ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
הגאדג`טיה 
הכל כולל הכל 
 
 מטען נייד פיליפס SCM7880 ואביזריו    צילום: עידו גנדל    
הגאדג`טיה |
 

מטען נייד שמתחבר לכל מכשיר, עכבר BlueTrack שעובד על כל משטח ומצלמת רשת שמזהה כל פרצוף. סקירת גאדג'טים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

מטען אוניברסלי נייד פיליפס SCM7880

שוק הגאדג'טים מוצף במטענים לשעת חירום, בעיקר עבור הטלפון הסלולרי: נטענים, חד-פעמיים, "ירוקים" ומה לא. חברת פיליפס מנסה גם היא להתברג לנישה הצפופה הזו עם סדרת Power2Go – מטעני USB אוניברסליים, לרכב או נטענים, שמיועדים לא רק לטלפונים סלולריים אלא לכל מכשיר בעל חיבור USB. אנו קיבלנו לבדיקה את הדגם הנטען SCM7880 (להלן "המטען"), שמסוגל לספק עד 15 שעות טעינה.

המטען עצמו בעל עיצוב נקי מאד, משקלו כ-120 גרם בלבד והתקע שבגבו מתקפל בתשעים מעלות כדי שניתן יהיה לאחסן אותו בנוחות בתיק (גודל המטען במצב מקופל כ-4x6x8 ס"מ). כאשר מחברים אותו לשקע הוא מהבהב בכחול-צ'קלקה חזק, כך שלא מומלץ להטעין אותו בחדר בו מישהו מנסה לישון, ותוך שעתיים-שלוש הוא מוכן לפעולה. בתחתיתו יש חיבור USB פשוט, כך שאפשר לחבר אליו מייד כל גאדג'ט USB שזקוק לחשמל בלבד כגון מאווררים, מנורות קריאה, נגני מוזיקה וכו'.
 
 
האריזה כוללת מבחר מכובד וקל לתפעול של מתאמים, בעזרתם אפשר לטעון טלפונים סלולריים של נוקיה (עם חיבור רגיל או דק במיוחד), סמסונג, מוטורולה או סוני-אריקסון. בנוסף, יש מתאם למיני-USB, ל-USB נקבה ואפילו לנינטנדו DS. כל אלה מתחברים למטען עצמו באמצעות כבל נגלל אופנתי. בנוסף, מצורפים לאריזה גם שקיק שחור עם שרוך להגנה על המטען בדרכים, ופס גומי מחורר שמחזיק את כל המתאמים ומונע מהם להתפזר.

אפשר להשתמש במטען כמו בכל מטען רגיל, כשהוא מחובר לחשמל, אבל ההצדקה לקיומו היא כמובן השימוש הנייד. כאשר היה טעון לגמרי (מידת הטעינה מוצגת באמצעות סקלה בת ארבע דרגות), הוא הצליח לטעון מכשיר סלולרי תובעני טעינה מלאה אחת ועוד שליש – די והותר עבור מטען חירום. אפרופו, גם בזמן שהוא מטעין מכשיר אחר הוא מהבהב, ומפסיק לאות שסיים.

המטען מספק מתח של 5.4 וולט וזרם של עד 450 מיליאמפר – בערך כמו חיבור USB רגיל, כך שמומלץ להשתמש בו לצרכים שגרתיים בלבד ולא לנסות לחבר אותו, נניח, למקדחה. הוא קצת יקר בהשוואה לפתרונות חירום אחרים וההבהובים שלו מרגיזים, אך הוא מבצע את תפקידו נאמנה, נוח לשימוש, מתאים למגוון רחב מאד של יישומים וגם סימפטי למראה.
 

מטען אוניברסלי נייד פיליפס SCM7880: יש בו הכל ולא בזול

299 ש"ח באתר bconnect
 
 
 

עכבר אלחוטי Microsoft Explorer Mouse

Microsoft Explorer Mouse
 Microsoft Explorer Mouse 
 צילום: microsoft.com 
 
טכנולוגיית BlueTrack החדשנית של מיקרוסופט אמורה להעניק לעכברים האופטיים יכולת זיהוי משטחים משופרת, ובכך לאפשר להם לעבוד על יותר סוגי משטחים וביתר דיוק. את הטענה הזו בדקנו בעזרת העכבר האלחוטי Explorer, שבקרוב יוצע למכירה בארץ.

מבחינה פיזית, מדובר בעכבר גדול למדי (לימניים בלבד) וכבד (כ-150 גרם), ומי שהתרגל לעבוד עם עכברי מיני או אפילו עכבר רגיל יזדקק לתקופת הסתגלות קצרה. עם זאת הוא נוח מאד, והלחצנים והגלגלת הממוקמים היטב מגיבים מצוין – פרט לגלילה הצדית, שנעשית באמצעות הטיית הגלגלת ימינה או שמאלה, פעולה שקשה לבצע בלי לגלול בטעות גם למעלה או למטה.

החיבור האלחוטי למחשב נעשה באמצעות דונגל USB קטן, אותו מצמידים לתחתית העכבר כאשר אינו בשימוש ובכך גם מכבים אותו וחוסכים זמן סוללה. לרוע המזל, במצב זה אי אפשר לטעון את העכבר באמצעות משטח הטעינה המיוחד – לא בעיה מהותית, סתם מרגיזה. הטעינה, אגב, אמורה להספיק לשלושה שבועות של שימוש.

לאחר התקנת התוכנה הראשונית, שאורכת מספר דקות (ושהמשתמש צריך לבחור בה בעצמו איזה מוצר להתקין), מכניסים את הדונגל למחשב ואפשר להתחיל לעבוד. התוכנה עצמה היא אולי הצד החזק ביותר של העכבר, והיא מאפשרת, בין השאר, להקצות עשרות פעולות שונות לכל אחד מחמשת הלחצנים (ימין, שמאל, גלגלת וצדדיים): זום, העתק-הדבק, הפעלה של צירוף מקשים או של תוכנה כלשהם, ואפשר אפילו לבצע התאמות שיהיו ספציפיות לתוכנות שונות.

הטווח המוצהר של העכבר הוא כעשרה מטרים, והצלחנו להשתמש בו גם מתוך חדרים אחרים בדירה. המנגנון האופטי אינו מיועד לעבודה על משטחי זכוכית, אך בכל זאת התמודד עימם במידה נסבלת (והרבה יותר טוב מעכבר אופטי רגיל). בנוסף, הוא פעל היטב על כל משטח ישר אחר שניסינו, כולל שטיח, אם כי חשוב לציין שגם עכבר אופטי זול של מיקרוסופט לא פיגר הרחק מאחור. את הדיוק של המנגנון קשה היה לבדוק, כי הדיוק בפועל הוא לא רק פונקציה של האופטיקה אלא גם של מידת החיכוך עם המשטח: הזזה של הסמן פיקסל אחד בדיוק לכל כיוון שהוא התגלתה כבעייתית ודורשת ריכוז כמו בכל עכבר רגיל.

לסיכום, מדובר בעכבר סימפטי שיש סביבו יותר מדי פרסומת. הוא טוב ללא ספק, אבל לא מדהים במידה שתצדיק את פער המחירים בינו לבין אלחוטיים מן השורה.
 

עכבר אלחוטי Microsoft Explorer Mouse: לא בכל מחיר

מחיר מומלץ: 250 ש"ח
 
 

מצלמת רשת Microsoft LifeCam Show

Microsoft LifeCam Show
 Microsoft LifeCam Show 
 צילום: microsoft.com 
 
קשה להתעלם מתשומת הלב לפרטים של מיקרוסופט: כשמוציאים את מצלמת הרשת LifeCam Show מהאריזה, חיבור ה-USB שלה מכוסה בנייר שמזכיר למשתמש להתקין את התוכנה לפני החיבור. לרוע המזל, יש פרטים חשובים קצת יותר שלא זכו לאותה רמת התייחסות.

מבחינת המראה החיצוני, מדובר במוצר יפהפה. העיצוב הייטקי, מכובד ונקי. את המצלמה מציבים במקומה באמצעות חיבורים מגנטיים מיוחדים: ניתן להצמיד אותה בעזרת קליפס למסך הנייד, או לסטנד קטן, או למגנטים חופשיים שאפשר להדביק על כל משטח (לאריזה מצורפים שניים כאלה). אבל אם תבחרו במדבקות, ודאו שאתם מציבים אותן במיקום מושלם, כי מרחב התמרון של המצלמה על גבי המגנט מוגבל ביותר.

ההתקנה כוללת התאמה של פרמטרים שונים, ומדובר בתהליך בעייתי. למשל, בעת התאמת הצלילים, מופיעה הוראה לבטל סימון בתיבה מסוימת אם שומעים הדהוד – אבל הצליל לדוגמה עצמו כולל הדהוד, כך שהפעולה חסרת תועלת. לאחר מכן המשתמש מתבקש לדבר למיקרופון המובנה ולכוון את עוצמת ההגברה בתוכנה כך שצליל הדיבור ייכנס לתחום הצהוב בסקאלה – אלא שגם בעוצמה מקסימלית, דיבור טבעי ממרחק סביר לא מתקרב אפילו לתחום הזה.
 
זיהוי הפרצופים לא בוחל גם במצוירים (צילומסך: עידו גנדל)
 זיהוי הפרצופים לא בוחל גם במצוירים (צילומסך: עידו גנדל)   
התוכנה של המצלמה אינטואיטיבית ומוצלחת ביותר. אפשר לצלם בה סטילס (jpg ברזולוציה אופטית של עד 1600x1200), וידאו בפורמט wmv (עד 800x600) או סאונד בלבד (פורמט wma). את היצירות האלה אפשר לערוך או לשלוח ישירות במייל. התוכנה מאפשרת גם לבצע כוונון מדויק של פרמטרי התמונה, וכן זום והזזה לצדדים (pan) של התמונה בזמן אמת, אם כי רק ברזולוציות הנמוכות. בנוסף, היא מכילה מבחר עצום של אפקטים חזותיים מגניבים ביותר, שרובם מבוססים על זיהוי תווי פנים: היא מסוגלת להגדיל בצורה מלאכותית את העיניים, האף או הפה של המצולם בזמן אמת, להרחיב את הפרצוף שלו, לטשטש את מה שנמצא מסביבו או "להלביש" עליו אביזרים כמו משקפי שמש, פאות, מסכות ואוזניים של חיות. הביצוע של כל אלה מרשים אך רחוק ממושלם, כך שאל תסתמכו עליהם שיסתירו את זהותכם האמיתית בוידאו-צ'ט "רומנטי". אפרופו, במצלמה מותקן גם כפתור קטן שמפעיל את המסנג'ר.
 
מבחינה אופטית, המצלמה מתהדרת בפוקוס תמידי אך אינה מסוגלת להתמקד על אובייקטים קרובים. לדוגמה, כמעט בלתי אפשרי להשתמש בה כדי לצלם טקסט מספר, או כדי לשלוח לצד השני צילום תקריב של העיניים היפות שלכם. איכות התמונה גבוהה בכל תנאי התאורה, אם כי היא כוללת אפקט מזערי אך מורגש של "עין הדג", וכמו בכל מצלמות הרשת, מספר הפריימים לשניה בוידאו לא גבוה. דרישות המערכת, לעומת זאת, חסרות בושה: חלונות XP ומעלה, כאשר תחת ויסטה נדרש מעבד של 2.8 ג'יגהרץ או Core Duo של 2.0 ג'יגהרץ לכל הפחות. במחיר כזה, אפשר לצפות ליותר.
 

מצלמת רשת Microsoft LifeCam Show: פוטנציאל לא ממומש

מחיר מומלץ: 350 ש"ח
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by