ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
השבוע ברשת 
נקמת המפוטרים 
 
  צילום: dubswede, flickr (ברשיון CC-BY)    
השבוע ברשת |
 
אלכס פולונסקי

הייטקיסט מפוטר בעמק הסיליקון שחרר את התסכול ופתח במסע ירי כנגד חבריו לעבודה, ג'ימייל מוסיפים עיצוב לשירות, אובמה ייאלץ להפרד מהבלקברי שלו, מונטי פייתון פותחים ערוץ ביוטיוב, ושלטונות איראן עצרו בלוגר בחשד שריגל עבור ישראל

 
 
 
 
 
 
 
 
 

ג'ימייל בתחפושת

• בשנה האחרונה הצוות של ג'ימייל ביצע לא מעט שדרוגים משמעותיים באתר, כשכולם פונקציונליים וקשורים לנוחות השימוש ולהתממשקות עם שירותים אחרים. העיצוב של האתר אמנם נוח, אבל היו משתמשים שהעדיפו גיוון ויצרו סקריפטים שמאפשרים שינויים של פלטת הצבעים באתר. כעת, אחרי שגוגל הבינו שמשתמשים רבים עושים את העבודה בעצמם, הם לקחו את הנושא צעד אחד קדימה והכריזו על אופציה מובנית לשינוי העיצוב. עתה יש 30 תבניות בסיסיות, שחלקן כוללות גם לוגו מותאם. את העיצובים, שמוטמעים בהדרגה לכל החשבונות, ניתן להציג דרך לשונית Themes בעמוד Settings.

• צ'ופר נוסף שגוגל הודיעו עליו השבוע הוא שיתוף הפעולה בינם לבין המגזין Life, לפיו יעלו למנוע חיפוש התמונות של גוגל צילומים מהארכיון של המגזין (החל ממלחמת האזרחים האמריקאית ועד היום). בשלב זה הועלו לשירות 2 מיליון צילומים, כאשר השאיפה היא להעלות את רוב הארכיון, שכולל 10 מיליון צילומים, 97% מהם מעולם לא פורסמו. מודול הרווחים של גוגל מהשירות טרם בוסס באופן סופי, ומקור ההכנסות היחידות ממנו נכון לעת השקתו הוא תמלוגים ממכירת צילומים מודפסים וממוסגרים דרך אתר Qoop.com שמתממשק עם השירות.
 
 
• עוד הודיעה גוגל שבסוף השנה תסגור את העולם הוירטואלי Lively, שהשיקה לפני ארבעה וחצי חודשים. האתר איפשר לאנשים ליצור לעצמם דמויות, לעצב את סביבתם (שהוגדרה תחת השם "חדרים"), ולתקשר עם גולשים אחרים. ההודעה על הסגירה מגיעה לאחר שהשירות לא עמד ככל הנראה בציפיות של גוגל. עם זאת, בחברה הודיעו שסגירת השירות לא מעידה על כוונה לקיצוצים בכח אדם, ושכל העובדים שעבדו על הפרויקט יעברו לצוותים אחרים. כמו כן, גוגל הוסיפו שאחת הסיבות לסגירה היא הכוונה להשקיע משאבים נוספים בשירותים אחרים של החברה.

• מגזין Maximum PC דיווח השבוע שבין הפרסומות הממומנות של גוגל שמופיעות בתוצאות החיפוש בהקשר למילות מפתח מסוימות, הופיע גם קישור לאתר שמתקין את התוכנה הזדונית "Antivirus XP 2008". התוכנה, שמתקינה את עצמה על המחשב באופן אוטומטי, מטרידה את המשתמש בהתרעות על וירוסים וסוסים טרויאנים שכלל לא נמצאים על המחשב, ושהסרתם תתאפשר רק באמצעות רכישה של גרסה מתקדמת יותר של התוכנה. לאחר שלגוגל נודע על הפרסומת הבעייתית, הם הסירו אותי והגיבו: "החברה מחויבת לדאוג לבטחונם של המשתמשים והמפרסמים שלנו. ברגע שאנו מגלים הפרה של תנאי השימוש שלנו, אנו פועלים במהרה על מנת לחקור את המקרה ולהסיר אתרים המפנים לתוכנות ריגול, הן מהמודעות הממומנות והן מתוצאות החיפוש, בדיוק כפי שנעשה במקרה הנוכחי".
 

כולם רוצים להיות ביוטיוב

מערכון התוכי המת
 מערכון התוכי המת 
 צילום: צילומסך 
 
• יוטיוב השיקה אופציית קידום חדשה לקטעי וידאו: תשלום עבור מיקומים מועדפים. באמצעות שירות Ads של החברה, יוכלו המפרסמים להשתתף במכרז על מילות מפתח, ולרכוש מיקום בולט בתוצאות שיופיעו תחת החיפוש של אותן מילים.

• כיוון שיוטיוב הוא אתר שמבוסס במרביתו על תכנים של הגולשים, במקרים רבים קטעי הוידאו שמועלים אליו מפירים זכויות יוצרים. חברי קבוצת מונטי פייתון, הקומיקאים הבריטים, מאסו בכך שגולשים מפירים את זכויות היוצרים שלהם, ועוד עושים זאת באיכות וידאו נמוכה, אז הם פתחו ערוץ יוטיוב משל עצמם, אליו הם מעלים קטעים שונים מסדרת הטלוויזיה וסרטי הקולנוע שלהם. נכון לכתיבת שורות אלה יש בערוץ 24 קטעים בלבד, ולמרות שהחבורה מציעה חלק מהמערכונים שלה בחינם, הם מבקשים תמורה: "לא את הקשקוש שלכם או התגובות חסרות התועלת. במקום, אנחנו רוצים שתקליקו על הקישורים ותקנו את את הסרטים ותוכניות הטלוויזיה שלנו כדי להקל על הכאב והגועל שאנו מרגישים על כך שנשדדנו במשך כל השנים הללו".

• ברק אובמה ממשיך לקדם את תדמית ה-web 2.0 שלו, כשהמטה שלו הודיע שמעתה יעלה בערוץ היוטיוב שלו נאום שבועי מצולם. מדובר בצעד חשוב ומרשים לאור הניסיון להציג שקיפות. עם זאת, מה שבאמת יהיה מרשים, זה לראות אותו מתמיד בכך באופן רציף במשך כל הקדנציה שלו.
 
 
• כשייכנס אובמה לבית הלבן בעוד כחודשיים, הוא עשוי אמנם להביא עימו חבר חדש – כלב שהבטיח לבנותיו במידה שיזכה במירוץ לנשיאות - אך במקביל ייאלץ להפרד מחבר ותיק, מכשיר ה-BlackBerry שמלווה אותו בשנים האחרונות. ככל הנראה, הוא יזדכה על המכשיר כשיתמנה רשמית לתפקיד הנשיא, כיוון שגורמי הבטחון בבית הלבן חוששים שהמכשיר אינו מאובטח מספיק. בינתיים, גורמים מקרובים לאובמה מסרו שהוא מקווה להיות הנשיא הראשון עם לפטופ על שולחן העבודה במשרד שלו.
 

בקטנה

• המשבר הכלכלי הוביל לפיטורים, שבאופן צפוי מובילים לתסכול. יש מפוטרים שמתמודדים עם התסכול שלהם וממשיכים הלאה, ויש כאלה שבוחרים להתנקם באלה שהיה להם חלק בכך. ג'ינג וו, שעבד כמהנדס ב-SiPort בעמק הסיליקון, פוטר בסוף השבוע האחרון. כשחזר וו למשרד הוא עשה זאת לא בכדי לאסוף את החפצים שלו, אלא על מנת להפרד מעמיתיו לעבודה, ולא בדרך מסורתית. וו פתח במסע ירי שבו נהרגו שלושה מעובדי החברה, וביניהם המנכ"ל. וו, שנתפס זמן קצר לאחר שברח מזירת האירוע, עמד למשפט ביום רביעי והוא מואשם ברצח מדרגה ראשונה.
 
• בלוגר איראני בשם חסין דרחשאן נעצר בטהרן בחשד לריגול עבור ישראל. דרחשאן, שביקר פעמיים בישראל והשתתף בסמינר בנושא כתיבת בלוגים באוניברסיטת בן גוריון, היה בין הבלוגרים המרכזיים באיראן. דרחשאן, שסיפר בעבר כי לבלוג ישנם כ-20,000 קוראים מדי יום, נהג לכתוב בגנות המשטר הקיצוני באיראן, אם כי בתקופה האחרונה ניתן לראות בבלוג שלו שהוא מעודד את משטרו של נשיא איראן, מחמוד אחמדינג'אד וטען לזכות של מולדתו להחזיק בנשק גרעיני למטרות הגנה עצמית. למרות זאת, בדיווחים בתקשורת האיראנית על מעצרו, נכתב שהעיד על עצמו כעל "חבר של ישראל".
 
הבלוג של דרחשאן
 הבלוג של דרחשאן   צילום: צילומסך 
 
• לדרחשאן יש סיבות טובות לחשוש, כיוון שבחודש פברואר השנה אישר הפרלמנט האיראני עונשים כבדים לבלוגרים שכותבים תכנים הנוגדים את חוקי האסלאם או מפקפקים בשלטון במדינה, כאשר העונש הכבד ביותר הוא הוצאה להורג. כמו כן, בכנס שהתקיים באיראן ביום רביעי האחרון, הודה עבאלצמד ח'רם אבאדי, יועץ משפטי במשרד התובע הכללי באיראן, שהשלטונות חוסמים נכון להיום 5 מיליון אתרי אינטרנט מסיבות שונות, בעיקר כאלה שפוגעים בערכי האסלאם. עוד הוסיף אבאדי שמדי חודש נחסמים כאלף אתרים באופן ידני, ובכל יום נחסמים בין 200 ל-300 אתרים באופן אוטומטי.

• על הטוויטר של בנימין נתניהו כבר סיפרנו לכם בשבוע שעבר. אך בעוד אנחנו רק סיפרנו לכם, הבלוגר אפי פוקס המשיך לעקוב, וגילה שנתניהו כבר עלה על פתרון למשבר, ומיצה אותו ב-137 תווים: "ניתן להתמודד עם המשבר הכלכלי ב-3 דרכים: הורדת מסים, יצירת מקומות עבודה חדשים ורפורמה מקיפה, שתביא לבנייה מוגברת ולמכירת דירות במחיר סביר", נכתב בטוויטר של ראש הממשלה לשעבר. אפי פוקס, שנדהם מעט מהיכולות של נתניהו לפתור בעיות גדולות במילים קטנות סיכם זאת בכך ש"המיקרובלוגינג של ביבי עושה מיקרוכלכלה" – ונראה שאין דרך טובה יותר להגדיר זאת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by