ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
השבוע ברשת 
ניין אינצ' ניילס באייפון שלכם 
 
השבוע ברשת |
 
אלכס פולונסקי

ניין אינצ' ניילס נכנסים לכם לאייפון, יובל דרור וידיעות אחרונות כבר לא, עיצוב חדש לוואלה, סטיב טיילור מאירוסמית' תובע בלוגר, ועוד דברים שקרו השבוע ברשת

 
 
 
 
 
 
 
 
 

פתוח להצעות

• לאחר שבתחילת חודש יוני הודיע יובל דרור על סגירת "הגלוב", הבלוג הקבוצתי שבראשו עמד כשלוש שנים, כעת מגיע מגיע מכיוונו אקט סיום נוסף - סיום תפקידו ככתב הטכנולוגיה של ידיעות אחרונות, לאחר שלוש וחצי שנים בתפקיד. לפני תפקידו בידיעות אחרונות, עשה דרור שורה של תפקידים שונים בתחום סיקור הטכנולוגיה, בין השאר היה כתב המדע והטכנלוגיה בחדשות ערוץ 2, וכתב ועורך במדור ההייטק של עיתון הארץ.

כדי לפזר מעט את הערפל סביב הנושא, הקים דרור לתחיה זמנית את הגלוב, ופרסם רשימה של שאלות ותשובות הבנויות באופן מגלומני כראיון עם עצמו. בנתיים, ימשיך לכתוב טור ב"עין השביעית", להעביר קורסים והרצאות, ולחפש את עצמו. כמו כן, הוא כותב שהוא פתוח להצעות ורעיונות חדשים. והגלוב? - "אני חושב על זה"

• עיתונאי-בלוגר נוסף מתחום הטכנולוגיה שהזדכה על המקלדת שלו בחודש האחרון הוא עידו קינן. בחודשים האחרונים תיפקד קינן ככתב הטכנולוגיה של כלכליסט, לשם נחטף היישר מעריכת ערוץ "הרשת" ב-NRG. הערוץ, אגב, נותר מקרטע ומתבסס בעיקר על תכנים מגרסת הפרינט. עזיבתו של קינן לא כיכבה במדורי הברנז'ה כצפוי במקרים דומים, אלא פורסמה לראשונה בבלוג של אחיו, אהוד קינן.

בינתיים, מלבד התכנים שהוא מפרסם בבלוג, תוכלו להתענג גם על ביקורת המסעדות (החד-פעמית, כך נראה) שפרסם בעכבר העיר אונליין.
 
 
• וואלה עוד לא העלו את העיצוב החדש שלהם, אך בימים האחרונים התווסף לאתר סרגל עליון בראש עמוד הבית שמזמין "להציץ בעיצוב עמוד הבית החדש של וואלה!", ויאפשר לגולשים להתרגל לשינוי. מהו השינוי בעצם? על פי גל מור - בעיקר יותר מקום לפרסומות. התכנים והגישה לערוצים עדיין נעשים מהתפריט בצד שמאל, רק שכעת, בשונה מהעיצוב הישן, כבר בעמוד הראשי יש גישה ליותר תכנים פנימיים מכל ערוץ, ולא רק כתבה אחת, כפי שהיה נהוג עד כה. בנוסף, ישנה גישה ישירה לחלק מהמדורים המרכזיים שבכל אחד מערוצים. מומלץ לקרוא את הפוסט של גל מור, על מנת לשים לב לאופן שבו מתבצעת החלוקה בין התכנים לבין הפרסומות.

• בתחילת השבוע הרשת החברתית פייסבוק ביצעה שינוי נוסף בעיצוב שלה, והחליפה את עמוד ההתחברות לשירות. כעת, מוצגת מפת העולם, עם חצים שמקשרם בין אנשים במדינות שונות, וכיתוב שאפתני: "פייסבוק עוזרת לך להתחבר ולחלוק עם האנשים בחייך". השינוי חסר משמעות מבחינת אופן השימוש באתר, אבל בהחלט מציג את הבייבי של מארק צוקרברג כגורם שעתיד להשתלט על חלקים נוספים בלוח המשחק.
 
עמוד ההתחברות החדש
 עמוד ההתחברות החדש   צילום: צילומסך 
 

פה זה לא ערוץ המוזיקה

אוקיי, אז ככה הם נראים - אבל איך זה מרגיש? (NIN)
 אוקיי, אז ככה הם נראים - אבל איך זה מרגיש? (NIN) 
 צילום: GettyImages 
 
• להקת הרוק הכבד AC\DC עתידה להיות הלהקה הראשונה שתהיה כוכבת בלעדית באחד מכותרי Rock Band. בחודש נובמבר תתחיל רשת Wal-Mart האמריקאית לשווק את המשחק "AC/DC Live: Rock Band Track Pack" שיכיל 18 שירים שלקוחים מ-DVD של הופעה חיה של הלהקה ("Live at Donington") שצולמה ב-1991. המשחק יימכר ב-$40, וכבר עכשיו, חודש ממועד ההשקה, המלאי באתר האינטרנט של Wal-Mart אזל.

• טרנט רזנור, סולן להקת NIN (ניין אינצ' ניילס) , הודיע בבלוג שלו שבימים הקרובים עתידה הלהקה להשיק אפליקציה לאייפון, שתתבסס על גרסה מיוחדת למשחק Tap Tap Revenge. המשחק שלהם, שמזכיר עיוות ל-Guitar Hero, רק בהתאמה למסכי מגע, יכלול 16 שירים של הלהקה שלקוחים מאלבומיה האחרונים, ויעלה $5. מפתחי המשחק מבטיחים ש"יהיה לו מראה ותחושה של NIN".
 
 
World of Warcraft - מלא ברמאים
 World of Warcraft - מלא ברמאים 
 צילום: adactio, flickr 
 
• סולן אירוסמית', סטיבן טיילור, הגיש בשבוע שעבר תביעה כנגד בלוגר אנונימי, בטענה שתהחזה לו וכתב תחת זהותו בלוג שמאוכסן ב-Blogspot. התביעה הוגשה לאחר שטיילור פנה למפעילי האתר וביקש להסיר את הבלוג, אך אלה לא נענו לדרישתו. לטענתו, הבלוג נכתב בשמו, בגוף ראשון, ולאחרונה החלו להופיע פרטים גם על חברתו ועל אמו המנוחה שמתה לפני תקופה קצרה.

אל אף שטיילור לא יודע את זהות הכותבים, להערכתו מדובר באותם אנשים שעשו מעשה דומה לפני כשנה.

• יצרנית משחקי המחשב בליזארד, שאחראית על פיתוח משחק המחשב World of Warcraft, זכתה בתביעה של 6 מיליון דולר כנגד חברה בשם MDY. החברה מכרה תוכנה בשם WoWGlider, אשר איפשרה לשחקנים בעולם של WoW לגרום לדמויות להמשיך ולשחק גם כשהם אינם מול המחשב - מה שנתן להם יתרון משמעותי על פני שחקנים שהדמויות שלהם היו 'רדומות' כזמן שבו לא שיחקו באופן פעיל. לפי נתונים שהציג מייסד MDY לבית המשפט, נמכרו כ-100,000 עותקים של התוכנה, במחיר של 25$ ליחידה.

אף על פי שבליזארד זכו בתביעה הכספית, שמקנה להם פיצויים על ההפסדים שנגרמו בעקבות השימוש שעשו בתוכנה חלק מהשחקנים, שתי החברות עתידות להפגש בבית המשפט בינואר 2009 על מנת להסדיר נושאים נוספים שנותרו פתוחים.

 

בקטנה

בקרוב על המחשב שלכם
 בקרוב על המחשב שלכם 
 צילום: יח"צ 
 
• עסקה שנחתמה בין חברת Dell לבין חברת ההפקות שאחראית על הסרט "Iron Man", תאפשר לצרכנים לרכוש מחשבים של החברה כשבתוכם כבר נמצא הסרט. בנתיים, מדובר בסרט היחיד שיופץ באופן כזה, אך בחברה אומרים כי נעשים מאמצים להרחיב את המבחר. הסרט שיחכה לרוכש על ההארדיסק יכלול את הבונוסים שמקבל מי שקונה את ה-DVD עצמו. כמו כן, תתאפשר צריבה חד-פעמית של הסרט על DVD, לצורך גיבוי, או סתם כדי למלא את המדף. ההפרש במחיר: 20 דולר, כמחירו של כותר DVD חדש.

• השבוע שודר הפרק הראשון של Hooking Up, סדרת רשת מבית HBO בהשתתפותם של כוכבי יוטיוב שונים, ביניהם lonelygirl15. הדיאולוגים בין הדמויות נשמעים כאילו נלקחו מפח הזבל של תסריטאים לסדרות נעורים אמריקאיות, ועבודת העריכה מביישת בהתחשב בכך שמדובר ברשת שידור גדולה - אם כי ייתכן שמהבחינה הזו הדבר נעשה בכוונה, על מנת להקנות נופך יותר אותנטי לדמויות ולהזכיר שהכל התחיל מסרטוני יוטיוב ברמה ביתית.

• יוטיוב הוסיפה לשירות הסטטיסטיקה שלה תכונה בשם Hot Spots, שמאפשרת לבעלים של קטע וידאו לראות אילו חלקים של הסרטון פופולריים יותר ואילו פחות. החישוב נעשה על פי מדד העזיבה בחלק מסוים של הסרטון, בשילוב עם מעקב אחר החלקים בסרטון שהצופה חוזר אליהם לצורך צפיה נוספת.

• תהיתם היכן צולמו עטיפות של אלבומים שונים? שירות עטיפות האלבומים של מגזין Word Magazine's World, שמסתנכרן עם שירות המפות של גוגל, יראה לכם את המיקום המדויק, יחד עם תמונת העטיפה ופרטים נוספים על אזור הצילום.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by