ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
RIAA ומלחמתה בתאגידימים 
 
 פסטיבל שירי הזהב של RIAA   
 
צבי טלית

אחרי שווידאו הריגה בגוויה של נאפסטר והטרידו משתמשים פרטיים, התפנו החבר'ה של RIAA לתקיפת היעד המבוצר הבא: פיראטיות של עובדי התאגידים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סמי הוריד קבצים – סמי הולך הביתה
 סמי הוריד קבצים – סמי הולך הביתה   
קבוצת הסחר של תעשיית המוזיקה שלחה השבוע מכתב תלונה לשלוש מאות חברות אמריקאיות, שבו היא מאשימה את החברות בפיראטיות ובהפרת זכויות יוצרים הנעשית על גבי רשתות המחשבים המשותפות של החברות, וכן גם אזהרות בדבר קנסות אפשריים.

המכתב שהפיצה RIAA, ואשר התגלגל לידי סוכנות רויטרס שלשום (ב'), מהווה את השלב העדכני של מסע הצלב של חברות המוזיקה נגד התעצמות הפיראטיות ותופעת שיתוף הקבצים ברשת, אשר ראשי התעשייה טוענים כי הן האשמות בצניחת עקומת מכירות הדיסקים.

RIAA החלה לאחרונה לאתר משתמשים פרטיים, אותם היא הגדירה כ"עבריינים המועדים", ובחודש שעבר היא הפיצה את "המדריך למניעת הפרת זכויות יוצרים" (או: איך תשמור על הישבן של התאגיד שלך) בקרב אלף החברות העשירות ביותר בעולם.

דובר RIAA סירב להגיב על המכתב או לנקוב בשמות החברות שקיבלו אותו. הנתח הגדול ביותר, כ-35 אחוזים, היו חברות טכנולוגיה, 20 אחוזים – חברות רפואיות, 20 אחוזים נוספים לחברות ייצור והיתרה התפזרה בין התעשיות השונות.

המכתב מדווח למכותביו על מקרים ספציפיים שבהם אנשים השתמשו בחיבורי אינטרנט שמקורם ברשתות של החברות, על מנת להיכנס לשירותי החלפת קבצים דוגמת קאזאה, שבהם מתבצעת החלפת קבצי מוזיקה וסרטים בצורה חופשית למדי (ודי פיראטית).
 
 
"בקיצור, רשת המחשבים ומקורות המחשוב שלכם, משמשים להפצה בלתי חוקית של מוזיקה המוגנת בזכויות יוצרים על שבי האינטרנט", נאמר במכתב. "אנו מפצירים בכם לנקוט בצעדים מיידים כדי למנוע את ההפרה המתמשכת של זכויות ההקלטות של חברי ארגוננו על גבי הרשת התאגידית שלכם".

אלו שקיבלו לידם את המכתב, קיבלו עימו גם תקליטור המכיל תיעוד של קבצי המוזיקה הקיימים על רשתות החברות, אשר הועמדו להחלפה בפלטפורמות החלפת הקבצים השונות.

המכתב הזהיר גם מפני אמצעי הענישה האפשריים הקיימים כנגד הפרת זכויות, הכוללים קנסות כבדים והחרמת ציוד אשר נעשה בו שימוש תוך כדי תהליך הפרת הזכויות. "מקרים אלו של הפרת זכויות יכולים לחשוף את עובדיך ואת החברה לנזקים חוקיים רציניים", אמר המכתב.

ובתרגום חופשי, לקוראינו שאינם מתמצאים בעגה התאגידימית, ניתן לקרוא זאת גם כך: תיזהר שלא ניקח לך את השרת כי אחד העובדים שלך גלש בבית על חשבון המשרד. ואז נתבע אותו. ואת אמא שלו שהעזה ללדת אותו. ואותך, על שהעזת להעסיק גנב מצחין בשורות התאגיד שלך. שיהיה לך יום עבודה נעים ופורה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by