ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ההודעה שתהרוג לכם את הפלאפון 
 
 
מערכת חיים ברשת

הודעת טקסט קצרה הנשלחת בימים אלה יכולה לבשר גזר דין מוות לטלפונים סלולרים מסוימים ברחבי אירופה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הודעת טקסט קצרה הנשלחת בימים אלה יכולה לבשר גזר דין מוות לסלולרים מסוימים באירופה. האי-מייל האלחוטי, אחד מבין מיליארד הודעות הנשלחות מדי יום באירופה, יכול להקפיא או לשתק לחלוטין שני דגמים המיוצרים על ידי חברת סימנס הגרמנית, כך מסר דובר החברה ג'ייקוב רייס ל-CNET ביום ג'.

האי-מייל מכיל בתוכו מילה אחת בלבד, הלקוחה מתוך תפריט השפות של המכשיר, שמשני צדדיה מרכאות ולפניה כוכבית, לדוגמה “*English” או “*Deutsch”. פתיחת ההודעה הקצרה על גבי מכשיר מסדרת 35 תגרום למותו טרם עת של המכשיר, פתיחת ההודעה על גבי פלצפון מסדרת 45 תגרום אך ורק להקפאתו למשך שתי דקות.

המכשירים לא נפלו קורבן למתקפת מניעת גישה (Denial of service) כפי שהציעו מספר חברים ברשימת התפוצה הפופולרית Bugtraq, העוסקת בענייני אבטחה. "זה פשוט בלתי אפשרי", אמר רייס.

מתקפות מניעת גישה הן נדירות ביותר במכשירים הסלולרים, וקימת רק דוגמה אחת בעבר שאירעה לפני כשנתיים, כשוירוס מייל שנשלח למנויי החברה היפנית DoCoMo והכריחו את הפלצפונים להציף את שירותי החירום של יפן בקריאות מדומות.

בעיות תוכנה, לעומת זאת, הן תופעה נפוצה הרבה יותר בנוף הסלולרי. ודו-קו-מו כבר קראה ללקוחותיה בעבר להחזיר סדרות שלמות של מכשירים לאחר שהתגלו בהם בלגנים אלקטרוניים בסדר גודל שדרש את גניזתם.

בכל מקרה, תהיה הסיבה שגורמת למכשירים של סימנס להתפגר אשר תהיה, היא לא בדיוק מבשרת חדשות טובות ליצרני הסלולר אשר מנסים לדחוף בימים אלו עוד ועוד שירותי תוכן ומכשירים "חכמים" יותר ויותר. ומומחים בענף כבר עתה קוראים לחזק את אבטחת המכשירים, עוד לפני שמתחילה להתוות אופנה חדשה של כתיבת וירוסים סלולרים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by