ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
לכן תורידו שיר לשלום 
 
 
צביקה בשור

אמנים אמריקנים ובריטים שרוצים למחות נגד המלחמה ושרשימות ההשמעה של תחנות הרדיו סותמות להם את הפה, נותנים להוריד את השירים שלהם ברשת. להלן הלינקים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אווירת מלחמה היא מתכון בטוח לסתימת פיות, יודע כל מי שארצו שרתה פעם בענניה. התותחים רועמים, והמוזות, גם כשהן רוצות לצעוק, מוצאות את עצמן מחוסרות אזניים. וגם אם האזניים רוצות לשמוע את הקול האחר, הרי ששיקולי הרייטינג של המפיצים הגדולים דואגים למנוע את הקשר בין האמן לקהל.

אלא שהמלחמה הזו שונה מעט. לא, היא לא שונה בגלל שאנשים הפכו בוגרים יותר, מפוחדים פחות ממי שאינו מקבל את דעת הרוב הלוחמנית. המלחמה הזו שונה רק בגלל האינטרנט, שעושה את מה שהאינטרנט יודעת לעשות הכי טוב - לעקוף את החלונות הגבוהים של התקשורת.

אז הנה לכם, שוחרי הדעה האחרת שמאסו בסתימת הפיות המזמרים, רשימה של כמה שירים מחאה שבחיים לא היו מגיעים אליכם דרך חנויות המוזיקה:

נתחיל מהביסטי בויז, שהקדישו את האתר הרשמי שלהם לדחיפת השיר האנטי מלחמתי שלהם "In a World Gone Mad", יצירת ראפ לא רעה בכלל, שכוללת את המילים "סאלאמו עליכום ועליכום אסאלאם/ שלום למזרח התיכון, שלום לאיסלם/ אל תבינו לא נכון כי אנחנו אוהבים את אמריקה/ אבל זו לא סיבה להיכנס להיסטריקה".

נשאר באותו הז'אנר ונגיע לצ'אק די, נשיא "פאבליק אנמי", שלקח את “Boom Boom" האלמותי של ג'ון לי הוקר ועשה לו הסבה אנטי-מלחמתית ל-“No Boom Boom", אותו תוכלו להוריד באתרו SlamJamz.com.

עליהם תוכלו להוסיף את הביעוסון האקוסטי של בילי בראג האנגלי, שנושא את השם המאוד מפורש "The Price of Oil", ושאותו תוכלו להוריד כאן.

ג'ון מלנקאמפ (לשעבר קוגאר) שחרר כבר עכשיו את שיר הנושא של האלבום המתקרב שלו, “To Washington", שמילותיו רחוקות מאוד מלהיות תשדיר לבחירות המחודשות של אחד, ג'ורג' וו בוש.

ואם אתם מכירים עוד שירים שלא אומרים את מה שכולם רוצים לשמוע, שאומרים למעשה בדיוק את ההיפך, אתם מוזמנים לשים את הלינקים כאן למטה, בתגובות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by