ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
משפחת ואן-אריק: מוות, אלימות ונוסטלגיה 

משפחת ואן-אריק: מוות, אלימות ונוסטלגיה

 
 
אורי ברייטמן

מה נשאר ממשפחת המתאבקים המפורסמת ביותר באמריקה? שריד אחרון (קווין), אתר הנצחה וזיכרונות נעימים מהימים שלפני WWF

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מצבות משפחת ואן-אריק. פריץ וקרי נקברו זה לצד זה
 מצבות משפחת ואן-אריק. פריץ וקרי נקברו זה לצד זה   
הכל החל מפריץ ואן-אריק, ששמו האמיתי ג`ק אדיקסון. אב המשפחה הקים בשתי ידיו את אימפריית WCCW או בשמה המלא - World Class Championship Wrestling, מופע מסחרי של של היאבקות-ראווה, שנקנה על ידי 66 שווקי טלוויזיה בארה"ב ושודר גם ביפן, ארגנטינה ובמזרח התיכון.

אדיקסון ניהל קריירה מפוארת של 35 שנות היאבקות על הבמה וניהול המופעים. הוא גם נאלץ ללמוד על מותם של חמישה מבניו. הראשון מת בעודו ילד בסוף שנות החמישים, שלושה התאבדו מאז שמונים ושבע והחמישי נפטר ממנת-יתר בשמונים וארבע.

 
הבלתי-מנוצחים. כריס, קרי וקווין בזירה
 הבלתי-מנוצחים. כריס, קרי וקווין בזירה   
דיויד, המתאבק הטוב מבין כולם, מת בגיל 25 בשנת 84 ממנת-יתר, במהלך סיבוב הופעות ביפן. מייק התאבד בשמונים ושבע בהיותו בן עשרים ושלוש, קריס התאבד בתשעים ואחת בגיל עשרים ואחת. קרי התאבד לפני שש שנים בהיותו בן שלושים ושלוש. הקטן מכולם, ג`ק ג`וניור, מת בשנת 1959 בגיל 7 כתוצאה מהתחשמלות.

הואן-אריקים היו `הבחורים הטובים` על הזירה. כולנו צפינו בהם ב`מידל איסט טלוויז`ן` ורבים עדיין זוכרים שמות כמו כריס אדאמס, ריק פלייר ואת הטקטיקות הבזויות של `הרעים` במופע - מכות מתחת לחגורה, כיסאות מתעופפים ואפילו אלימות כלפי השופטים.
 
קרי ואן-אריק, פצוע מחוץ לזירה (מתוך האתר הרשמי)
 קרי ואן-אריק, פצוע מחוץ לזירה (מתוך האתר הרשמי)   
במובנים רבים, פריץ ואן-אריק הוא האב המיילד של מתחריו הגדולים ביותר, ממלכת WWF המצליחה. פדרציית ההיאבקות העולמית דיווחה השנה על רווחים של 33 מליון דולר והצליחה לעקוף בסיבוב את WCCW המתחרה. רוב רווחי החברה הולכים למנכ"ל שלה, וינס קיי מק`מהון, בן חמישים ושלוש. החברה `העניקה` לו 25 מליון דולר השנה על תרומתו לעסקים.

אנשי WWF הצליחו לחסל את כל המתחרים בעזרת הנמכה מתמדת של איכות המופעים. הם שילבו נשים שריריות ו/או סקסיות בקרבות, התירו מכות מתחת לחגורה וגסויות בלי הגבלה. הוולגריזציה של המופע הבריחה כמה מעריצים ומפרסמים, אבל בגדול - המכנה המשותף הנמוך ביותר ניצח.

פריץ ואן-אריק נפטר לפני שנתיים מסרטן-ריאות שהתפשט לאיזור המוח. המכה הקשה ביותר שספג היתה מותו של בנו האהוב מכולם - קרי.
 
 
קווין. הואן-אריק האחרון עם כלבו
 קווין. הואן-אריק האחרון עם כלבו   
קרי שקע בדיכאון עמוק לאחר מותם של שלושת אחיו הצעירים והחל להתמכר לסמים ומשככי-כאבים. לאחר תאונת-אופנוע בשמונים ושבע, שבה נקטעה רגלו, הוא התאבק עם רגל תותבת. לאחר שסיימה WCCW את דרכה, עבד זמן מה עבור WWF אך נעצר על זיוף מסמך רפואי ושימוש בקוקאין. לאחר שהוברר לו כי ייתכן ויישלח לכלא - חזר לבית-ילדותו, על יד העיר דנטון בטקסס - וירה לעצמו בחזה.

קווין ואן-אריק, בן ארבעים ושתיים, פרש מהזירה לפני 4 שנים. הוא מבלה את רוב זמנו בטיפול במרעה. "זה קצת מוזר", אמר בראיון, "בהתחלה טיפלתי בהם רק כדי שיהיה לי מה לעשות. עכשיו אני באמת נהנה מזה".
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by