ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
יום כיפור 
חוטאי המחשבים, התנצלו! 
 
יום כיפור |
 

הם גרמו לנו לסבול, הם הרגו אנשים בטרם עת והם שיקרו לנו בפנים. עכשיו הגיע הזמן שהם יתנצלו. ביל גייטס, סטיב ג'ובס, מארק צוקרברג ובעלי האייפון - התכוננו לבקש סליחה!

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Yahoo! וחטא ההיבריס

ג'רי יאנג. אופס
 ג'רי יאנג. אופס 
 צילום: GettyImages 
 
חייבת התנצלות: הנהלת יאהו!
בפני: בעלי המניות
החטא: גאווה, או היבריס, נחשבות לחטא בדתות ובתרבויות רבות. חטאה בו השנה יאהו בהנהגת המנכ"ל והמייסד - ג'רי יאנג, כשסירבה לשתי הצעות רכש נדיבות של מיקרוסופט. בפברואר הציעה מיקרוסופט לרכוש את יאהו ב-44 מיליארד דולר, ויאהו סירבה. סטיב בלמר, מנכ"ל מיקרוסופט איים בהשתלטות עוינת, אך לבסוף העלה בפני יאנג את הצעתו ל-47.5 מיליארד דולר. יאנג דחה גם את ההצעה הזו וסירב למכור את חברתו בפחות מ-53 מיליארד דולר. בינתיים מחיר מנייתה של יאהו הולך ויורד.

ג'רי יאנג – התנצל ונצל את יום כיפור כדי להרהר בפרשת מגדל בבל.

 

ויסטה? יבוא לכם

חלונות ויסטה
 חלונות ויסטה 
 צילום: יח"צ 
 
חייבת התנצלות: מיקרוסופט
בפני: משתמשי Windows XP, Windows Vista
החטא: מיקרוסופט השיקה את Windows Vista – מערכת הפעלה כבדה, בעלת דרישות מערכת שנויות במחלוקת, איטית, לא יציבה, זוללת משאבים ויקרה. נכון, יש לה יתרונות, כמו ממשק Aero נוח, אלא שהוא מזכיר באופן מפתיע את זה של של מקינטוש. לקוחות התלוננו ולא התמסרו, ולמרות זאת מיקרוסופט לא התרשמה, וביוני 2008 הפסיקה לשווק את מערכת ההפעלה האהודה XP.

מיקרוסופט - התנצלי וכפרי על חטאייך במערכת הפעלה קלילה, זולה ויציבה, בקוד פתוח, להורדה בחינם.

 

iPhone ב-199 דולר. ועוד 400

אייפון. אין בארץ
 אייפון. אין בארץ 
 צילום: יח"צ 
 
חייבת התנצלות: אפל, בראשות סטיב ג'ובס
בפני: רוכשי iPhone 3G
החטא: לפני השקת האייפון החדש יצא סטיב ג'ובס בהצהרה מפתיעה: הממתק הסלולרי החדש יעלה 199 דולרים בלבד. אלא שג'ובס שכח לציין את מה שהיה ברור לרובנו – שכדאי לקרוא את האותיות הקטנות של העסקה. מהר מאוד הסתבר שמאתיים הדולרים הראשונים הם רק מקדמה, ושבפועל, מחירו של אייפון 3G עומד על 600 דולרים (וכבר נצפה כתב שקיבץ נדבות כדי להשיג את הסכום). ברוסיה אף ניתן לרכוש אותו במחיר מציאה של 990 דולר.

אם זה לא מספיק, השקת אייפון לוותה בשלל תקלות וביניהן התרוקנות של מלאי המכשירים, קושי של לקוחות בתפעול מכשיריהם, תקלות רבות בשירות ה-MobileMe ועליית אפליקציות לא נאותות ל-AppStore. אם כל זה לא מספיק, במסעות הפרסום שלה פיזרה אפל הבטחות כוזבות בקשר למהירות המכשיר, עליהן נתבעה. אז נכון, סטיב ג'ובס הודה (ככל הנראה) בטעותו במכתב פנימי של אפל, אבל לנו זה לא מספיק – אנחנו דורשים התנצלות פומבית, ואם אפשר, גם אייפון קטן כשי לחג.

עליה לגאלית ל-iPhone

חייבות התנצלות: אפל, iDigital – נציגת אפל בישראל וחברות הסלולר הישראליות
בפני: אזרחי ישראל
החטא: כבר יותר משנה שאנו שומעים על נפלאות האייפון – המכשיר שתפקד כגלולת חשק והשיב לשוק הסלולר העולמי המנומנם את הליבידו האבוד שלו. אנו מפנטזים על מסך המגע החלקלק ועל ממשק המשתמש האגדי שלו. אבל, הנוגעים בדבר ממאנים להביאו לציון ולהניח ליושבי ארץ הקודש ליהנות ממנו באופן חוקי וללא יבוא יחידני (לא, אישור מכירת 600 יחידות מהדגם הראשון על ידי רמפל ממש לא מספק אותנו). פתיחה של חנות אפל רשמית בישראל זה נחמד, אך ללא אייפון מדובר בטיזינג אכזרי שמותיר אותנו עם חצי תאוותנו (כלומר – תחליפי אייפון) בידנו. כל הנוגעים בדבר - התנצלו והניחו לאייפון לעשות עליה לגאלית, ויפה שעה אחת קודם.

לא כל הנוצץ iPhone

חייבים התנצלות: בעלי אייפון נלהבים
בפני: מי שאינם בעלי אייפון
החטא: אתם יודעים מי אתם - נסעתם במיוחד למנהטן כדי לרכוש iPhone 3G ערב ההשקה; דודה באמריקה קנתה לכם מכשיר מבלדר מקושר תמורת מחיר מגוחך; פרצתם את אייפון 3G בעצמכם אבל לא סיפרתם לאחרים איך עשיתם את זה, כדי שתוכלו ליהנות לבד; כתבתם לו קושחה עברית במו ידיכם ובזמנכם הפנוי אתם מנהלים בלוג שוקק שבו אתם מספרים אילו אפליקציות האייפון שלכם אכל היום. אתם מתהלכים אתו לכל מקום, מנפנפים בו כאילו היה בנכם בכורכם, אתם דואגים לספר לכל מי שרוצה, או לא רוצה לשמוע, איך השגתם אותו לפני שלסטיב ג'ובס היה אחד. מתלהבי האייפון – נמאסתם. התנצלו לאלתר על שאתם מוציאים לנו את העיניים. אגב, כמה אמרתם שזה עלה לכם?

 
אייפון. נו, תפסיקו לדבר עליו!
 אייפון. נו, תפסיקו לדבר עליו!   צילום: יח"צ 
 
 

FaceLift

 
חייבת התנצלות: פייסבוק בראשון מארק צוקברג
בפני: חבריה
החטא: הרשת החברתית כבשה את העולם לא מעט בזכות עיצובה המינימליסטי. האנושות התמכרה והנה, יום אחד, שינה הספרצוף את פרצופו. העמוד הראשי התפצל לטאבים, האפליקציות הוגלו לטאב משלהן ועמודת האינפו החיונית נעה למיקום פחות ידידותי למשתמש. בלוני הדרכה צהבהבים ומעיקים צצו מכל עבר. משתמשים רבים לא התלהבו מהשינוי ובחרו להתמודד עמו בדרך היחידה שהם מקימים - הקמת קבוצות תמיכה ועצומות בפייסבוק.

 

עדכון: הלכתי לשירותים

אלכס פולונסקי, כתב מחשבים ומעדכן טוויטר נלהב
 אלכס פולונסקי, כתב מחשבים ומעדכן טוויטר נלהב 
 צילום: עינת חורשי 
 
חייבים התנצלות: מעדכנים אובססיביים
בפני: חבריהם לרשת החברתית
החטא: כשהם היו ילדים היה להם חבר דמיוני, עכשיו יש להם מאות מהם - ברשתות חברתיות, ועדכונים תכופים מאפשרים להם לשמור על קשר הדוק איתם. הם ידווחו על פעולות איזוטרית מחייהם בתדירות שבה רובנו ממצמצים: צחצוח שיניים, תנועת מעיים, חיטוט אף, גרד מקומי. אתם תדעו, גם אם לא רציתם, בדיוק מה הם אכלו לארוחת צהריים והאם זה עשה להם צרבת. הם יפיצו את הבשורה דרך כל כלי אלקטרוני שיזדמן לידיהם: שורת העדכון בפייסבוק, במסנג'ר, בג'ימייל, טוויטר, פוסט מזדמן בחמש בלוגיות שונות שילווה בצילום וידאו עצמי באמצעות הסלולר. מעדכנים יקרים – נצלו את יום כיפור להתכנסות, והמשיכו בכך בשנה הקרובה, לא לפני שתתנצלו (באמצעות עדכון, כמובן).

 

להרוג את סטיב

חייבת התנצלות: סוכנות הידיעות בלומברג
בפני: סטיב ג'ובס
החטא: סוכנות ידיעות אמנם אמורה לייצר חדשות, אך זה כבר מוגזם: לפני כחודש (28.8.08) הגדילה לעשות סוכנות הידיעות האמריקנית בלומברג כש"הרגה" את סטיב ג'ובס. הסוכנות פרסמה בטעות ידיעה בת 17 עמודים אודות מותו של ג'ובס, למרות שזה חי וקיים. בירור העלה שעורך בסוכנות פרסם בטעות קובץ ארכיון השמור למקרה שג'ובס יקפח את חייו. ג'ובס, אגב, לא "מת" רק פעם אחת - בתחילת חודש אוקטובר פורסמה ידיעה באתר חדשות הגולשים של CNN, שדיווחה כי ג'ובס הובהל לבית החולים לאחר התקף לב, שם הלך לעולמו. מניית אפל צנחה, עד שהתברר שמדובר בשמועה לא מבוססת, שככל הנראה נועדה לעשות בדיוק את זה: להוריד את מחירה של המניה.

עוד מתנצלים: גוגל על צילומים פולשניים במסגרת Google Earth ● משטרת ישראל על שלקחה רחוק מדי את רעיון "האח הגדול" ● קופת חולים כללית על קמפיין ויראלי שיצא מכלל שליטה ● בעלי Mcboock Air שמנפנפים בו כאילו היה iPhone 3G ● מעבירי אימיילי ניו אייג' ואימיילי שרשרת שעוד לא מכירים את "לא רלוונטי".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by