ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
כמה קיבלת בווירוסים? 
 
 
מערכת חיים ברשת

מיקרוסופט נכנסת עכשיו גם לתחום האקדמיה. החברה תממן תוכנית לימודים שמטרתה לחסל את תופעת הבאגים בתוכנות. אולי גם היא תלמד משהו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תאגיד מיקרוסופט מחזק את קשריו עם עולם האקדמיה, על ידי מימון תוכנית לימודים המלמדת סטודנטים באוניברסיטת לידס כיצד לכתוב תוכנה נטולת באגים (מעניין מתי תצליח גם מיקרוסופט לעשות את אותו הדבר), כך מסרה החברה ביום ו'.

ההודעה הגיעה לאחר תלונות חוזרות ונשנות מצד מומחי אבטחה שטענו כי מוצריה השונים של מיקרוסופט, הנמצאים כמעט בכל מקום אפשרי, אשר מהווים מטרה חביבה להאקרים וכותבי ווירוסים, נותרו עדיין פגיעים לחלוטין להתקפות חיצוניות.

לפני כשנה שיגרה מיקרוסופט את פרוייקט "המחשוב האמין", שמטרתו (המוצהרת לפחות) היא לשפר את רמת האבטחה של התוכנות השונות ומערכות ההפעלה של החברה.

למרות ניסיונותיה של החברה, הולמת המציאות על פניה פעם אחר פעם, וכמעט ולא עובר שבוע בלי תולעת, וירוס או עוד האקר שמצא דרך לחרבן למיקרוסופט בתוך המנוע המריץ את מערכת ההפעלה שלה.

במהלך השנה החולפת, ניסתה מיקרוסופט לפעול בנושא. החברה שלחה אחד עשר אלף מהמתכנתים, כותבי הקוד והטסטרים שלה לקורסים מיוחדים שמטרתם לשפר את יכולתם לזהות פרצות אבטחה פוטנציאליות בקוד המקור.

תחת היוזמה החדשה, מיקרוסופט תאמן מתרגלים ומנחים באוניברסיטת לידס בצפון אנגליה בטכניקות הדיבאגינג הללו. הצוות הנ"ל יתחיל ללמד את החומר בכיתות הלימוד החל בינואר בשנה הבאה.

"אנו צריכים להעלות את רמת המודעות לחינוך בנושאי אבטחה, בייחוד בקרב כותבי הקוד", אמר לרויטרס סטיוארט או'קין, מנהל האבטחה של מיקרוסופט בריטניה. "מה שלא היה קיים עד כה, הם קורסים המתמחים בלימוד דרכים טובות לכתיבת קוד מאובטח והדרכים לבחון קוד שכזה".

או'קין מסר כי ייחודה של תוכנית זו, היא בכך שאנשי הצוות של אוניברסיטת לידס רשאים להשתמש בכלים של מיקרוסופט, ולא פחות חשוב מכך בכספה, זאת בכדי לפתח את תוכנית הלימודים המיוחדת למען המטרה הקדושה.

בנוסף, העניקה מיקרוסופט ל"לידס" את כל זכויות היוצרים על תוכנית הלימודים שתפתח, ואת החופש להפיץ או למכור את שיטות הלימוד לאוניברסיטאות אחרות.

ד"ר ניק אפורט, נשיא "לידס", אמר שהוא מצפה לפחות למאה סטודנטים חדשים בקורס שיתחיל בשנה הבאה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by