ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
המלחמה (בפיראטיות) נמשכת 
 
 
מערכת חיים ברשת

טכנולוגיה חדשה מאיימת לדחוף לכם לשירים עוד "מתנות" בלתי-צפויות. המטרה: למנוע מכם להפיץ שירים באופן פיראטי. השיטה: "קידוד זורם"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
טכנולוגיה חדשה של חברת SunnComm Technologies מבטיחה להעניק דחיפה נוספת, משמעותית הפעם, למלחמתה של תעשיית המוסיקה בפיראטיות הדיגיטלית.

הטכנולוגיה, פותחה בשיתוף חברת Stealth MediaLabs ותאפשר באמצעות קידוד-מיוחד הסתרת קבצי-מידע, דוגמת תמונות וחתימות דיגיטליות, בתוך קבצי סאונד.

ייחודה של הטכנולוגיה בכך שהיא מאפשרת לשלב את שורות הקוד גם בתוך קבצי מוסיקה דחוסים, דוגמת mp3. הקוד מובנה בתוך השיר עצמו, אך אינו פוגם באיכות המוסיקה ואינו ניתן לאבחנה בשמיעה אנושית, זאת בזכות היותו "זורם" לאורכו של כל השיר המושמע. הטכנולוגיה כה מתקדמת עד כי היא מאפשרת לשורות הקוד המשולבות בשיר לשרוד גם בניסיונות הקלטה ממקורות אנלוגיים, דוגמת הקלטה מרדיו, והיא אינה מאפשרת את "דחיסת" השיר מחדש מבלי לפגום בו.

האפשרויות שפותחת טכניקת הקידוד החדשה הן גדולות; בין היתר ניתן באמצעותה למנוע את העתקת השיר המקודד באמצעות מנגנון-זיהוי-וניטרול המובנה בו, ואף לקודד בשיר תוכנת-השמדה-עצמית ההופכת אותו לאוסף צלילים-לא-ברורים ברגע שפג תוקפו.

עוד יתרון של הטכנולוגיה החדשה היא שהיא איננה מגדילה באופן משמעותי את גודלו של קובץ המוסיקה, אך בכדי לבטל את הקידוד יש צורך "להתעסק" עם השיר, דבר שיביא אוטומטית להריסתו.

התאחדות תעשיית התקליטים האמריקאית פחות מתלהבת מהטכנולוגיה החדשה ולדבריה "היא כרגע לא מספיק בשלה בכדי להפוך לשימושית באמת".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by