ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
הגאדג`טיה 
הצד הבהיר של החיים 
 
 קולר איתור לכלב    צילום: יח``צ    
הגאדג`טיה |
 

עידו גנדל מסתכל תמיד על חצי הכוס המלאה: קולר איתור לכלב הפך למשהו שימושי יותר, מנורת ירח שימשה אותו להכנת שיקויים, ואת אוטם השקיות הנייד הוא ממליץ לקנות כדי להבין לאן העולם התדרדר

 
 
 
 
 
 
 
 
 

קולר לכלב עם יחידת איתור

יחידת איתור על קולר הכלב. ככה זה נראה
 יחידת איתור על קולר הכלב. ככה זה נראה 
 צילום: יח"צ 
 
בתיאוריה, מדובר במוצר לכלבים ולבעליהם, אך אנו חשבנו על עוד המון שימושים יצירתיים לו. הגאדג'ט הזה מורכב משני חלקים. הראשון הוא הקולר, לא אופנתי במיוחד אבל חזק ועמיד למראה. הוא מתכוונן להיקף צוואר של עד 40 ס"מ לערך וכולל יחידת שידור קטנה שמופעלת בשתי סוללות כפתור CR1220 (ולא CR2032 כמו שכתוב בהוראות!). לחיצה על הכפתור הזעיר מפעילה אותה, ולחיצה ממושכת נוספת מכבה אותה. בזמן שהקולר משדר, הוא גם מהבהב בנוריות LED קטנות שיעזרו לכם, אולי, לאתר כלב שחור בחושך, אבל יעשו לו הרבה בושות ביומיום.
 
 
החלק השני הוא יחידת המקלט (סוללת AAA אחת, לא כלולה), אותה ניתן לחבר למחזיק המפתחות. גם היא מהבהבת בנורית קטנה כל עוד היא פועלת, וכוללת שני מצבי פעולה. במצב הראשון, היא מתחילה לצפצף בקול רם ולרטוט כאשר יחידת השידור שבקולר מתרחקת מעבר לטווח מסוים. מחוג קטן מאפשר לקבוע באיזה מרחק מדובר – בין מרחק הושטת יד לבין 30 מטרים לערך, אם כי מדובר בכוונון גס מאד. מצב זה נועד למנוע מהכלב להתרחק יותר מדי בלי שתשימו לב, אבל לדעתנו הוא מעולה גם למניעת שכחה של תיקים, לשמירה על ילדים חסרי אחריות ועוד. בתנאי שטח הגאדג'ט פעל כמצופה, כאשר קירות והפרעות אחרות לקליטה קיצרו כצפוי את הטווח שבו המקלט מתחיל לצפצף.
 
מצב הפעולה השני הוא מצב חיפוש, שבו המקלט מצפצף דווקא כשהוא קרוב לקולר – פונקציה שימושית לאיתור חיות וחפצים, אלמלא הצורך הלא-ברור לסנכרן את היחידות ברגע ההפעלה. כדי שהמקלט יאתר את הקולר (או את חסרונו) צריך לקרב אותם זה לזה ברגע ההפעלה ולחכות שהמקלט יזהה את השידור. בתנאים רגילים זה לוקח שניה אחת, אבל איך אפשר יהיה לזהות שידור אם הכלב התרחק יותר מדי? הצפצוף של "אין סינכרון" שונה מהצפצוף של "הנה הקולר", כך שהפונקציונליות לא אבודה לגמרי, אבל אפשר היה לחשוב על משהו יעיל יותר.

לסיכום, מדובר בגאדג'ט מעניין ושימושי לאנשים עם בעלי חיים בגודל המתאים, אם כי הוא יכול היה להיות הרבה יותר שימושי אם אפשר היה לנתק את יחידת השידור מהקולר.
 
 

קולר לכלב עם יחידת איתור: משהו קטן וטוב

139 ש"ח, באדיבות מתנות - גימיק
 
 

רדיו FM עם שני פנסים

לא, לסבתא לא היה כזה. עששית רדיו
 לא, לסבתא לא היה כזה. עששית רדיו 
 צילום: יח"צ מתנות - גימיק 
 
רגע אחד... רדיו עם סוללות, פנס... אלה הדברים שצריך להכין לקראת מלחמה, לא? ובכן, כן, אבל אם כוחות החילוץ יתפסו אתכם עם הגאדג'ט הזה במקלט זו תהיה הפאדיחה של החיים. מדובר במוצר זול, פרימיטיבי, חובבני וקצת מגוחך. לא, סליחה: מאד מגוחך, עד כדי כך שהוא פשוט מקסים. ובמחיר כזה, אין שום סיבה לא לקנות אותו.
 
אז מה יש לנו פה בעצם? עיצוב של עששית נפט, קטנה מעט מכף-יד, עם מנורה שמאירה לכל הכיוונים וגם פנס קטן בצד. שניהם לא מיועדים לטיולי שטח, אבל מספיקים למשחק בבית, להפסקות חשמל ולקריאה מתחת לשמיכה. בנוסף, מותקן במנורה רדיו FM (מונו, למרות ההבטחה באתר) עם רמקול קטן וכניסה לאוזניות, מחוון עוצמת קול ולחצן לסריקת תחנות אוטומטית. למרבה הפלא, כנראה בזכות האנטנה הטלסקופית הגדולה יחסית, הרדיו הזה התגלה כטוב משציפינו בהתחשב במחיר.

כל העסק מופעל בשלוש סוללות AA (לא כלולות), ועקרונית יש גם חיבור לשנאי (לא כלול), אבל מסיבות שטרם הצלחנו לפענח, כל ניסיונותינו לגרום לו לפעול עם שנאי נכשלו. בקיצור, צעצוע חמוד לילדים או כמתנה זעירה למישהו במשרד. צבע הבסיס הוא לבן, והלחצנים מגיעים בצבעים נוספים לבחירתכם.
 

רדיו FM עם שני פנסים: מטופש וחמוד לאללה

19.9 ש"ח, באדיבות מתנות - גימיק
 
 

אור הירח בחדר שלי

יש גם ערכה לזיוף נחיתה? מנורת ירח
 יש גם ערכה לזיוף נחיתה? מנורת ירח 
 צילום: יח"צ מתנות - גימיק 
 
בתור חובבי אסטרונומיה, הרעיון של מנורת הירח "אור הירח בחדר שלי" הלהיב אותנו מאד: מנורה עגולה בגודל שעון קיר ממוצע, שנראית ממש כמו הירח ומאירה במראה טבעי – סהר דק שהולך ומתמלא לאיטו עד ירח מלא, וחוזר ומתמעט. בפועל, כפי שקורה הרבה יותר מדי בימינו, המוצר לא עומד בציפיות. הפלסטיק דווקא נראה כמו פני הירח, ברמת דיוק מרשימה (השווינו לתמונות), אבל הנורות שבפנים חזקות מדי עבורו ואין שום מנגנון הסתרה רציף ומחוכם של האור כפי שקיווינו – רק שש נורות עם מחיצות דקות מדי ביניהן. לכן, מה שרואים מבחוץ הוא ירח שמאיר מנקודות די מוגדרות לאורך קו המשווה שלו, וכאשר רק פלח ממנו מואר, אפשר לראות בבירור את הפלחים הקרובים מוארים באור חלש יותר. לנו חובבי האסטרונומיה זה הרס את האשליה, אבל חשוב לציין שאנשים ביקורתיים פחות חשבו שזה דווקא יפה ואפילו רומנטי.
 
המנורה זקוקה לארבע סוללות AA, ומצוידת בשלט רחוק (2 סוללות AAA, כולן לא כלולות). השלט מאפשר הפעלה, כיבוי, הפעלה במצב התמלאות-והתמעטות אוטומטי שמשתנה כל חמש או שש שניות, ובחירה ידנית של מצב קבוע. באתר הובטח גם תקליטור עם הסברים על הירח, אך לא מצאנו כזה באריזה. וודאו זאת לפני ההזמנה אם אתם ממש חייבים, אבל בינינו, הרבה יותר פשוט לבדוק בויקיפדיה, לא?

המחיר קצת הרתיע אותנו, אז הלכנו לבדוק כמה זה עולה בתפוצות. להפתעתנו, התברר שהמחיר בארץ כמעט זהה למחיר ההזמנה מאתרים בחו"ל + משלוח. אז אם אתם זקוקים לירח מלאכותי לצורך אווירה (הוא לא מספיק חזק לצורך קריאה), תפאורה או הכנת שיקויים מכושפים, ואתם לא פרפקציוניסטים, הרי לכם מוצר ששווה לחשוב עליו.
 

אור הירח בחדר שלי: לא כמו האמיתי

299 ש"ח, באדיבות מתנות - גימיק
 
 

אוטם שקיות נייד

נייד כן, שקיות כן, אוטם - לא
 נייד כן, שקיות כן, אוטם - לא 
 צילום: יח"צ מתנות - גימיק 
 
לדעתנו, אוטם השקיות הנייד הוא פריט חובה בכל מוסד, קורס או סתם חוג פנאי לעיצוב מוצרים. צריך להניח אותו במקום הכי בולט, בתוך תיבת זכוכית מהודרת, בתור הדוגמה המושלמת לאיך אסור לתכנן מוצר.
 
הכוונות היו טובות. המכשיר דמוי השדכן כולל שתי סוללות AA, וכאשר מעבירים שקית בין שתי הרפידות הקדמיות תוך לחיצה קלה, המעגל נסגר וחוט הלהט נכנס לפעולה. החום שהוא יוצר מדביק את יריעות הפלסטיק זו לזו והשקית נאטמת. אבל המתכננים, במפגן קולוסלי של חוסר מחשבה, הניחו את חוט הלהט מעל לרפידה התחתונה! גלוי וחשוף! וידאנו שלא נפלה טעות: הסידור הזה מופיע בבירור גם על הצילומים שבאריזה. התוצאה, כמובן, היא שחוט הלהט בא במגע ישיר עם הפלסטיק ובמקום לחמם אותו הוא ממיס אותו לגמרי. השקית אינה נאטמת אלא נחתכת (בקו ישר ונאה, חייבים לומר). ניסינו מגוון שקיות, החל מסנדוויצ'ונים עדינים, דרך שרוולי ניילון למסמכים וכלה בשקית עבה של חומוס קפוא, היישר מהפריזר. כולן נחתכו, ולרגע נדמה היה ששקית החומוס נאטמה קצת מאחורי החתך – אך לחץ מזערי עליה פרץ בקלילות את האטימה הזו.

ואם זה לא מספיק, הרפידות הבולטות אינן ברוחב המכשיר עצמו אלא פחות, ולכן הן חוסמות שקית שבאה מהצד: הדרך היחידה להשתמש באוטם היא להתחיל מאמצע השקית, לאטום לצד אחד ואז לחזור לאמצע ולאטום לצד השני.

שתי הבעיות האלה כל כך קריטיות וכל כך פשוטות לפתרון בתכנון נכון, ששווה לקנות את הגאדג'ט הזה רק בשביל להבין עד לאן העולם הידרדר.
 

אוטם שקיות נייד: ערך חינוכי עצום

38.9 ש"ח, באדיבות מתנות - גימיק
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by