ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מר גייטס, אתה טועה ומטעה 
 
 
מערכת חיים ברשת

פרסומת של מיקרוסופט שהציגה את מוצריה כדבר הבטוח ביותר בעולם התוכנה, הורדה בבושת פנים, לאחר שנקבע כי היא "בלתי מבוססת ומטעה"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת מיקרוסופט בדרום אפריקה הריצה סדרה של מודעות בהן היא טענה כי המוצרים שלה כל כך בטוחים, עד כי ההאקרים נמצאים בגללם בסכנת הכחדה. אך כפי שהוכיחה המציאות, הפרסומת היא זו שלא שרדה במיוחד.

הרשות הדרום אפריקאית לתקנים בפרסום (ASA) הורתה בשבוע שעבר לחברת התוכנה למשוך בחזרה את סדרת הפרסומות ה"בלתי מבוססות ומטעות", לאחר שעיתונאי המחשבים ריצ'רד קלארק, הגיש תלונה רשמית לגבי הפרסומת. כך מדווח אתר CNET.

הפרסומת המדוברת, פורסמה במהדורת נובמבר של המגזין TIME ובעיתוני מחשבים נוספים, הציגה שלושה זני חיות שנכחדו מעל פני האדמה: עוף הדודו, הממותה הענקית וטיגריס שן-חרב ולצידם קריקטורה של האקר.

הכיתוב שהופיע לצד התמונות אמר כי מיקרוסופט מציעה הגנת מידע טובה יותר מזו של כספת בבנק, כיוון שהיא חוסמת חדירה בלתי מורשית ווירוסים. הפרסומת אף הבטיחה כי מדובר ב"חדשות רעות להאקרים".


safe... ye right

בתלונה שהגיש, קבע קלארק כי מאמצי השיווק של מיקרוסופט הם "נלעגים" (במקרה הטוב), כיוון שמוצרי התוכנה של החברה "מטונפים בפרצות אבטחה".

מיקרוסופט מצידה הגיבה בהגשת מספר מסמכי אבטחה וטענה כי בסך הכל מדובר בפרסומת הומוריסטית. אולם ה-ASA לא מצא אותה מצחיקה במיוחד ופסק כי מיקרוסופט צריכה להפסיק את הפרסומת כיוון שהטענות של החברה לא הוערכו ואושרו על ידי גוף עצמאי (ואיזה גוף כזה, שירצה גם לשמור על המוניטין שלו, יאשר כי בתוכנות של מיקרוסופט אין באגים?)

לפי הדיווח של מגזין הטכנולוגיה ITweb, הפרסומת שהורדה, אמורה הייתה להתפרסם בקרוב בשורה של מגזינים עסקיים בדרום אפריקה.

מיקרוסופט בחרה להדגיש את בטיחות התוכנות במסע הפרסום שלה, בדיוק בזמן בו סוגייה זו מעמידה את מוצרי החברה תחת ביקורת נוקבת במיוחד. למרות כל מאמציה ומספר יוזמות שתפקידן להגביר את אבטחת מערכת ההפעלה חלונות ושאר תוכנות, עדיין נתקלת מיקרוסופט בבאגים השכם וערב, וטלאי אבטחה לבעיות בטיחות חדשות הן עניין של פעם פעמיים בשבוע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by