ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
השבוע ברשת 
מי הרג את טום קרוז? 
 
  צילום: טום קרוז בתוכנית של אופרה ווינפרי    
השבוע ברשת |
 
אלכס פולונסקי

השמועות על מותו של טום קרוז היו מוקדמות מדי, מארק צוקרברג מתרגש, ומה פירוש שמה של החברה החדשה של גייטס, bgC3? השבוע ברשת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הבייבי החדש של גייטס. לוגו
 הבייבי החדש של גייטס. לוגו 
 צילום: האתר הרשמי 
 
• נו, אז ביל גייטס הקים חברה חדשה וקרא לה bgC3, עד כאן אין הרבה מה לומר. אבל הצעד הזה מעלה הרבה שאלות (מה החברה עומדת לעשות, מה פירוש השם המוזר שלה) ובשביל זה אנחנו כאן.

bgC3 הוקמה בחודש מרץ 2008 תחת השם Carillon Holdings - כך לפי טוד בישופ, שהיה עד לאחרונה כתב הטכנולוגיה של הסיאטל פוסט, ואחד מתחומי הסיקור המרכזיים שלו היה חברת מיקרוסופט. בתחילת חודש יולי, זמן קצר לאחר שגייטס עזב את עבודתו במשרה מלאה במיקרוסופט, שינתה החברה את שמה ל-bgC3.

bg הם ראשי התבות של שמו של ביל גייטס, ה-C בא כדי לסמל את המילה Catalyst ואילו ה-3 בשמה של החברה רומז שזו החברה השלישית של ביל גייטס (קדמו לה מיקרוסופט והקרן הפילנטרופית שהקים ביחד עם אשתו מלינדה).

החברה מוגדרת כחברת אחזקות, אך מסמכים הקשורים אליה מתארים אותה כ"צוות חשיבה" (Think Thank). מקורבים לגייטס מסרו לבישופ שלא מדובר בחברת אחזקות למטרות רווח, אלא גוף שמטרתו לתאם בין הפעילות העסקית לבין הפעילות הפילנטרופית שלו.

משרדי החברה נמצאים בקירקלנד, ונמצאים במרחק נסיעה קצרה מביתו של גייטס. בשלב זה, המשרדים מותאמים לאכלוס של 40 עד 60 עובדים.

• גייטס בדרך למעלה, ואילו יאהו נמצאת לפני קיצוצים שונים, כשבין השאר מדובר על פיטורים של 10% מכוח האדם בחברה - כ-1500 עובדים. את ההודעה על הפיטורים הצפויים שלח ג'רי יאנג לכלל עובדי החברה ביום שלישי האחרון, באמצעות האימייל: "הצעדים שאנחנו נוקטים אינם קלים לנו כחברה, אבל ככל ש"נרזה" כארגון, קבלת ההחלטות תהיה מהירה יותר ויהיה לנו קל יותר להישאר ממוקדים באסטרטגיה". המצב הנוכחי של יאהו נובע ממספר סיבות, ביניהן השפל במניותיה מזה שלושה שלושה חודשים (מניית החברה איבדה 40% מערכה), המשבר הכלכלי הנוכחי, וניסיון ההשתלטות הכושל של מיקרוסופט.
 
 
קיצוצים מקוונים נוספים התרחשו אצל יצרנית המכוניות החשמליות Tesla Motors. עובדי החברה הגיעו למשרדים כבכל יום, ולהפתעתם גילו בבלוג Valleywag ידיעה על פיטורים שעומדים להתבצע במשרדיהם באותו היום. העובדים זעמו על כך שאיש מבכירי החברה לא טרח לעדכן אותם - ושהודעת הפיטורים הרשמית אכן הגיעה מספר שעות לאחר הפרסום בבלוג.

• השבוע אפל דיווחה על רווחיה מהרבעון האחרון, שהסתיים בספטמבר. לפי הדיווח, הרבעון הניב עלייה של 26% ברווחי החברה. העלייה נובעת בעיקר ממכירות מוגברות של מכשיר ה-iPhone 3G שהושק שלושה חודשים לפני כן, ממנו נמכרו 6.9 מיליון יחידות. מדובר בשיא של מכירות ביחס לדגם הקודם של האייפון, ממנו נמכרו 6.1 מכשירים במהלך השנה הראשונה לשיווקו, ושמכירותיו נפסקו עם צאת הדגם החדש.

עוד נמסר מהחברה, שבמהלך הרבעון נמכרו 2.6 מחשבי מק, הן נייחים והן ניידים. גם במקרה של המוצר הזה מדובר בעליה במכירות ביחס לרבעון המקביל ב-2007 שבו נמכרו 2.2 מיליון יחידות, וב-2006 שבו נמכרו 1.57 מיליון יחידות.

 

טום קרוז מת? לא באמת

הפגנת "אנונימוס" כנגד הסיינטולוגיה
 הפגנת "אנונימוס" כנגד הסיינטולוגיה 
 צילום: scragz, flickr 
 
• תושב ניו ג'רזי בן 18 בשם דימיטרי גוזנר נמצא אשם על ידי בית המשפט בלוס אנג'לס בכך שלקח חלק בקבוצה שהשביתה אתרים הקשורים לכת הסיינטולוגיה. גוזנר היה חלק מקבוצה בשם "אנונימוס" שפעלה להפלת אתרי הכת בשיטת DDoS (Denial of Service) במהלך חודש ינואר השנה, והוא נלכד לאחר חקירה של ה-FBI. לפי הדיווח ב-Wired, צפוי גוזנר לקבל עונש מאסר של של שנה עד שנה וחצי, וקנס של 37,500$ דולר.

• השחקן והמפיק טום קרוז, חבר בולט בכת הסיינטולוגיה, נהרג לאחר שנפל מצוקי קאורי בניו זילנד בעת הצילומים לאחד מסרטיו. זו היתה השמועה שנפוצה ברחבי הרשת בסוף השבוע האחרון, עד שהופרכה באופן רשמי על ידי מקורביו של קרוז - השחקן בעצם השתתף במחזה "כולם היו בני" בברודווי. שמועות דומות על השחקן תום הנקס נפוצו לפני שנתיים, כאשר גם אז, היה מדובר בנפילה מצוקי קאורי, ולפני שבועות ספורים בלבד "זכתה" מיילי סיירוס לשמועות דומות משלה.

• עוד בענייני טיולים בעולם, מנכ"ל ומייסד פייסבוק מארק צוקרברג היה בביקור של עשרה ימים באירופה וכתב עליו בבלוג הרשמי של החברה. צוקי-צוק נפגש עם מפתחים ומשתמשים ברחבי היבשת, והחל את המסע שלו בהרצאות שנשא במספר אוניבסטיאות, וכמה ראיונות שהעניק לתקשורת. צוקרברג מיין מקרה בו מפתחת מספרד חזרה להיות בקשר עם משפחה מדרום אמריקה, כשלטענתה הדבר לא היה מתאפשר אילולא פייסבוק היה מתורגם לספרדית. הו, כמה מרגש.
 
 
• ווין פורסטר, תושב בריטניה בן 34 נשפט בסוף השבוע האחרון למאסר עולם, לאחר שרצח את אשתו עקב פרידתם. פורסטר לא רצח את אשתו, אמה, בגלל הפרידה, אלא כיוון שזמן קצר לאחר מכן היא שינתה את סטטוס מערכת היחסים שלה בפייסבוק מ"נשואה" ל"רווקה". לטענת פורסטר, היא גרמה לו להרגיש מושפל.

• בכנס בן יומיים שקיימה רשות אבטחת המידע של האיחוד האירופאי בעיר סטרסבורג שבצרפת, פנה האיחוד לפייסבוק ולרשתות חברתיות נוספות בבקשה לחזק את ההתראות על הגדרות פרטיות "חלשות" בקרב משתמשי האתרים, כאשר הדגש הוא בעיקר כלפי ילדים. הכנס, בו השתתפו נציגים של 70 מדינות, עסק בניסיון ליצור סטנדרט גלובלי לאבטחה והגנה של מידע אישי ברשת האינטרנט.

 

בקטנה

האחים גלאגר מאואזיס - בקרוב בגיטר הירו
 האחים גלאגר מאואזיס - בקרוב בגיטר הירו 
 צילום: GettyImages 
 
• מאז ה-10 ספטמבר, הושבתו ארבעה מתוך חמשת האתרים המרכזיים של ארגון הטרור אל-קאעידה, שמשמשים את הארגון לצורך הפצת תעמולה, גיוס פעילים, ותכנון פעולות ביניהם. טרם ברור אם האתרים הופלו בידי גורם ממשלתי או עצמאי, או שמא מדובר בהשבתה מכוונת הנובעת מצרכים תפעוליים. מרכז התקשורת אל פאג'ר (Al Fajr), שמורכב מקבוצה של תומכי הארגון, פרסם בסוף ספטמבר הצהרה בהקשר זה, בה נטען שהאתרים הורדו מהרשת באופן יזום עקב מה שמוגדר כ"סיבות טכניות".

• גרסת הפלסטיישן למשחק Little Big Planet מבית סוני תתעכב במספר ימים, עקב תלונה של גולש מוסלמי שהתלונן בפני החברהששני קטעים מהקוראן משולבים באחד השירים. הגולש ביקש להסיר את הקטעים כיוון ששילוב של מוזיקה ומילים מהקוראן פוגע בו כמוסלמי. חברת סוני נעתרה לבקשתו והודיעה שתתקן את העניין לשביעות רצונם של כלל הצדדים, והמשחק ישוחרר ב-27 באוקטובר.

• החל מ-2009, האלבום השביעי של להקת אואזיס, Dig Out Your Soul, יהיה זמין להורדה למשחק Guitar Hero World Tour שישוחרר לחנויות ב-26 באוקטובר. בנוסף, בתחילת נובמבר יהיה ניתן להוריד למשחק שירים בודדים מהאלבום, ביניהם "The Shock Of The Lighting", "Bag It Up", ו-"Waiting For The Rapture".

• מיילי סיירוס יכולה להתפשט בשקט – ההאקר שפרץ לתיבת הדואר האלקטרוני שלה והפיץ תמונות חושפניות שמצא שם, נעצר ביום שני על ידי ה-FBI. ה-FBI החרים את הטלפון הסלולרי של ההאקר ואת שלושת המחשבים שהיו ברשותו. בשלב זה טרם הוגש נגדו כתב אישום.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by