ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
המלחמה בגונבות מעלה הילוך 
 
 
מערכת חיים ברשת

חוק חדש באירופה יסיר את הערפל המשפטי מעל סוגיית התוכנות הגנובות – על הכוונת: מנהלי אתרי ה-Warez

 
 
 
 
 
 
 
 
 
זה רולקס אורגינם?
 זה רולקס אורגינם?   
מנהלי אתרים המציעים תוכנות עסקיות גנובות (הידועות בכינוי גונבות - WAREZ) עשויים למצוא עצמם בתסבוכת משפטית תחת חוק חדש שצפוי להיכנס לתוקף בסוף החודש באירופה, כך הזהירה אמש (ב') ההתאחדות למניעת גנבת תוכנה (FAST).

החוק החדש, שזוכה לקידום נמרץ ע"י הגוף המנחה של האיחוד האירופי לענייני מידע, מגדיר כעבירה כל מקרה של "פרסום ברבים" של עבודות מוגנות בזכויות (כגון תוכנות), אם ידע המפרסם, או הייתה לו סיבה להאמין, כי פעולה זו תגרום להפרת זכויות היוצרים. דווח של אתר הרג'יסטר.

עד עתה, החוק האנגלי בנושא זכויות יוצרים כוון ישירות לסחר בלתי חוקי בחפצים פיזיים (כגון תקליטורים צרובים) ולא עסק באופן ישיר בגונבות הבלתי חוקיות ובאתרי ה-Warez המפיצים אותן.

באופן כללי, כך לטענת FAST, ספקיות אינטרנט פועלות להורדת אתרים המשמשים להפצה בלתי חוקית של תוכנות גנובות. אולם זה לא מהווה בעיה חמורה למנהלי האתרים, כי הקמת אתרי מראה, הם דבר של מה בכך. כוחות האכיפה של זכויות היוצרים הביעו סיפוק מכניסתו הצפוי של החוק שיאפשר להם להעלות על הכוונת את האתרים הפיראטיים.

החוק החדש (תקנות בנוגע לזכויות יוצרים וזכויות דומות 2003) "מציע ענישה של עד לשנתיים מאסר בפועל וקנסות גבוהים לחברות המפעילות אתרים מסוג זה", לדברי FAST. החוק החדש הופך כל מנהל של חברה המנהלת אתרים כאלו לאחראי מבחינת החוק, וניתן להגיש נגדו תביעה משפטית בגין הפעלת האתר.
 
 
פול ברנן, היועץ המשפטי של FAST, אמר כי הסרת הספקות ע"י החוק החדש משמעותן היא "שגופי האכיפה והמשטר יכולים סוף ל סוף להתחיל לטפל באתרים האלה בביטחון מוחלט".

רובין פריי, מומחה משפטי הסביר: "הענישה הקיימת בחוק הפלילי נקבעה בשנת 1911 ונועדה להפללת עותקים פיזיים. מושג זה איבד מערכו בעידן הדיגיטלי – החוקים החדשים מניחים אחריות פלילית מעבר לכל ספק, על אלו המציעים הורדות בלתי חוקיות".

אולם החלפת קבצים ברשתות ה-P2P עדיין נותרת בתחום האפור מבחינת החוק.

פריי העיר: "כאשר מדובר בחבר ברשת החלפת קבצים – ולא בבעליו החוקיים ל אתר מסוים – האתר עצמו לא עוסק ולא מחזיק בעותקים בלתי חוקיים. אולם בפועל, אין הבדל גדול בין רשתות אלו לבין חאפרים שמוכרים סחורה גנובה מהבגאז' של האוטו. – אם הם יודעים מה הולך שם, הם צריכים לקחת אחריות".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by