ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
השבוע ברשת 
טוויטר בשירות הטרור? 
 
  צילום: GettyImages    
השבוע ברשת |
 
אלכס פולונסקי

צבא ארה"ב מפחד מטוויטר, מיקרוסופט נותנת הצצה למערכת ההפעלה החדשה, לונדון מוכרזת כעיר עם הכי הרבה נקודות Wi-Fi, ולג'ימייל מתווספים פיצ'רים חדשים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

השמיים הם הגבול של מיקרוסופט

• השבוע האחרון היה פורה עבור מיקרוסופט, בכנס מפתחי תוכנה לפלטפורמת Windows שהתקיים השבוע בלוס אנג'לס, הושקו מוצרים נוספים של החברה, גם אם לקהל המפתחים בלבד, וגם נחשפו מוצרים שעדיין נמצאים בפיתוח. בראש ובראשונה, הושקה ה-Windows Azure, פלטפורמת מחשוב הענן של מיקרוסופט, שתאפשר למשתמשים לגשת לאפליקציות שונות באמצעות הרשת כחלופה להתקנתן על המחשב. את ההשקה חשף ריי אוזי, ארכיטקט התוכנה הראשי של מיקרוסופט, שאף הגדיר את הפלטפורמה כ"ווינדוס בעננים". הפלטפורמה הזו מתיימרת להיות התשובה של מיקרוסופט לגוגל ולאמאזון, ששתיהן מספקות שירותים של אפליקציות רשת בפועלות על מחשבים מרוחקים ומשתמשות בכח החישוב שלהם ולא של מחשב המשתמש.

• מוצר נוסף שנחשף מידע להשקתו העתידית הוא גרסה מקוונת לחבילת היישומים המשרדיים של החברה, שתקרא Office Web Applications שהגולשים יוכלו לגשת אליה באמצעות הדפדפן (גם זה של הטלפון הסלולרי). השירות יתבסס על פלטפומת Silverlight של החברה ויכלול גרסאות רשת של מעבד התמלילים Word, כלי יצירת המצגות Powerpoint, תוכנות הגליונות האלקטרוניים Excel, ו-OneNote. ההשקה הרשמית של השירות תהיה במקביל להשקת הגרסה הבאה של חבילת התוכנות, Office 14. בשירות יהיה נתין להשתמש בשתי גרסאות, האחת בתשלום, ואילו השניה חינמית, אך עם פרסומות.
 
ככה זה ייראה
 ככה זה ייראה 
 צילום: מיקרוסופט 
 
• הנוכחים בכנס המפתחים זכו גם בהצצה הרשמית הראשונה ל-Windows 7, מערכת ההפעלה ההבאה של מיקרוסופט. לטענת החברה היא לא תכלול שינויים קיצוניים, ותתבסס בעיקר על קודמתה, Windows Vista, ועל מידע שצברה החברה בנוגע להרגלי השימוש של לקוחות התוכנה.
 
הכל הודות לנקודות החמות
 הכל הודות לנקודות החמות 
 צילום: pery3k, flickr (רשיון CC-BY-SA) 
 
• משתמשי הלינוקס לא נשארים מקופחים השבוע, ומקבלים את גרסה 8.10 של הפצת Ubuntu, שבין השינויים המשמעותיים שלה ניתן למצוא את האפשרות להתחבר לאינטרנט באמצעות טלפונים ניידים ומודמים סלולריים. אפשרות זאת היתה קיימת גם בגרסאות קודמות, אך הליך ההתחברות היה מסורבל. בנוסף, ניתן יהיה להתקין את מערכת ההפעלה ישירות מכונן USB נייד, מה שיקל על בעלי המחשבים הזעירים, שלא בכולם יש כונן תקליטורים.

• ההתחברות באמצעות טלפון נייד מדור שלישי או ממודם סלולרי הינה תכונה יעילה במקרים שבהם אין בסביבה "נקודות חמות" (Hotspots) שמאפשרות להתחבר באמצעות Wi-Fi. אפשר לתהות כמה זה רלוונטי לתושבי ומבקרי לונדון, כיוון שעל פי דו"ח חדש, הוכרזה בירת אנגליה כעיר המרושתת ביותר בעולם מבחינת אינטרנט אלחוטי. לפי ממצאי הדו"ח, בלונדון ישנן 12,276 נקודות Wi-Fi חופשיות - 3,000 יותר מאשר בניו-יורק. עוד מראה הדו"ח, שמשתמשים ביתיים נוטים לאבטח את החיבור האלחוטי שלהם יותר מאלה העסקיים, בכוונה למנוע מגורמים זרים להשתמש בחיבור שלהם.
 
 

מה ניש

 
• באיחור שקשה להגדירו כאופנתי, עלה לאוויר בשבוע שעבר אתר Mako מבית קשת, המהווה את שלוחת האינטרנט של הזכיינית. בשלב הזה אף אחד עוד לא נפל מהרגליים בגלל העיצוב או התכנים. תומר כהן, כהרגלו, עסק בעיקר בהיבטים הקשורים לתקנים שבהם השתמשו (או לא השתמשו) ב-Mako ונתן מספר זוויות מעניינות על האופן שבו מתייחסים בישראל לכל נושא התקנים.

• במקביל, יובל דרור מספר על כתבת "מרימים משחק פוקר" בכיכובו של עידו רוזנבלום, שקודמה בראש האתר בשעות הראשונות להשקתו, ותוהה האם הקידום המאסיבי שלה נעשה מטעמים שיווקיים שמתבטאים בפרסומת לבית הספר לפוקר שמופיעה בסוף הסרטון.

• דבורית שרגל נותנת תריסר הערות על האתר החדש. בין השאר היא שמה לב לכך שבקוד המקור של האתר, שכל גולש יכול להציג, ישנן הערות של אחד המפתחים לעמיתיו – זה לא נורא וגם לא מהווה פרצה, אבל משאיר תחושה שגם עם עליית האתר, חלק מהאנשים שמאחוריו לא ממש נסגרו על מה הולך לאן.

• ירדן לוינסקי מהקולקטיב טוען שמקו לא מחדש כלום באינטרנט הישראלי מבחינת תכנים, ושעצם הקיום שלו לא ממלא שום חלל משמעותי.

גל מור ועומר פרצ'ק, כל אחד בבלוגו שלו, נכנסים לקרביים של העיצוב של האתר, וסוקרים אותו לאורך ולרוחב.
 

בקטנה

• הבעיה של צבא ארה"ב כבר איננה הטרוריסטים עצמם, אלה הכלים בהם הם משתמשים. הפעם הם נטפלים לרשת המיקרו-בלוגינג טוויטר, שרק לאחרונה התייצבה והפסיקה לקרוס פעמיים בשבוע, אך עדיין זוכה להייפ רב ומשתמשים מעטים. טיוטה של דו"ח מאת יחידת מודיעין בצבא ארה"ב מציגה את הבעייתיות בטוויטר תחת הסעיף "הפוטנציאל של טרוריסטים לשימוש בטוויטר", שם מתואר טוויטר ככלי שכבר נמצא בשימוש של גולשים ששולחים הודעות התומכות באידיאולוגיות קיצוניות.

בנוסף, בדו"ח מופיעים מספר תרחישים המתארים שימוש אפשרי שטרוריסטים יכולים לעשות בטוויטר לצורך קידום מטרותיהם - בין השאר, אחד התרחישים מתאר את היכול של טרוריסטים להעביר לעמיתיהם תזוזת כוחות, צילומים, וכך לבחור את הזמן המתאים לביצוע התקפה או הפעלת חומר נפץ שמוטמן בנקודה מסוימת. תרחיש אחר, שלגביו כבר נמסרו אזהרות בנוגע לרשתות החברתיות פייסבוק ומייספייס, מתאר מצב שבו גורמים עוינים יעקבו אחר חייל אמריקאי שמפעיל חשבון טוויטר וינסו לדלות באמצעותו מידע מודעיני שהוא מעביר בטעות מבלי שידע שיש לו ערך.

בנוסף, הדו"ח מזכיר את השימוש בטוויטר בעת רעידת האדמה בלוס אנג'לס, על מנת להמחיש את העוצמה של הכלי הזה, שדיווחי הגולשים בו על רעידת האדמה אף הקדימו את אלה של התקשורת הממוסדת.
 
"חגיגה של צבעים" (א. פולונסקי בהודעת מייל שדיווחה על האמוטיקונים החדשים)
 "חגיגה של צבעים" (א. פולונסקי בהודעת מייל שדיווחה על האמוטיקונים החדשים) 
 צילום: צילומסך 
 
• ג'ימייל לא נחים לרגע, וממשיכים להוסיף שדרוגים לשירות הדואר. אחד השינויים שהתווספו השבוע הם האמוטיקונים הגרפיים שניתן להוסיף בכל הודעה, פיצ'ר שלא ישפר במאומה את העבודה שלכם, אבל אולי יעשה לכם קצת שמח על הלב.

• בנוסף, גם Gmail Labs התחדשה השבוע בתכונה חדשה, המאפשרת להוסיף לממשק של ג'ימייל חלונית המקשרת לשירותים אחרים של גוגל – Google Calendar ו-Google Docs. בנוסף, ניתן להציב בממשק גם אפליקציות נוספות שפותחו עבור שירותי גוגל.
 
• Muxtape עבר להתגורר בבית הקברות של אתרי האינטרנט המגניבים לאחר שהזרוע המזיעה של ה-RIAA הגיעה גם אליו. לא עבר הרבה זמן עד שקמו לו אלטרנטיבות שונות שמנסות להציע את אותו השירות (יצירת מיקסטייפים ושיתופם), רק מבלי להפר זכויות יוצרים ולהסתבך. אחת מהן, למשל, היא Mixtube, שמתבססת על משיכת רצועות קול מקטעי וידאו שמופיעים ביוטיוב. עם זאת, מדובר בפתרון עקיף וחלקי, כיוון שלמרות ההיצע העצום שיש ליוטיוב להציע, הוא אינו שווה ערך למה שכל גולש יכול להוסיף, וזאת מבלי להזכיר את איכות הסאונד.

תחליף נוסף שצץ ברשת לאחרונה הוא 8Tracks, שלא מתקרב לאיכויות של מוקסטייפ, אך מצליח לפעול באמצעות פרצה בחוק - 8Tracks מתבסס על רשיון פעילות של תחנת רדיו קטנה, ומשלם תמלוגים נמוכים (יחסית) בהתאם. הגולש יכול לבחור איזו פלייליסט לשמוע, אך אין באפשרותו לדלג על שירים או לבחור חלקים ספציפיים בתוך השיר שהואמ עוניין לשמוע, כיוון שבמצב כזה התחנה תחשב לאינטראקטיבית, מה שייאלץ אותה לפעול תחת רשיון שונה, שגם עולה יותר.

• מייקל ארינגטון מבלוג הטכנולוגיה TechCrunch, מפרסם רשימה של עשרת סוגי הטוקבקים המעצבנים ביותר שעורכי האתר נתקלים בהם. למשל, אלה שבדרך כלל טוענים שהרמה של האתר ירדה, שואלים אם מדובר ביום חלש וטוענים שהפוסטים ממש משעממים או לא רלוונטיים, ותוקפים את הכותב על כך שאינו מאוזן מספיק ולא עושה עבודה עיתונאית אמיתית. רוצים דוגמאות מאצלנו? תנו הצצה לטוקבקים של "כיפור בכיף".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by