ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מותו של סוכן 

מותו של סוכן

 
 
צוות נענע וסוכנויות

כמעט 40 שנה גילם דזמונד לואלין את קיו, ממציא הפטנטים המלך של ג'יימס בונד. ביום ראשון הוא נהרג בתאונת דרכים, כמה שבועות אחרי שנפרד רשמית מהתפקיד ב"העולם אינו מספיק"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
דזמונד לואלין. נפרד מהתפקיד (רויטרס)
 דזמונד לואלין. נפרד מהתפקיד (רויטרס)   
הוא היה שם כמעט מהיום הראשון, והאמת שהוא גם כמעט לא השתנה - תמיד עם שיער מאפיר, תמיד פולט שורות קצרות ושנונות ושולף צעצועי היי-טק מתפוצצים ומגוונים. הבונדים התחלפו עם השנים, אבל Q, השחקן דזמונד לואלין, נותר באותה עמדה נצחית של ממציא הגאדג`טס של ג`יימס בונד, במשך כמעט 40 שנה.

ביום ראשון השבוע נהרג לואלין בתאונת דרכים, בגיל שמונים וחמש, דווקא אחרי שנפרד באופן רשמי מהתפקיד שלו כקיו, בסרט האחרון בסידרה, "העולם אינו מספיק" . לואלין נהרג כשהיה בדרכו חזרה מטקס חתימה על ספרו האוטוביוגרפי החדש, במזרח סאסקס באנגליה, כשהמכונית שלו התנגשה חזיתית במכונית שבאה בנתיב נגדי.

ממשטרת סאסקס מסרו רק ש"לואלין סבל מכמה פגיעות חמורות והוטס מזירת התאונה לבית חולים יחד עם שני פצועים נוספים, ושם נפטר", לפי דיווח סוכנות רויטרס. שני הנוסעים שהיו במכונית שהתנגשה בו נפצעו פצעים קלים בלבד. הוא השאיר אחריו שני בנים ואשה, פמלה, בת 61, שסובלת מאלצהיימר ומאושפזת בבית חולים סיעודי.
 
רימון בתוך עט. הגאדג`ט החביב על לואלין
 רימון בתוך עט. הגאדג`ט החביב על לואלין   
לואלין, בנו של כורה פחם וולשי, רצה להיות שחקן מאז שהיה נער בן .16 ההורים שלו לא ממש השתגעו על הרעיון ורצו שהוא יהיה רואה חשבון, אבל דזמנוד הצעיר החליט להתמרד והלך ללמוד באקדמיה המלכותית למשחק בגיל .20 הוא אמנם לא הפך לכוכב, מה שאפשר אולי לתרץ במראה הלא ממש חתיכי שלו, בואו נודה בזה. אבל כשהיה בן 49 הוא לוהק לתפקיד של קיו, והשאר, מה שנקרא, היסטוריה.

הוא התחיל את התפקיד של קיו ב"מרוסיה באהבה", שהיה הסרט השלישי בסידרת ג`יימס בונד, בשנת .63 הפטנט הראשון שתיכנן עבור בונד היה מזוודה ממולכדת במשך 36 השנים שעברו מאז הוא הספיק לככב לצידם של ארבעה מתוך חמשת השחקנים ששיחקו את ג`יימס בונד במשך השנים (שון קונרי, רוג`ר מור, טימותי דלטון, פירס ברוסנן וג`ורג` לאזנבי) - והשתתף ב-17 מתוך 19 סרטי הסידרה, כולל האחרון, "העולם אינו מספיק".

כשנשאל פעם בראיון מה הגאדג`ט האהוב עליו נזכר לואלין בערגה: "אני חושב שזה הרימון-בתוך-עט ב`גולדן איי`. זה היה מאוד מתוחכם".
 
קיו וכמה מידידיו הטובים ביותר
 קיו וכמה מידידיו הטובים ביותר   
אבל מסתבר שלואלין לא היה איש פטנטים בעצמו. "אני מתעב גאדג`טס", הוא אמר בראיון עם יציאת "העולם אינו מספיק". "הם תמיד מתקלקלים לי. אני פשוט אבוד עם גאדג`טס. אני פשוט שחקן שבא ואומר את השורות שלו". גם באינטרנט ובמחשבים הוא לא הבין מי יודע מה. "אינטרנט? לא, אני מעדיף טלפון ומכתבים", הוא טען.

מתוך חמשת הבונדים, לואלין אומר ששון קונרי הוא האיש המושלם ביותר לתפקיד של .007
"ג`ורג` לאזנבי שיחק אותו פשוט וטוב. רוג`ר מור היה הרבה יותר קליל ומשעשע. טימותי דאלטון היה בונד כמו שאיאן פלמינג התכוון שבונד יהיה - דמות אמיתית. למרות זאת אנשים לא אהבו אותו. פירס ברוסנן הוא ממש טוב. יש לו את הלוק הנכון".
 
 
עם השנים הפכה דמותו של קיו, תמיד עצבני אבל חביב, פרופסור מטורף בגירסה בריטית - לאחת הדמויות האהובות ביותר בסדרטי בונד. במקביל, הפכו הגאדג`טס של בונד לאביזר לא פחות הכרחי מאשר הנשים שתמיד מקיפות אותו. "איך שראיתם אותו בסרטים, ככה הוא היה באמת. הוא היה איש חביב ואהוב, וכאבא הוא היה מצויין", אמר בנו של לואלין, אייבור, בראיון לרשת הטלוויזיה סקיי.

ולמרות התקדמות הטכנולוגיה, שעשתה קפיצת דרך קלה מהמזוודה הממולכדת של "מרוסיה באהבה", ועד משקפי הרנטגן האלגנטיות של בונד ב"העולם אינו מספיק", לואלין, שכבר הפך למעין קמיע של הסידרה, לא זז ממקומו, עד הסרט האחרון, שבו העביר את השרביט לידיו האמונות של ג`ון קליז (תוך כדי סצינת התעללות משעשעת למדי). וככה, באופן אירוני, יצא שרק כמה שבועות אחרי ששוחרר רשמית מתפקיד קיו, הוא גם נהרג.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by