ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
השבוע ברשת 
הגיטרה של היידי 
 
 היידי קלום והגיטרה    צילום: צילומסך מתוך סרטון הפרסומת    
השבוע ברשת |
 
אלכס פולונסקי

היידי קלום מפרסמת את גיטר הירו בתחתונים, דכאון עקב צפיה בפורנו, SMS דרך הג'ימייל, וממשלת בריטניה מאבדת מידע אישי של אזרחיה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

שחור בבית הלבן

הרבה בזכות קמפיין מצליח. אובאמה
 הרבה בזכות קמפיין מצליח. אובאמה 
 צילום: GettyImages 
 
• קמפיין הבחירות בארה"ב כבר מאחורינו, ומה שנשאר בידיים הם בעיקר מספרים וסטטיסטיקות, וגם הרבה תקווה והרגשה של שינוי כשנשיא שחור נכנס לבית הלבן. אהוד קינן מ-Ynet שואל שאלה שעלתה לא מעט במהלך מערכת הבחירות עצמה, ותוהה מה היתה ההשפעה של הרשת על הבחירות, והאם יש סיכוי שהיא אף הכריעה אותן. קינן סוקר את פעילותם של המועמדים באינטרנט במהלך אותה מערכת בחירות ומציין את פעילותם של הגולשים בעד ונגד מועמד כזו או אחר. יחד עם זאת, הוא מדגיש את העובדה שהבחירות התקיימו בצל משבר כלכלי ועל רקע שתי מלחמות, אך בסופו של דבר, משאיר את השאלה פתוחה באופן יחסי, ומשאיר להיסטוריה לשפוט מה היה מקומה של הרשת באחד מקמפייני הבחירות המעניינים שראתה ארה"ב.

• ייתכן שקינן נשאר תוהה כיוון שלא דיבר עם האנליסט לוי שפירו, שהתראיין ל-nana10 וקבע נחרצות שאובמה הוא מועמד ווב 2.0, ושהוא נתן את הטון בכל הקשור לניהול קמפיין בחירות באמצעות הרשת.

• גל מור שואל שאלה דומה, אך מכוון אותה דווקא לבחירות המוניציפליות בת"א ולדב חנין, אחד המועמדים המבטיחים במירוץ. על ההתבלטות הראשונית של חנין למירוץ הזה, אחראים לא מעט קמפיינים עצמאיים שיצרו תומכיו. מור העלה דיון פתוח בבלוג שלו, שבו הוא רוצה לבדוק האם לדעתם של קוראיו מערכ ת הבחירות הזו היא בועה שנוצרה על ידי בלוגרים שתומכין בדב חנין, או שמא היתה צמיחה כללית במודעות של המצביעים הפוטנציאליים. בחלק גדול מהתגובות נטען שאכן מדובר בבועה. עם זאת, הקמפיין הזה יצר לא מעט הייפ משמעותי ושיחה בנושא הבחירות, גם בקרב אלו שאינם נמנים על תומכיו של חנין. יותר חשוב, ייתכן שהקמפיינים של חנין ואובאמה סללו את הדרך לקמפיינים אינטראקטיביים אחרים במערכות בחירות שעוד יתקיימו בעתיד.
 
 
• מאוכזבים מכך שאובאמה נבחר? מאושרים מבחירתו של אובאמה ולא מאמינים שזה אמיתי?
הכנסו לאתר Is Obama President? ותקבלו אישור לכך שהוא אכן הנשיא הבא של ארה"ב. בנוסף, ישנו גם טיימר שסופר לאחור עד ינואר 2009, מועד כניסתו של אובאמה לבית הלבן.
 
כן, זה אמיתי
 כן, זה אמיתי   צילום: צילומסך 
 
• ג'סיקה יילין, כתבת רשת CNN שסיקרה את הבחירות ממחנה תומכיו של אובאמה בשיקגו, היתה חלוצת ההולגרמות הטלוויזיוניות בשידור חי, ובלילה שבין יום רביעי לחמישי, צופי הערוץ זכו לראות אותה כאילו היא באולפן, כשבעצם היא היתה הרחק משם. עורכי הערוץ לא הסתפקו בלשדר דמות דו-מימדית שלה כפי שעושים על המסך, אלא העדיפו לשלב את ההיסטוריה הטלוויזיונית הקטנה שלהם יחד עם הבחירות ההיסטוריות בארה"ב – התוצאה? יילין נראית מעט לא אמיתית, קטנה מגדולה המקורי, אך הצופים מקבלים מצג שנראה קרוב למציאות ונוצר באמצעות 44 מצלמות HD שמקיפות את האובייקט ו-20 מחשבים שמעבדים את הצילומים באופן חי והופכים אותם להולגרמה. זה מגניב, אבל השאלה היא - בשביל מה זה טוב?• הגלריה הזו בפליקר תציג לכם צילומי מסך של אתרים מרכזיים כפי שהם נראו זמן קצר לאחר ההכרזה על נצחונו של אובאמה.
 
 
• חברת comScore, שמספקת מדדים על תעבורה באתרי אינטרנט והרגלי השימוש בהם, פרסמה מחקר שמציג נתוני כניסות לבלוגים שעוסקים בפולטיקה בחודש ספטמבר האחרון, ומשווה אותם בחתך שנתי אל מול שנת 2007. המסקנות צפויות ומובנות מאילו – במרביתם חלה עליה של עשרות עד מאות אחוזים, לא מאוד מפתיע.

• ובכלל, אם כבר מדברים על טראפיק לבלוגים פוליטיים, כמה גולשים יש בארה"ב? על פי מחקר של Pew Internet Project, בערך 73% מאוכלוסיית ארה"ב מחוברת לאינטרנט - עליה של עשרה אחוזים לעומת 2004. כמו כן, המחקר מציג ש-72% מבעלי החיבור לאינטרנט גולשים בה מדי יום. כמו כן, מתוך כל אלה שמחוברים, 93% מתחברים מהבית ו-52% מהעבודה.
 

היידי (לא לובשת כמעט) כלום

• היידי קלום, הדוגמנית הלוהטת מגרמניה, לא יודעת לנגן על גיטרה - אבל זה לא כל כך משנה לאף אחד כשהיא מופיעה בפרסומת סקסית למשחק Guitar Hero תוך שהיא מנגנת על גיטרת הצעצוע ומשתוללת בדירה כשלגופה רק תחתונים וחזיה. ילדותי, סקסיסטי, אולי קצת בוטה – אבל בטוח שימכור. מי שביים את הפרסומת, אגב, הוא ברט ראטנר, הבמאי של סרטי "שעת שיא".

 
• ב-CNN מדווחים על עוד מחקר שחוק המנסה לקשר בין משחקי מחשב לאלימות אצל השחקנים, לאחר שהם מכבים את הקונסולה או את המחשב. הפעם מדובר במחקר שפורסם בגיליון נובמבר של מגזין Pediatrics, שיוצא לאור מטעם אגודת רופאי הילדים האמריקאית. המחקר בדק מאות בני נוער אמריקאים ויפנים בגילאי 9 עד 18 במטרה לאתר דפוסי התנהגות אגרסיביים אצל אלה מהם שמשחקים במשחקי מחשב אלימים (לא מיצינו?). מהמחקר עולה שאצל קבוצות הילדים ששיחקו במשחקים אלימים, אכן יש נטיות אגרסיביות שמתבטאות במשך מספר חודשים לאחר המשחק. בנוסף, הוא מעלה גם את שאלת הביצה והתרנוגלת – האם הם נהיים אלימים בגלל משחקי המחשב, או שמה משחקי המחשב הינם צורת ביטוי נוספת לאלימות שלהם, ואלה שיש להם נטיות אלימות נמשכים אליהם מלכתחילה.

• ואם כבר מחקרים למטרות הפחדה: מחקר שנערך באוסטרליה בחודש שעבר מצא קשר בין דכאון קליני לבין פורנוגרפיה באינטרנט. 1325 גברים מארה"ב ואוסטרליה שהשתתפו במחקר שבדק את הרגלי הסקס שלהם באינטרנט (צפיה בפורנו והשתתפות בסייבר סקס), מסרו גם פרטים על בריאותם הנפשית, בדגש על דכאונות. 27% טענו שיש להם נטיות דכאוניות, 30% סובלים מחרדה, ו-35% מלחץ. מרקוס סקווירל, תלמיד בכללה הטכנולוגית במלבורן ועורך המחקר, טוען כי מצא קשר בין עוצמת הדכאון לבין הזמן שמושקע בפעילות מינית כזו או אחרת באינטרנט.
 
אם תהיתם באיזה משחק השתמשו למחקר
 אם תהיתם באיזה משחק השתמשו למחקר   צילום: williamhook, flickr (ברשיון CC-BY-SA) 
 

בקטנה

אם מצאתם, תרימו טלפון לארמון וסטמינסטר
 אם מצאתם, תרימו טלפון לארמון וסטמינסטר 
 צילום: Matti Mattila, flickr (ברשיון CC-BY-SA) 
 
• נראה שמבצע החזרת הציוד הצבאי שערך צה"ל לא היה מוצלח במיוחד, ובמטרה להחזיר שאריות אחרונות שנשארו ברשותם של חיילי מילואים וסדיר לשעבר, המשטרה הצבאית גויסה. איך עושים את זה? נטפלים לטוקבקיסטים שמתחו ביקורת על הצבא והודו שהם שומרים בביתם ציוד צבאי שישמש אותם במלחמה הבאה. מצ"ח הציגה בפני "ידיעות תקשורת" (שמחזיקה בבעלות על Ynet) צו שופט הדורש למסור לה את כתובות ה-IP של שני טוקבקיסטים. לאחר שעורכי הדין מטעם ידיעות פנו בעתירה לביטול הצו בנימוק שהוא מהווה פגיעה באינטרס הציבורי וחופש הביטוי, הצו אכן בוטל. למרות זאת, אין מה להיות אופטימיים יותר מדי כשהצבא מתחיל לדחוף את ידיו גם לגומחות הללו – יהיה רע, תהיו בטוחים.

• יש הרבה יתרונות בלהיות אזרח בריטי – המוזיקה סבבה, הסצינה התרבותית מגניבה, כמעט שאין מלחמות מיותרות, וגם אפשר להתרגל לכיוון הנסיעה השונה בכבישים. אבל מה, הממשלה לא מצליחה לשמור על פרטיותם של האזרחים. שלא בפעם הראשונה, עובד ממשל איבד דיסק-און-קי שהכיל מידע רגיש, שכולל בין היתר סיסמאות ותוכנות אבטחה שמאפשרות גישה למאגרי נתונים הכוללים את מידע על 12 מיליון אזרחים: שמות, כתובות, סמפרי ביטוח לאומי, ואף סיסמאות ומספרי כרטיסי אשראי. לא נעים.
 
"שמעת? בקרוב SMS דרך ג'ימייל"
 "שמעת? בקרוב SMS דרך ג'ימייל" 
 צילום: GettyImages 
 
• הרשת החברתית-עסקית Linkedin הודיעה שבמסגרת קיצוצים שנערכים בחברה, היא תפטר כ-10% מכח האדם שלה, מה שמתבטא, בפועל, ב-36 מחוסרי עבודה חדשים. עכשיו ניתן רק לתהות האם הם ישתמשו ברשת החברתית הזו כדי למצוא את העבודה הבאה שלהם.

•טוני פדל, סמנכ"ל וראש חטיבת iPod בחברת אפל, הודיע השבוע שיתפטר מתפקידו לאחר שבע שנות עבודה בחברה, אך יימשיך לעבוד כיועץ לסטיב ג'ובס, מנכ"ל החברה. כמו כן, אשתו של פדל, דניאל למברט, סמנכ"ל כח אדם בחברה, הודיעה גם היא על התפטרותה, והסבירה שהם פורשים מתפקידיהם בחברה על מנת להקדיש יותר זמן לחיי המשפחה.

• ואם לא ידעתם, אז הנה 10 סיבות שמסבירות למה iTunes היא תוכנה מעפנה.

• בסוף השבוע האחרון התווספה לג'ימייל, שירות הדואר האלקטרוני של גוגל, תכונה מרשימה לחבילת ה-Gmail Labs, שפרצה את גבולות הודעות הדואר האלקטרוני והמסרים המידיים שהציעה עד כה, ואיפשרה למשתמשים לשלוח הודעות טקסט לטלפונים ניידים. מספר שעות לאחר מכן, פורסמה בבלוג הרשמי של ג'ימייל הודעה מאת מנהל המוצר ליאו דיראק שדיווח שעקב מספר תקלות בשירות התכונה הורדה מהאוויר עד שתתוקן, מה שיקרה להערכתו בעוד כשבועיים. אנחנו נחכה, ונקווה שניתן יהיה לשלוח הודעות גם לטלפונים למספרים בישראל.
 
• והשבוע בפינת "כתבו באינטרנט שהוא מת, אבל זו היתה שמועה": הראפר האמריקאי ליטל ווין נחשב למת במהלך סוף השבוע האחרון, לאחר שגורם כלשהו הפיץ ברשת זיוף של עמוד חדשות של אתר ה-BBC, בו נכתב שהראפר נהרג משישה כדורים שפגעו בו במהלך קרב כנופיות.

• לרובכם הזדמן לצפות מתישהו בסרט מצוירים שבהם אחת הדמויות חופרת בור לעומק האדמה, וממשיכה לחפור עד שהיא מגיעה לצד השני של העולם, ולא משנה איפה התחילה החפירה – בסוף מגיעים לסין. האתר antipodr מאפשר לכם להזין מיקום, והאתר יציג לכם על גבי Google Maps מהי הנקודה המקבילה בגלובוס לאותו מיקום. ולא, בדרך כלל לא מדובר בסין.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by