ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
האקרים הפילו את אל ג'זירה 
 
 והרי החדשות (אם תפסיקו לגלוש ותתנו לנו לשדר)   
 
רויטרס

אל ג'זירה העלתה לרשת אתר בשפה האנגלית, אך זה לא כל כך מצליח להמריא עקב מתקפות של האקרים ועומסי גלישה מטורפים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מתקפות האקרים וכשלים טכניים גרמו להרבה כאבי ראש אמש (ג') לאתר החדש בשפה האנגלית שחנכה רשת החדשות הערבית אל ג'זירה.

הרשת הקטארית, שכבר בעבר נחשבה למעוררת מחלוקת במערב, לאחר שפרסמה קלטות ובהן הודעות מטעם אוסאמה בין לאדן, זכתה בימים האחרונים לקיתונות של ביקורת (ועוד יותר גולשים) לאחר ששידרה צילומים עיראקיים (ששאר "המדיה החופשית" החליטה לצנזר) בהם נראים חמישה שבויי מלחמה אמריקאים ועוד לפחות שמונה גופות.

האתר החדש באנגלית עלה לאוויר ביום (ב'), וכמו האתר בשפה הערבית, מייד מצא עצמו מותקף על ידי האקרים מהמערב (ויש הטוענים כי חלק מההאקרים הם זרועות של הממשל האמריקאי, ולאו דווקא אזרחים "תמימים").

עקב מתקפות אלו, צוות האתר לא יכול היה לעדכן את האתר אמש למשך למעלה מארבע שעות, מסרה העורכת האחראית, ג'ואן טאקר. "היו לנו המון מכשולים שהושלכו לרגלינו", אמרה טאקר. "חשבתי שהשקת האתר תעבור בקלות ולא תעשה יותר מדי גלים, אך התגובות היו פשוט מדהימות. זה היה פשוט סוריאליסטי".

מנהל טכנולוגית המידע של אל ג'זירה, סלאח אל סדיקי מסר כי לאל ג'זירה נמסר ע"י חברת האם שלה כי חברת DataPipe האמריקאית, עומדת להפסיק לארח את השרתים שלהם בתום החודש. אל סדיקי מסר כי בחברה מתכוונים להעביר את האתר לשרתים באירופה.

טאקר מסרה כי יכול להיות שההחלטה הייתה קשורה למלחמה (לא פופולרי להיות היום ערבי בארה"ב), אולם DataPipe הודיעה בהצהרה כי היא מסיימת את התקשרותה העסקית עם החברה שמנהלת את אל ג'זירה ב-31 במרץ. להחלטה, כך נמסר, אין כל קשר לאל ג'זירה עצמה.

לאתר החדש באנגלית אין עדיין תמיכה במולטי מדיה, אך הוא פרסם תמונות מהצילומים המציגים את שבויי המלחמה האמריקאים. האתר בערבית הציג את קלטת הווידאו ביום א', מה שהביא לנפח תנועה מטורף שגרם להפלת האתר.

אתר החיפוש לייקוס ציין כי הווידאו הנ"ל הפך את אל ג'זירה למושג החיפוש הפופולרי ביותר, שהפיק פי שלושה יותר בקשות חיפוש מכל דבר אחר ברשת באותה עת. לחץ התנועה פגם קשות בביצועי האתר, שכמעט ולא עבד.

גם בעת כתיבת שורות אלו, כל מי שינסה לגלוש לאתרים, ייתקל בקשיים רבים למצוא את מבוקשו.

מחר (ה') יתפרסם בניוזלטר חיים ברשת טור פרשנות של עידו קינן על מאבקי הכוחות בין אל ג'זירה והממשל האמריקאי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by