ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
Re: כאן קודקוד עבור 
 
 דוד מהנהלת חשבונות, והלינקים   
 
מערכת חיים ברשת

חבורת חוקרים הצליחו לפתח מערכת שבוחנת את תכתובת המיילים בחברה, ומגלה באמצעותה איך באמת עובדים הדברים: מי עובד עם מי, מי מנהיג את מי, ואת מי אפשר לפטר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יוסי שייך למחלקת פיתוח מוצר, נגיד. גם יוכבד, שישובה ממש לידו, שייכת לאותה מחלקה. יוחנן שייך בכלל לשיווק, או משהו כזה. יוסי נמצא בקשר רציף עם יוחנן, כי הם עובדים על מוצר חדש שאמור לצאת לשוק בקרוב. אם הייתם שואלים את החברים בחלונות הגבוהים, הם היו אומרים לך שיוסי עובד עם יוכבד, אבל מה הם כבר יודעים שם?

עכשיו הם יוכלו, בעקבות המחקר החדש של חבורת מדענים בהיולט פקארד – שבחנו את תכתובת המיילים בחברה – להבין מי עובד עם מי ואילו קבוצות עבודה נוצרו, עם או בלי קשר לקבוצות העבודה שהוגדרו. גם את האנשים הבאמת חשובים בכל קבוצה הצליחו החוקרים לאתר. על המחקר מדווח כתב העת המדעי Nature.

מזה שנים מכירים חוקרים בקיומן של קבוצות עבודה בלתי רשמיות, המתפתחות באופן אורגני בתוך ארגונים. כך למשל יכולים אנשים ממחלקה מסוימת להתייעץ תדירות עם מישהו במחלקה אחרת, ובכך ייצרו קבוצה שכזו. עד עתה קשה היה מאוד לזהות קבוצות שכאלה, שהרי התקשורת בין הפרטים השונים בה מגוונת כל-כך.

ואז הגיע האימייל, שגרם לקבוצות הללו להותיר שובל ברור. אומנם כדי לדעת מה האנשים אמרו במיילים יש להפר את הפרטיות שלהם, אבל רק מעצם הקו המשורטט כשאדם כלשהו שולח מייל לעמיתו, אפשר להבין הרבה על המקום בו הוא נמצא בתוך הארגון. ג'ושוע טיילר ועמיתיו ניתחו 200,000 מיילים שנשלחו בין עובדי HP, מצאו קישורים בין עובדים, סילקו "רעשים" והציגו מפת יחסים וקבוצות לא רשמיות.

כשהוצגו הנתונים לעובדים, אישרו אלה שככה באמת עובדים הדברים: "כן, זה פלוס מינוס צוות הפרויקט שלנו", אמרו לחוקרים. 66 קבוצות נמצאו על ידי החוקרים.

ורק ברור שאם הכלי הניהולי הזה יתפוס ויגיע גם לארץ, פתאום המנכ"ל יידע על רשימת הפורנו שמנהל מנהל מחלקת הפיתוח, ועל שלושת אוהדי מכבי פ"ת שלא קשורים אחד לשני אבל מתעדכנים ביחד במצב הירך של עידן מליחי. רק קבוצות שקשורות לעבודה יהיה קשה לו למצוא שם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by