ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
האח הגדול עושה בייבי-סיטר 
 
 
מערכת חיים ברשת

מערכת חדשה תאפשר להורים לרגל אחרי הילדים בעזרת טלפונים סלולרים. המדינה הראשונה בה תיושם כנראה הטכנולוגיה – ישראל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
האח הגדול ילשין עליך אם תבריז
 האח הגדול ילשין עליך אם תבריז   
בקרוב יוכלו הורים להשגיח הרבה יותר מקרוב על תנועת ילדיהם בדרך אל ומבית הספר, זאת הודות למערכת ניטור המותקנת במכשירי לפון סלולרים. "המלאך השומר" הוא שמו של מוצר מאפשר להורים למפות את האזור המדויק בו ילדם מגיע אל ביה"ס. המערכת תשלח הודעת טקסט למכשיר הנייד של ההורים אם הילד יסטה יותר מדי מהנתיב מותר לו, או אם חלילה ייקח לו יותר מדי זמן להגיע ליעדו. על כך מדווח ה-BBC.

המערכת, המיוצרת ע"י החברה צרפתית אלקטל, מנצלת יכולות קיימות של הרשתות הסלולריות על מנת לעקוב אחרי תנועותיהם של הילדים, וזאת במקום להשתמש בטכנולוגיית האיתור הלווינית, GPS. על מנת להפעיל את המערכת, צריכים ההורים פשוט לעקוב אחר הדרך הרגילה של הילדים לביה"ס, וללחוץ על כפתור המיפוי במרווחים של שלוש דקות.

הליכה של מייל אחד (1,600 מטרים) תכיל בתוכה בערך כעשר נקודות דרך, אך ההורים יכולים להוסיף עוד נקודות ציון אם יחפצו בכך (אפילו לעבור במכולת לקנות שוקו עשוי להיחשב כהברזה מהיום). הם יכולים גם לתכנת את מוטיב הזמן ולקבוע כי הילד חייב לעבור את המסלול הקבוע בפרק זמן שלא עולה על חמש עשרה דקות.

אם הילד או הילדה לא הצליחו לעמוד בזמנים, או אם הם סטו יתר על המידה מהמסלול הקבוע, יישלחו באופן מיידי הודעות טקסט להורים (למה לא לקחת את זה קדימה? – אולי צריך להכניס פרמטר המאפשר הענשה מיידית של הילד, חשמול למוות, לדוגמה).
 
 
להורים פרנואידים במיוחד, תציע המערכת גם אפשרות לקבל הודעת טקסט כאשר הילדים הגיעו ליעד בבטחה (אמנם כל הודעה כזו עולה כסף, אך על הילדים שלנו נחסוך? – על כך בדיוק מתכננות החברות הסלולריות).

באופן "מפתיע" מסתבר כי בני נוער, היו מאוד לא מבסוטים מהמערכת המאפשרת להורים לרגל אחר מעשיהם. "היו תגובות שליליות למדי מצד ילדים שאמרו שהם לא רוצים שיוכלו לרגל אחריהם" אמר ג'ן-ג'ורג דמטיו, מנהל פיתוח עסקי באלקטל.

מסיבה זו בדיוק, מיועדת המערכת לשוק בני השמונה עד שתים עשרה. (מדהים שאף אחד כבר לא מוחה על כך שילדים מוגדרים כנפח שוק) "בגילאים אלו עדיין נהנים הילדים להרגיש קרובים אל הוריהם", אמר דמטיו (ועדיין ניתן לתמוה לאיזה ילדים בני שמונה בדיוק חייב להיות טלפון סלולרי).

גם בקרב ההורים קיימת מחלוקת לגבי מערכת שכזו. חלקם נלהבים ביותר לנוכח השלווה ש"רשת הביטחון" הזו מספקת להם. הורים אחרים אינם מעונינים לרגל אחר ילדיהם עד כדי כך, אמר דמטיו. והוא אף הוסיף כי המערכת אינה מהווה בדיוק את התשובה המוחצת לדאגתם העיקרית של ההורים בנושא חטיפת ילדים, שכן המערכת תפעל אך ורק אם הטלפון מופעל וימצא על גבי הילד.

דמטיו מדגיש כי אין כל סכנה לפרטיות, שכן המתקן מיעוד להחזקה על ידי קטינים הנמצאים תחת חזקת הוריהם. מה שאכן פוטר את העניין מבחינה חוקית, אך מעצים את השאלה האם לילדים אין זכות לפרטיות והאם ניתן לרגל אחריהם.

במדינות מסוימות, עשויים הורים לקבל את הרעיון בהתלהבות יתירה. התוכנית של החברה צרפתית מציינת את ישראל דווקא, כקליינטית מועדפת. החברה מתכננת לשווק את המערכת בארץ , לפני כל העולם, להורים וילדים המודאגים בשל איום התקפות הטרור.

החברה עדיין לא מריצה את המערכת באופן מסחרי, אולם אלקטל נמצאת עתה במו"מ מתקדם עם ספקיות סלולר ברחבי עולם לגבי הנושא.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by