ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
זה שוד! את הצ'יפים בבקשה 
 
 אני סמי בן טובים, דפקתי ת`קופה הווירטואלית   
 
מערכת חיים ברשת

לשדוד בנקים ומכוניות משוריינות זה ממש פאסה – העתיד, כפי שגילו כנופיות הפשע הבריטיות, טמון במחשבים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כנופיות הפשע הבריטיות עוברות בימים אלו מהפך של ממש. במקום לבצע חטיפות של מכוניות משוריינות המעבירות מזומנים, עברו החבר'ה הטובים לענף מוטורי שונה: חטיפת משאיות המובילות שבבי מחשבים בשווי מיליוני ליש"ט.

מבול של מעשי שוד על כלי רכב לאחר שאלו עזבו את נמל התעופה היתרו, הוביל את המשטרה לפצוח במבצע סמוי ללכידת השודדים החמושים. במקרה השוד האחרון שאירע החודש, נחטפה משאית שהובילה ציוד מחשבים בשווי שבעה מיליון ליש"ט (למעלה מחמישים מיליון ש"ח), מייד לאחר שיצאה את שערי נמל התעופה.

במשטרה מאמינים כי ארגוני הפשע המאורגן שולחים רבים מהשבבים הגנובים למזרח הרחוק ולמזרח אירופה, שם הם נסחרים בשווקים השחורים המשגשגים של סחורת מחשבים גנובה. ציוד גנוב נוסף מוצא דרכו למכירה גם באמצעות חברות קש מפוקפקות באינטרנט.

הרכיבים בהם מדובר קלים מאוד להברחה – במזוודה אחת ניתן להבריח שבבים בשווי חצי מיליון ליש"ט (והיחס למבריחי שבבים ודאי יותר עדיף מהיחס לו זוכים מבריחי סמים). קיימת מגמה כיום של הכנופיות בבריטניה להתמקד יותר במשאיות עמוסות כל טוב אלקטרוני: מחשבים, שבבים ופלצפונים, בעיקר בגלל שהאבטחה סביבן רפויה הרבה יותר מזו של משאיות הכסף.

חקירה משטרתית, שזכתה לכינוי "מבצע גרפטון" נפתחה בנושא חטיפת המשאיות. בחודש ינואר, הצליחו גנבים "להרים" שבבים בשווי של יותר מ-£4.6 מיליון (35 מיליון ש"ח) לאחר שנהג המשאית השאיר אותה ללא השגחה.

חודש לפני כן, חדרו פורצים דרך חור שפרצו בקיר באשור המטענים בנמל היתרו וגנבו שבבי בשווי £3.5 מיליון (כ-26 מיליון ש"ח). השבבים רק הגיעו בטיסה מקוריאה, ונגנבו עוד לפני שהספיקו להעמיס אותם לשיגור ליעדם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by