ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
והזוכה בפרס "מטרד לכל החיים": טוני בלייר 
 
 
מערכת חיים ברשת

הוכרזו זוכי פרס האח הגדול הבריטי החמישי; בין הזוכים: ראש הממשלה בלייר וראש עיריית לונדון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש ממשלת בריטניה, טוני בלייר, וראש עיריית לונדון, קן ליווינגסטון, הם בין הזוכים בפרס האח הגדול הבריטי החמישי. הפרסים מוענקים לאנשים וארגונים אשר מקדישים את חייהם לפעילות לקידום הפגיעה בפרטיות.

את הפרסים מעניק ארגון Privacy International. פסלון הפרס המוזהב מכונה "אורוול", על שם הסופר ג'ורג' אורוול שטבע את המונח "האח הגדול", והוא מציג מגף שדורך על ראש אדם.

בלייר זכה בפרס מטרד לכל החיים על "מעורבותו הפעילה בהתקפת הממשלה על זכויות הפרט", כששר הפנים, דיוויד בלאנקט, משתרך לא רחוק מאחוריו. ליווינגסטון זכה בפרס משרת הציבור (civil servant) הגרוע ביותר, בזכות "האובססיה שלו עם מעקב בתחומי התיירות והתחבורה". בריטניה היא אחת מהמדינות המנוטרות ביותר במצלמות מעקב – 2.5 מיליון מצלמות נכון לשלהי 2002, ולפי נתוני ארגון הפרטיות ליברטי, אדם שמסתובב בעיר בריטית גדולה יצולם במצלמה שונה כל שלושים שניות בממוצע.

בפרס החברה החודרנית ביותר זכתה Capita, שמספקת לממשל הבריטי אמצעי מעקב וניהול מידע. בפרס הארגון הממשלתי המתועב ביותר זכה איגוד מפקחי המשטרה (ACPO), על חלקו הפעיל בפיתוח וקידום תוכניות חודרניות. הפרויקט הדוחה ביותר, לפי אנשי פרס האח הגדול, הוא PIU data sharing report, דוח של יחידת הביצועים והחדשנות של הממשל הבריטי שממליץ על שיתוף מידע על אזרחים בין יחידות הממשלה השונות.

לישראלים שבין קוראינו, אשר תוהים למה הבריטים כועסים על דברים שאצלנו ברורים מאליהם, צריך להזכיר שבריטניה סערה בחודשים האחרונים בעקבות הצעת חוק להנפקת תעודות זהות לכל האזרחים
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by