ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אין מנוחה לתולעים 
 
 איחס תולעת   
 
רויטרס

תולעת מייל חדשה מסתובבת במרחבי הסייבר-ספייס ומנצלת את יצר המציצנות של הגולשים לעוד מידע על הנעשה בעיראק – אז אם אתם מקבלים מייל המבטיח לכם תמונות לווין אמריקאיות תחשבו פעמיים לפני שאתם מקליקים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תולעת דוא"ל חדשה הפציעה לעולם סוף השבוע האחרון, המבטיחה לפראיירים שמתפתים לפתוח אותה, תצלומים מלוויני ריגול אמריקאים המרחפים מעל עיראק, או לחילופין קטעי אנימציה המציגים את הנשיא בוש באור נלעג (כותבי הווירוס חשבו על כ-ו-ל-ם). כך מסרה חברת אבטחת המחשבים סופוס ביום ה'.

תולעת שזכתה בכינוי Ganda-A, מופצת ע"י שליחת עותקים של עצמה לכתובות אי-מייל הקיימות על המחשב הנפגע, מנסה לשבש את פעולת תוכנת האנטי וירוס ויתר תוכנות אבטחה וכן לפגום בקבצי מערכת נוספים על הדיסק הקשיח.

הווירוס, שלא הצליח להמריא יתר על המידה, קיבל הערכת סיכון נמוכה על ידי חברות האבטחה. האי-מייל הנשלח ע"י התולעת הוא בשפות האנגלית או השוודית. הוא חתום ע"י "Uncle Roger in Hornsand, Sweden" (הדוד השוודי שמעולם לא ידעתם שש לכם) אשר מתלונן במכתב על אפלייתו לרעה במערכת החינוך השוודית.

בשורת הנושא של האי-מייל מופיעות הכותרות הבאות: "spy pics", "GO USA!!!", "G.W Bush animation", וכיו"ב. התולעת מפיצה גם עותקים בשוודית לכתובות י-מייל השייכות לעיתונאים שוודים, נמסר מסופוס.

אין זו הפעם הראשונה שווירוס מנסה לפתות גולשים לפתוח אותו בעזרת הבטחות שווא לתמונות. בימים שלאחר אירועי ה-11 בספטמבר, הסתובבו ברשת וירוסים שהבטיחו (ולא קיימו) לספק תמונות בלעדיות של המתקפה על מגדלי מרכז הסחר העולמי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by