להיות מבוססים על תמונה קיימת של הסלב. הדרך הפשוטה ביותר להצביע על זיוף היא למצוא את התמונה המקורית שהוא מבוסס עליו. אחרי דפדוף בין אי אלו תמונות של הגברת פוקס (העבודה במשטרה כל כך קשה) מצאנו את המקור.
 
מייגן פוקס, המקור (מימין) ובתלבושת פוטושופית (משמאל).
 מייגן פוקס, המקור (מימין) ובתלבושת פוטושופית (משמאל). 
 
 
אחרי עוד כמה ימים התברר שהמאמצים שלנו לא היו לגמרי נחוצים: יוצר הפוסטרים חשף את המזימה כולה. האיש שהזדהה רק בשם "ג'ון" יצר את הקמפיין, לטענתו, כדי לנסות לקדם את הסרט התאורטי, כמו גם את הקריירה של עצמו כפוטושופיסט. הוא אפילו הוסיף לאתר תיאור מפורט, מלווה בתמונות, של תהליך העבודה על התמונה.

עדיין, אם יש לכם חברים שהם מעריצים שרופים של "הרובוטריקים" אתם יכולים לשלוח להם את הלינק הזה ולראות אותם משתוללים.
 
 

שובה של הבריטני

בריטני וכל האצבעות הנכונות
 בריטני וכל האצבעות הנכונות 
 צילום: רולינג סטון 
 
אסתר שומוש כתבה לנו:

"בוואלה! סלבס פורסמה היום תמונה של בריטני ספירס משער של גליון רולינג סטונס. מעבר לשיפוצים שנדמה שהיא עברה, יש מצב שחתכו לה בטעות את הזרת???
אני בטוחה שמשטרת הפוטושופ תחקור כמיטב יכולתה על מנת להביא לנו את האמת :)

יום טוב.


יום טוב בהחלט.
כשמתרגלים לחשוד (ובצדק) בכל תמונה, מתחילים לפעמים לראות טעויות גם במקומות שבהן הן לא נמצאות. התמונה ב"רולינג סטון" היא מקרה כזה: בריטני מחזיקה את היד בצורה תמוהה למדי מסביב לצוואר, אבל שום אצבע לא חסרה. הזרת שלה פשוט מונחת על הסנטר. נסי תנוחה דומה מול הראי ותגלי שלא צריך פוטושופ כדי להגיע אליה. חוץ מזה, בתמונה הזאת בריטני נראית כאילו עברה הרבה פחות ריטושים ושיפוצים מהרגיל - יש לה אפילו קמטים מסביב לפה! היה אפשר כמעט לחשוב שהיא אנושית.

עכשיו, על כמה מתערבים שהתגובות יהיו מלאות במעריצי בריטני שלא קראו את הכתבה (לקרוא זה קשה), אבל זה לא מפריע להם לצעוק "איזה מפגרים אתם זה בכלל לא פוטושופ"?
 

התמונה שלא תראו

אזרחית בשם זוהר כתבה לנו,
"אני יודעת שתמונה הזאת קשה אבל יש סיכוי שתבדקו האם היא אמיתית?"

למייל צורפה התמונה הידועה לשמצה של יעקב אלפרון, מעט אחרי הרצח. אז קודם כל, לא, אנחנו לא הולכים לפרסם את התמונה כאן, מטעמים של טעם טוב וכבוד המת. התמונה הזאת ודומות לה לא הגיעו לערוצי החדשות הרשמיים, מהסיבות האלה בדיוק, אבל באינטרנט כמו באינטרנט הן נפוצו בתיבות דואר, פורומים ופייסבוקים למיניהם. הפוסט בבלוג של ערוץ מחשבים, "מולדבסקי ובניו", בו הועלתה תיאורית הקונספירציה לפיה אלפרון לא מת, קיבל מספר כניסות עצום - כשרוב הגולשים הגיעו אליו מגוגל, בעקבות חיפושים כמו "תמונה של אלפרון אחרי הרצח" ו"אלפרון תמונות קשות". מה ששוב מוכיח שמה שבאמת מוכר באינטרנט זה פורנו, וזה לא חייב אפילו להיות קשור לסקס.

אז כדי לספק את הצורך של הציבור לדעת שהאיכסה שהוא רואה הוא איכסה הארדקור אמיתי - כן, למיטב ידיעתנו התמונה הזאת אמיתית. אין לנו סיבה לחשוב שלא. ככל הנראה היא צולמה על ידי מישהו שנקלע למקום החיסול במקרה. ככה זה כשעושים חיסולים לאור יום ברחוב מרכזי בתל אביב.
 

בחזרה לרחובות

אלכסנדרוני פינת אח"י נדקר (יוצר התמונה לא ידוע)
 אלכסנדרוני פינת אח"י נדקר (יוצר התמונה לא ידוע)   
Rotmix שלח לנו את התמונה שמשמאל, וכתב:
"רעיון כמו בתמונה אחרת שכבר בדקתם. אולי יש לנו כאן אופנה חדשה? (חיקויים של "המקור")".

כן, בלי ספק אופנה. התמונה של "רחוב אלכס & רוני" מבוססת על אותה התמונה ששימשה בסיס ל"רחוב אח"י נדקר", פרשה שכבר בדקנו. אנחנו כבר מכירים את התמונה המקורית, מה גם ש"אלכס & רוני" הוא זיוף מוצלח הרבה פחות מ"אח"י נדקר" המצוין (אגב, עדיין לא איתרנו את מי שעשה אותו). הפונטים הפעם שונים לגמרי, האותיות מוצבות באלכסון שלא מתאים לגמרי לזווית של השלט, והכיתוב בערבית, "פינסקר", עדיין לא שונה. חוץ מזה, חברים, מה נטפלתם לשלט המסכן הזה? כבר אין שלטי רחובות אחרים בארץ?

טוב, נו - אם זה מה שמקובל, אז גם אנחנו מצטרפים לטרנד. היי, תראו איזה שלט רחוב מוזר מצאנו כששוטטנו בשכונת מגורינו במעלה שושנה!
 
שלט רחוב אמיתי לגמרי, נשבעים (עיבוד מחשב: דורון פישלר)
 שלט רחוב אמיתי לגמרי, נשבעים (עיבוד מחשב: דורון פישלר) 
 

משטרת הפוטושופ - גאונים?

מייל נוסף שקיבלנו מאזרח מודאג:
"תקשיבו, אתם פשוט גאונים! איזה הומור מגניב אתם מוסיפים לכתבות שלכם! בעיקר בקוקה קולה, כשהוספתם את הטילים האיראנים, נקרעתי מצחוק- אתם מזה מקוריים! ואיך שאתם מזהים את הזיופים- אין, פשוט אין עליכם!!!
תמשיכו ככה, שזה יהיה המדור הכי פופולארי בנענע10 (אם זה עוד לא ככה!)

מאלון"


ובכן, בדקנו את העניין, וגילינו שאלון צודק.
 
נתקלתם בפשע-פוטושופ ברור? ראיתם תמונה חשודה, ואתם רוצים לברר האם היא אמיתית או זיוף? כתבו אל משטרת הפוטושופ ועניינכם יטופל.

עוד במשטרת הפוטושופ
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by