ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
לדבר סינית זה מה זה פשוט 
 
 היי חבר, רוצה לקנות סיומת ביואן אחד?   
 
מערכת חיים ברשת

סין מאוד שמרנית בתחום האינטרנט עד שזה מגיע לכסף. המדינה הקומוניסטית פותחת את שערי האינטרנט שלה לעסקים מערביים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עסקים מערביים יכולים מעתה לרכוש פיסות נדל"ן בסייבר-ספייס הסיני, מה שפותח אפשרויות לפתיחתו של שוק אדיר היקפים למסחר אלקטרוני. החל מיום א', יכולים עסקים מחוץ לסין, לבצע רישום דומיין עם הסיומת .cn בפעם הראשונה בהיסטוריה.

בשירות הרישום NeuStar, אשר עובד עם הרשויות הסיניות בטיפול בדומיינים, מצפים לביקוש אדיר. בסין כיום למעלה מ-56 מיליון גולשים ומדובר במספר, שעל-פי הערכת המומחים, צפוי לקפוץ מעלה ב-%46 ולהגיע ל-86.3 מיליון איש עד תום השנה.

הצעד הנ"ל של הרשויות הסיניות מהווה נדבך נוסף בפתיחתה הכלכלית של סין כלפי מדינות המערב (כל עוד אף אחד לא מזכיר את המילה דמוקרטיה), והוא יאפשר לחנויות אלקטרוניות דוגמת אמזון לפתוח עסקים מקומיים בשוק המתפתח.


הזדמנות פז?

שוויו של השוק האלקטרוני של סין מוערך עתה בכחצי מיליארד דולר בשנה, אולם הוא צפוי לגדול ל-23 מיליארד דולר בתוך שלוש שנים.

הגולשים הסינים (שמספרם הולך וגודל ללא הרף) ירגישו נוח יותר, כך מאמינים המומחים, לקנות באתרים בעלי סיומת דומיין סינית, גם אם האתרים עצמם רשומים מחוץ למדינה. מה שיכול להוות גן עדן כלכלי לעסקים מערביים הרוצים להשיג דריסת רגל באינטרנט הסיני.

אולם עסקים מסוימים עלולים להימנע מלהיכנס לסין, הידועה בצנזורת הרשת הקשה שהיא מפעילה כדי למנוע מתושביה להיחשף לתכנים "בלתי רצויים" ובפיקוח החמור על האזרחים הגולשים.

בשנה שעברה מנעו הרשויות הסיניות את הגישה לאתרי החיפוש גוגל ואלטה-ויסטה, וחומרים אשר היו על אתרי תוכן אחרים פשוט צונזרו. הממשל מקפיד על רישום הדומיינים בשבע עיניים, כדי למנוע הופעתם של אתרים ששמם עלול להתפרש כפגיעה בסין.

מחברת נאוסטאר נמסר כי עד כה רק אחת מתוך 15,000 בקשות לרישום נפסלה לאחר שנמצאה כבלתי ראויה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by