ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מותק, לא לשלוח לי ספאם 
 
 
מערכת חיים ברשת

האימייל מחליף את המכתבים ככלי התקשורת השני (אחרי הטלפון, כמובן) המועדף על החיילים האמריקנים שנשלחו אל מעבר לים. ורק בטחון שדה דואגים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כל מי שראה סרט מלחמה בחייו זוכר בוודאי את אותם רגעי הפוגה, כשהסמל מגיע למגורי החיילים, עומס עליו צרור מכתבים, מתחיל להקריא את שמותיהם של בני המזל שלמישהו בבית אכפת מהם. ובכן, במלחמה המתרגשת עלינו המכתב סופג סוף-סוף את המהלומה שהיא ספג בעולם האזרחי. כן, כן, האימייל הגיע בשעה טובה לשדה הקרב. אתר MSNBC מפרסם היום כתבה על הלהיט החדש בנושאות המטוסים האמריקניות.

"מייק לא יכול אפילו להגיד אם הוא עסוק היום", אומר אביו של מייק וורן, טכנאי ראדאר בנושאת המטוסים נימיץ, "כי זה יכול לרמוז שיש הרבה בעיות עם הראדאר". אבל לוורן האב זה לא משנה. הוא יכול להסתדר עם שורה וחצי של "אני בסדר", ושמח לשלוח לבנו בדיחות אימייל מעצבנות. כנראה שבאמצע הים מעריכים גם את זה.

"האימייל האחד הזה, אתה יכול לקרוא אותו שוב ושוב", אומרת מארינה קובסקי, שבעלה הוא חלק מהארמייה המוטסת ה-101. "אתה יכול לכתוב מכתב ארוך למדי מתי שאתה רוצה, במקום להתקשר ולקבל את המזכירה האלקטרונית", אמר אחד החיילים.

אלא שהמשפחתיות האלקטרונית הזו עולה לצבא האמריקני דאגה. החיילים מוזהרים יום ולילה שלא לחשוף מידע מסווג, ולא לפלוט דבר על מוראל נמוך או עייפות בקרב הצוות. "הדבר הכי קשה באימייל זה לשמור על הפה שלך", אומר מייק וורן, "לפעמים זה גורם לזה שקשה לך למצוא על מה כ-ן לדבר".

ברוב הצי האמריקני (מלבד הצוללות) אמורים המפקדים לפקח על התכתובת היוצאת של פקודיהם. אלא שלרוב הם סומכים עליהם ומוותרים על התענוג המפוקפק. "הם יודעים שאסור להם לדבר על שום דבר ספציפי", אומרת קומנדר סרג'נט איוניאסולה סאבוסה מהבריגדה השלישית של ה-101, "לא מספרים ספציפיים, לא מיקומים מדויקים".

ואגב, אנשי המודיעין של הצי משתמשים באימייל כדי לבלבל את האויב, כשהם חוסמים פתאום את יכולת החיילים לשלוח מיילים, ו"מדמים" עומס גדול. אבל דומה שבאופן כללי הצבא לא רואה במיילים איום חמור מדי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by