ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
מגזין 
תנמיכו ת'ווליום 
 
  צילום: GettyImages    
מגזין |
 
אלכס פולונסקי

נוסעי התחבורה הציבורית בבריטניה שונאים בעלי אייפוד, מתמודדים בבחירות בישראל מעתיקים את האתר של אובמה, 20 שנות מאסר לבלוגר וקליפ שצולם דרך הטלפון הסלולרי • השבוע ברשת

 
 
 
 
 
 
 
 
 

מלחמת המשובטים

משובט, לא ח"כ
 משובט, לא ח"כ 
 צילום: יח"צ "מלחמת הכוכבים" 
 
• חבר הכנסת מיכאל איתן (ליכוד) ידוע כחובב טכנולוגיה מושבע, ואף היה הפולטיקאי הראשון בישראל שפתח בלוג כשהבלוגוספירה הישראלית עוד היתה בחיתוליה. כצפוי, הבלוג היה שופר יח"צני מובהק, אך זכה להערכה בקרב גולשים מכל קצוות הקשת הפוליטית. באותה תקופה היה קסם מסוים בכך שחבר כנסת מן המניין הסתובב במסדרונות בית הנבחרים עם מצלמה דיגיטלית והעלה את התמונות לאתר שלו.

לקראת הבחירות הארציות הקרובות, השיק איתן אתר חדש שדרכו יוכל לאסוף תרומות מתומכים, בדומה למה שעשו אנשי המטה של אובמה באתר שלו. בהודעה לתקשורת מטעמו, הסביר איתן שהוא רואה את פתיחת אתר התרומות כצעד טבעי עבורו, הנובע מכך שלטענתו יש לו את היכולת להגיע למאות אלפי תומכים דרך האינטרנט בלבד. מתן התרומות נעשה באמצעות שירות וואלה! Pay, המאפשר סליקת כרטיסי אשראי באופן מקוון בדומה ל-PayPal. הגולשים הנדיבים יוכלו להוציא מכספם בין 20 ל-500 ש"ח, נמוך פי 20 מהמותר בחוק.

• ואם כבר השראה מאובמה - דבר אחד זה לאמץ מודול איסוף תרומות ולתת קרדיט למקור ההשראה, דבר אחר, זה להעתיק את האתר הרשמי באופן כמעט זהה כפי שעשו אנשיו של ביבי נתניהו באתר שלו (על פי דיווח של עידו קינן). מה שעצוב, זה שרק האתר מועתק, בעוד המצע הפוליטי נמצא בקצה אחר של הסקאלה.

• האתר של רוביק דנילוביץ', שניצח בבחירות לראשות עיריית באר שבע, עוצב על ידי חברת KCS, אותה אחת שהקימה את האתר של נתניהו. האתר דומה באופן מפתיע לאתר של נתניהו, שדומה לאתר של אובמה. נו, לפחות הם עקביים.

• אנשיו של רותם ריעני, שהיה מועמד לראשות עיריית תל-מונד, הלכו רחוק יותר עם הרעיון, ופשוט העתיקו את הלוגו, כי אתר זה לא מספיק.
 
מי היה שם קודם?
 מי היה שם קודם?   צילום: צילומסך 
 
תודה על המידע
 תודה על המידע 
 צילום: צילומסך 
 
• נתניהו לא רק השיק אתר חדש, אלא הצטרף גם לרשת המיקרו-בלוגינג טוויטר, שממשיכה לצבור תאוצה ולהפוך לחלק בלתי נפרד מכל קמפיין פוליטי שמתקיים על גבי הרשת. למרבה הצער, מרבית העדכונים הם פנימיים ויכולים לעניין בעיקר את תומכי נתניהו שמחפשים צינור נוסף לקבל מידע מהמועמד שלהם. בשלב זה, הטוויטר שלו גם לא מקבל פן אישי. אמנם הוא חתום תחת שמו המלא, אבל העדכונים נכתבים מטעם המטה - לגיטימי, אבל משעמם.
 

ספאמאובמה

ראיון מסוכן
 ראיון מסוכן 
 צילום: צילומסך 
 
• לא רק תומכיו של אובמה נהנו מהנצחון שלו, אלא גם שולחי דואר הזבל - חברת אבטחת המידע Sophos דווחה ש-60% מהודעות הספאם שנשלחו ביום שלאחר בחירתו של אובמה לנשיאות ארה"ב, היו קשורות אליו. חלק גדול מהן כללו הפניה לאתרים שמבטיחים צפיה בראיון איתו או בוידאו של נאום הנצחון, אך במקום זאת קיבלו הגולשים הודעה שמבקשת מהם להוריד עדכון לנגן הפלאש - וזה התברר כסוס טריאני שמאפשר לגנוב מהגולשים מידע.

• על פי היקף דואר הזבל שאנו מקבלים מדי יום, אפשר לשער שספאמרים משתכרים לא רע ושמדובר בעסק משתלם. חוקרים אמריקאים בדקו את הנושא והשתלטו על 75,869 מחשבים ברשת Storm (הכוללת מעל מיליון מחשבים נגועים בסוסים טרויאנים, שמאפשרים שימוש ברוחב הפס ללא ידיעת המשתמש) במטרה לשלוח ממנה במשך 26 ימים מעל 350 מיליון הודעות דואר זבל המפנות לאתר מזויף לממכר תרופות. במהלך כל זמן הניסוי, הגיעו לאתר המזויף 28 לקוחות פוטנציאליים בלבד, שלאחר שניסו לבצע רכישה הופנו לעמוד שגיאה. בהנחה שאכן היו מבצעים את הרכישה, הם היו מהווים חלק מזערי של 0.00001% מהאנשים שקיבלו הצעות רכישה במסגרת הניסוי. מדובר באחוזים נמוכים משמעותית מהדיווחים על יעילותו של דואר הזבל (2.15 אחוז פונים). בהתחשב בניסוי, רשת Storm על כלל מחשביה מגיעה לרווחים בהיקף של 7,000$ ביום, שמצברים לסכום של יותר משני מיליון בשנה.
 
 
 
• נאי פון לאט, בלוגר בן 28 מבורמה (הידועה גם כמיאנמר), נשלח ביום שני האחרון ל-20 שנות מאסר, לאחר שתיאר בבלוג שלו את קשיי המחיה במדינה במסווה של סיפור. פרט לפון לאט, נעצרו לאחרונה מספר מתנגדי משטר נוספים. כמו כן, בעקבות הפגנות המוניות שנערכו במדינה בחודש ספטמבר, ניתק השלטון את חיבור האיטרנט במדינה באופן זמני, במטרה למנוע העברת מידע בין פעילי האופוזיציה.

• עלי אסיף זרדני, נשיאה הטרי של פקיסטן, חתם בסוף השבוע על חוק המאשר מתן עונש מוות למבצעי פשעי מחשב שנופלים תחת קטגוריית "סייבר טרור". בפועל, ההוצאה להורג קבילה רק אם פשע המחשב גרם למותו של אדם אחד או יותר. בארה"ב, למשל, העונש המירבי על פשעי מחשב הוא 20 שנות מאסר.
 

בקטנה

• מנכ"ל הרשת החברתית Myspace, כריס דה-וולף, אמר בסוף השבוע האחרון כי החברה שוקלת פתיחת חנות מוזיקה דיגיטלית שתיהיה זמינה לתושבי ארה"ב בלבד, ובמקביל אליה להשיק נגן מוזיקה תחת מותג החברה. הוא לא מסר פרטים טכניים על הנגן המתוכנן, אך סביר להניח שאם החברה תחליט להשקיע כסף בפיתוח שלו, הוא עשוי להיות מתחרה ראוי למכשירי האייפוד של אפל.

• אנשים שמאזינים למוזיקה מהאייפוד בווליום גבוה הם האנשים המעצבנים ביותר לנסוע איתם בתחבורה ציבורית, כך עולה מסקר שנערך בבריטניה בקרב נוסעי רכבות, אוטובוסים ורכבות תחתיות; במקום השני במדד המעצבנים נמצאים אנשים שקוראים את העיתון כשהוא פרוס לגודל מלא ברכבת עמוסה באנשים; את המקום השלישי תפסו המנומנמים שנוסעים בשעות הבוקר או הלילה ונרדמים על הכתף של השכן למושב. ואלה ששוממעים מוזיקה ישירות מהרמקול בטלפון הסלולרי? נתונים עליהם לא הופיעו בסקר, אבל רמת העצבים שהם מעוררים גבוהה מכל דירוג מספרי שניתן להעניק.
 
• הסכנה החדשה של חולים במחלות הלב חרגה מעבר לגבולות הלחץ, המאמץ והמזון הלא בריא, והגיעה גם לנגני המוזיקה - מחקר שנערך במרכז רפואי בבוסטון טוען שאוזניות שתלויות על הצוואר ונחות בכיס החולצה קרוב לקוצב לב, עלולות לשבש את פעילותו. זאת כיוון שהמגנטים שנמצאים בחלק מהאוזניות עשויים להיות חזקים דים בכדי להשפיע. ווליאם מייזל, קרדיולוג שעומד בראש המחקר, אמר שאין ברצונו שאנשים יגיבו באופן בלתי פרופורציונלי, אבל שהוא ממליץ לבעלי קוצב לב ושתלים אלקטרוניים אחרים להמנע מלקרב לאזור זה בגופם אוזניות או מכשירים ממגנטים אחרים.

• אחרי שבשבוע שעבר קיבלנו את היידי קלום מפרסמת את גיטר הירו בהלבשה תחתונה, כעת מגיע תורם של הספורטאים, בגרסה זהה (רק עם יותר בגדים), בהשתתפות קובי בריאנט, טוני הוק, ומייקל פלפס:
 
מכסחי השדים חוזרים בגרסה ממוחשבת
 מכסחי השדים חוזרים בגרסה ממוחשבת 
 צילום: יח"צ 
 
• מתגעגעים למכסחי השדים? ב-2009 תקבלו את משחק המחשב המבוסס על הסרט, שיחגוג חצי יובל מאז הוקרן לראשונה. אמנם זה נשמע קרוב, אבל יש לקחת בחשבון שהשקתו של המשחק נדחתה, והיתה אמורה להתקיים בסתיו הנוכחי. המשחק נכתב על ידי דן אקרויד והארולד רמיס, היוצרים המקוריים של שני הסרטים. כמו כן, הדמויות במשחק יהיו בהקבלה לדמויות בסרט ואף יהנו מהקול שלהן.

• הסכם שיתוף פעולה של יוטיוב עם אולפני MGM יוביל לפתיחת שני ערוצים חדשים באתר - הראשון ישדר פרקים של סדרת הטלוויזיה הקלאסית "American Gladiators", והשני את ישדר את הסרטים "נזיר חסין אש" ו-"The Magnificent Seven". בשלב זה לא ברור אם הערוצים יהיו זמינים לצפיה עבור גולשים מישראל מכיוון שחברת הכבלים HOT וחברת הלווין YES מחזיקות בזכיונות שידור בישראל לתכני הערוץ.

• חברת יורוקום, משווקת מוצרי נוקיה בישראל, עשתה צעד מקורי ומעניין כחלק מקמפיין הפרסום שלה למכשירי N95 ו-N96, והפיקה קליפ לשיר "בואי נעזוב" של רן דנקר ועילי בוטנר (לא מקורי ולא מעניין). הקליפ כולו צולם באמצעות המצלמות של המכשירים, ואלו היו ממוקמים בנקודות שונות – על המיקרופון, הגיטרה, וגם על המצח של המתופף. התוצאה מגניבה. שלא בהקשר ישיר, הרעיון לעשות קליפ באמצעים בלתי צפויים מזכיר את הקליפ לשיר "Runing Away" של הפוליפוניק ספרי, שהורכב מ-70,000 צילומי סטילס שהרכיבו וידאו שאורכו כמעט ארבע דקות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by