ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
גיימינג 
Wrath of the Lich King 
 
 Wrath of the Lich King    צילום: יח``צ    
גיימינג |
 

חבילת ההרחבה השניה של WoW הושקה, ופנינו לנמרוד רייס ("נמרוד מהיפה והחנון"), שמכור למשחק, כדי שיספר לנו מה חדש בהרחבה ואיך היא

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ב-13 בנובמבר, כמעט שנתיים אחרי חבילת ההרחבה הראשונה, שחררה חברת בליזארד את Wrath of the Lich King, חבילת ההרחבה השנייה ל-World Of Warcraft, משחק התפקידים ההמוני המקוון הנמכר ביותר בעולם. הציפיה להרחבה בקהילת השחקנים (מעל 11 מיליון מנויים ברחבי העולם), בה הובטח לנו להילחם ב-Lich King עצמו – Arthas (עוד שלב בדרכה של בליזארד להקריב את כל גיבורי העולם של Warcraft על מנת לספק בוסים להרחבות שלהם) היתה גדולה מאוד.

חברת בליזארד המנוסה הצליחה לשמור על רמת התרגשות גבוהה בקהילה על ידי טפטוף פרטים עתידיים על ההרחבה, שיתוף גילדות מובילות בעולם בשרתי הבטא (מה שהתבטא בשלל סרטונים ברשת של היכולות החדשות, האזורים החדשים והבוסים החדשים) וכמו לפני ההרחבה הראשונה, טלאי בסמוך להשקה שמאפשר לכל השחקנים לטעום מחלק מהיכולות החדשות.
 

אז מה חדש פה בעצם?

Wrath of the Lich King
 Wrath of the Lich King 
 צילום: יח"צ 
 
נתחיל בנתונים היבשים. מספר עקרונות דומים עד זהים להרחבה הקודמת (The Burning Crusade), כמו העלאת הרמה המקסימלית ב-10 דרגות (כעת היא עומדת על 80) מה שגורר כמובן את עדכוני ה-Talent Trees והוספת עוד שתי רמות Talents עם שלל כישורים חדשים ומעניינים, ובנוסף פתיחת אזורים חדשים שמתאימים לדרגות החדשות בתוך היבשת הקפואה Northrend, משכנו של ה-Lich King.

בתחום ה-Professions, התווסף למשחק מקצוע חדש – Inscription. זהו מקצוע מעניין שדאג להעשיר את כל מי שבמקרה שמר מספיק Herbs ומספק שיפורים קטנים ליכולות של כל דמות ודמות, בין אם זה שינויים בזמן ה-Cooldown של לחשים או הוספת אפקטים כמו העפה לאחור או עוד נזק/ריפוי. כאן ניתנת אפשרות לשחקן לייחד עוד את הדמות שלו מהשאר על ידי בחירת Inscriptions מסוימים.

מובן שכל שאר המקצועות המוכרים מקבלים שדרוגים (כעת ניתן להגיע עד 450 בכל מקצוע) וחפצים חדשים כדי לשמור עלינו השחקנים מרוצים ומשחקים.
 

חדש במשחק: Death Knight

Death Knight אנושי
 Death Knight אנושי 
 צילום: יח"צ 
 
חידוש נוסף הוא ה-Death Knight. זהו Class חדש שנוסף למשחק, וזמין גם ל-Alliance וגם ל-Horde. דמויות מה-Class לובשות Plate ומשופעות ביכולות DPS ו-Tanking, שבאות להציע אלטרנטיבה לדמויות הקיימות במשחק. לראשונה נראה Tank אשר לא משתמש במגן אלא בנשק דו ידני.

בנוסף, ה-Death Knight יכול לבחור מבין שלושה Talent Trees שהםBlood, Frost ו-Unholy. במקום להשתמש במנגנונים הקיימים לניהול יכולות הדמות (Rage\Energy\Mana) בחרו ב-Blizzard לפתח מנגנון חדש – Runic Power, על מנת ליצור אפשרות משחק חדשה ומגוונת. ל-Death Knights יש שתי Runes מכל סוג ויכולות שונות צורכות אותן. בנוסף נצבר ה-Runic Power בדומה ל-Rage אצל הWarriors-, אשר גם נצרך על ידי יכולות שונות, בדומה ל-Combo Points אצל Rouges.

אבל כל המנגנונים האלה לא משנים באמת, כי הם בסה”כ פועלים ברקע בזמן שאנחנו עושים Button Mashing כמו מטורפים.

אם זה לא מספיק, אז ה-Death Knight מתחיל בדרגה 55 (אפשר ליצור אותו רק אם יש לך דמות אחרת בדרגה גבוהה מ55) ב-Eastern Plaguelands וצובר די מהר חפצים כחולים ומרשימים על מנת להגיע בצורה המהירה והחלקה לאזורים החדשים. אני תוהה מה יגידו כל אותם Blood Elf Paladins או Draenei Shamans שחרשו על דרגות 1-70 בהרחבה הקודמת.
 
גמד שהוא Death Knight
 גמד שהוא Death Knight   צילום: יח"צ 
 
 

"בישלת דג? קבל הישג!"

מתוך המשחק
 מתוך המשחק 
 צילום: יח"צ 
 
אגב, לאלו שלא משחקים ב-Wow, כך מתחלקים החפצים במשחק:
סגול = Epic Quality בדרך כלל מבוסים של Raids; כחול = Rare Quality בדרך כלל מבוססים על מבוכים של חמישה אנשים או קווסטים קשים במיוחד; ירוק = Uncommon Quality – אותו זבל שאנחנו מקבלים מכל קווסט.

בנוסף לכל אלו, הוכנסו שלל שיפורים קוסמטים קטנים ותוקנו כל מיני באגים שהיו קשורים למפות המשחק, איזורים שבהם נוכל סוף סוף לעשות World PvP כמו בימים העליזים הראשונים של המשחק, הוספת אלמנט של רכבי מצור לעולם ה-PvP, בורות כסף חדשים (כמו למשל Group mounts שמאפשרים ליותר מבנאדם אחד לרכב עליו) וכמובן, האלמנט הכי חשוב במשחק, שגורם לו להישאר רלוונטי גם היום, ארבע שנים לאחר שחרורו – בורות זמן.

רק כדי להבהיר מה הם אותם בורות זמן, ניתן לקחת כדוגמא את שיטת ה-Achievements שהוכנסה למשחק בטלאי לפני ההרחבה. כל בעל X-Box מכיר את השיטה - תגיע להישג כלשהו במשחק והמכשיר ישמור לך אותו. ראו בחברת Blizzard כי טוב והחליטו גם הם לאמץ את השיטה – הרגת יריב בדו קרב? קבל הישג; סיימת הרבה משימות באיזור? קבל הישג; הרגת בוס? קבל הישג; בישלת דג? קבל הישג. הנקודות שמקבלים על כל הישג שימושיות בערך כמו הכוכבים שמקבלים בכרטיס האשראי, אבל עם עובדות אי אפשר להתווכח, ומהרגע שהאלמנט הזה נכנס למשחק, שחקנים החלו לתור את העולם כדי להשלים כמה שיותר הישגים (גם אם זה התמצה בחקירת איזורים או הריגת בוסים של דרגות נמוכות).

הצבת שלל הישגים ביבשת החדשה מבטיחה שעות ארוכות של רדיפה אינסופית אחרי אותם פיקסלים נכספים – אני לא יודע מי ב-Blizzard חשב על זה אבל בהחלט מגיעה לו העלאה במשכורת.
 

Naxx: המבוך המאתגר

 
אלמנט נוסף וחכם מאוד שעשו החבר’ה ב-Blizzard הוא מיחזור של ה-Raid instance המוצלח ביותר שלהם עד כה – Naxxramas. אותו מבוך שהיה האחרון ששוחרר לדרגות 60 בטלאי 1.11 של המשחק, והיה פשוט יצירת פאר שרק אחוז קטן מאוד מבסיס השחקנים זכה להנות ממנו, הולך להיות המבוך הראשון לדרגות 80. רבות וטובות דובר על הבוסים המגוונים ועל האווירה היחידות של המקום ואין ספק שהמיחזור שלו יאפשר להרבה יותר שחקנים ליהנות מהמקום המדהים הזה.

כאשר Naxx יצא לראשונה, רק הגילדות הבכירות הצליחו להתקדם בו ולהרוג את הבוסים. הקרבות שם היו מהמאתגרים והייחודיים שנראו עד כה (בין אם זה הצמדת “קוטביות” לכל שחקן שלפיה צריך להתמקם, ה”ריקוד” שהיה צריך ללמוד כדי לא לטבוע בחומצה או הקרב עם ארבעת הפרשים שדרש תיאום מקסימלי בין כל ה-Raid). בנוסף היו שלל אזכורים לבדיחות פנימיות של החברה (בין היתר ה-Frogger הידוע אחרי הבוס Patchwerk). גם בדרגה 70 רבים שבו אל Naxx על מנת לחוות את ה-Instance, ובאופן מפתיע גם בדרגה 70 הוא היווה אתגר לא קטן.
 
מתוך המשחק
 מתוך המשחק   צילום: יח"צ 
 

ידידותי לשחקנים מזדמנים

מתוך המשחק
 מתוך המשחק 
 צילום: יח"צ 
 
באופן כללי המשחק ממשיך את המגמה שמאפשרת למשחק להיות הרבה יותר ידידותי לשחקנים המוגדרים Casual, כלומר אנשים שלא יכולים להקדיש ימים ולילות למשחק. כחלק ממגמה זו כל ה-Raid instances מגיעות, בנוסף לגרסאות שמיועדות ל-25 שחקנים, גם בגרסאות מצומצמות יותר המיועדות ל-10 שחקנים, שנבדלות מהן בשלל אותו הן מעניקות. ככה גם אנשים שלא יכולים לארגן 25 חבר’ה יוכלו להנות מהתוכן של המשחק.

בסופו של דבר, אחרי ציפייה רבה שוחררה ההרחבה בהשקה חגיגית, בו זמנית בכל העולם. מניסיון ההרחבה הקודמת היה ברור שבאותו זמן נורתה יריית הפתיחה במירוץ – המירוץ על מי יהיה הראשון שיגיע לדרגה 80, ומי הראשון שיהרוג כל בוס (אם כי כמעט תמיד מדובר באותן גילדות).
 
ועכשיו מקבץ עובדות על הימים הראשונים של חבילת ההרחבה:

• 27 שעות אחרי ההשקה כבר הגיעה הדמות ראשונה לדרגה 80. מדובר ב-Warlock צרפתי, והוא עשה את זה על ידי Grinding במקום שהוא מצא בזמן שהוא שוטט לו בשרתי הבטא.
בערב ה-15 לנובמבר, פחות מ-72 שעות מההשקה, הגילדה (שהיא בעצם שילוב של שתי הגילדות הכי Hardcore בעולם - ו
• כל השרתים התמלאו עד אפס מקום ב-Death Knights (כמו שקרה בהרחבה הקודמת עם הפלאדינים והשאמאנים), מה שגרם לאושר רב בשרתי ה-PvP לכל האנשים הממורמרים שלא קיבלו עותק של ההרחבה אבל יכלו לחזור לאזור התחלה של ה-Death Knights ולטבוח בהם ללא היכר.
כמעט שבועיים אחרי ההשקה אני נבוך להגיד שאני בקושי דרגה 74, אבל עדיין הצלחתי לקבל קצת רשמים על ההרחבה.

• בגדול, Blizzard הלכו על נוסחה מוכרת ומנצחת. האזורים החדשים הם בעצם עוד מאותו דבר (כמה פעמים אתה יכול להרוג 10מפלצות מסוג X או לאסוף 8 פריטים מסוג Y), הציוד הישן והסגול שלך יוחלף לאיטו בציוד ירוק מקווסטים דביליים שתעשה בדרך ולבסוף תגיע לדרגה 80 ותתחיל להתעסק בלחסוך כסף למקצועות שלך, תנסה לצבור עוד ציוד ותקווה שמספיק אנשים יגיעו בערב ל-Raid.

מובן שאם אתה מכור כמוני לא אכפת לך שמוכרים לך את אותו דבר באריזה חדשה. אהבת את זה לפני ותאהב את זה גם עכשיו, וברור שלא תרשה לעצמך להישאר בדרגה 70 בעוד כולם דוהרים ל-80.
 
יח"צ
 יח"צ 
 
לסיכום, קיבלנו פה עוד מוצר מלוטש של חברת Blizzard, עוד מנה לכל המכורים, עוד איפוס לכל מה שעשינו בהרחבה הקודמת ואפשרות להשיג את הכל מחדש והכי חשוב – עוד לפחות שנתיים למשחק הכי טוב שאני שיחקתי בו מעולם.

יש בכלל מקום להמלצה שלי על המשחק? הרי כל מי שמכיר כבר מזמן קנה, בלי לחשוב בכלל מה המוצר שהוא מקבל. ומי שלא קנה… טוב, הוא יכול ללכת לשחק סימס.

עוד בנושא:
השקת חבילת ההרחבה בישראל (וידאו)

* * *

הקטע פורסם במקור בבלוג "העולם על פי אינטל", ומובא תחת רשיון שיתוף CC by
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by