ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
סקירת סלולר 
סוני אריקסון W980 
 
 Sony Ericsson W980    צילום: יח``צ    
סקירת סלולר |
 
צחי הופמן

סוני אריקסון מפציצה חזק בגזרת טלפוני המוזיקה, ובהתאם, ה-W980 הוא מפלצת מוזיקלית משלב העיצוב ועד לביצוע. בעצם, גם כטלפון נייד הוא בסדר

 
 
 
 
 
 
 
 
 

תקציר

סוני אריקסון W980. עיצוב מיוחד שמוקדש לנגן המוזיקה
 סוני אריקסון W980. עיצוב מיוחד שמוקדש לנגן המוזיקה 
 צילום: יח"צ 
 
קטגוריית נגני המוזיקה הסלולריים הפכה לאחת החשובות בשנתיים האחרונות. סוני אריקסון, שהשקיעה בתחום הזה את מרב המאמצים שלה, לא נחה לרגע. מכשיר ה-W980 הוא כנראה טלפון המוזיקה הטוב ביותר שנמצא היום בארץ; מדובר בסלולרי עם 8 ג'יגה זיכרון, ממשק מוזיקה ידידותי, יישום לזיהוי שירים ועיצוב שכולו מוקדש לנגן. מלבד יכולות המוזיקה, ה-W980 מספק יכולות טובות מאוד גם בתור טלפון, כולל ספיקרפון טוב, ממשק נוח וחיישן אוטומטי לשינוי זווית המסך. דווקא במצלמת ה-3.2 מגה פיקסל, הטלפון נופל. מדובר במצלמה באיכות נמוכה ביחס לקטגוריה, עם הנדסת אנוש לקויה מאוד.

יתרונות: נגן מוזיקה מוצלח, עיצוב מדליק, 8 ג'יגה זיכרון פנימי, Track ID וחיישן אוטומטי לשינוי זווית המסך.

חסרונות: הנדסת אנוש לקויה בעדשת המצלמה, אין פלאש ומשדר FM באיכות נמוכה עוד יותר.

ציון סופי: 9

מחיר באורנג': 2,844 שקל (או 79 שקל כפול 36 תשלומים)

מחיר ללא חבילת דור שלישי: 4,284 שקל (או 119 שקל כפול 36 תשלומים)

מחיר בשוק הפתוח: 2,648 שקל

 

הביקורת

סוני אריקסון W980, עם 8 ג'יגה זכרון פנימי
 סוני אריקסון W980, עם 8 ג'יגה זכרון פנימי 
 צילום: יח"צ 
 
אחרי הפאדיחה בהשקת ה-G900 לקהל העסקי, סוני אריקסון חוזרת למקום בו היא עושה עבודה טובה יותר מכל שאר היצרניות – טלפוני המוזיקה. ה-W980 הוא בראש ובראשונה נגן מוזיקה סלולרי שפשוט עושה עבודה מצוינת, שמצליחה להתחרות ראש בראש בכל נגן מוזיקה ייעודי שתשימו מולו.

כדי להבין את העוצמה של ה-W980 בקטגוריית המוזיקה, סוני אריקסון ציידה את המכשיר הזה ב-8 ג'יגה זיכרון פנימי, שלצערנו לא ניתנים להרחבה באמצעות כרטיס זיכרון. ממשק המוזיקה של הטלפון – ווקמן 3.0 - מציע תפעול ידידותי ונוח מאוד באמצעות כפתורי מגע מוארים הנמצאים בצד החיצוני של המכשיר. כפתורים אלו המעוצבים בצורה עגולה, מוסתרים בזמן השימוש במכשיר, אולם בעת הפעלת נגן המוזיקה הם יידלקו באור כתום המזוהה עם מותג הווקמן. להשלמת החוויה הויזואלית, הטלפון מצויד בתאורה כתומה בצד התחתון שלו שתדלק גם היא בהתאם למוזיקה המושמעת.

 

לנענע את הטלפון

 
תכונה אחרת שכבר הייתה קיימת בדגם W910 בארץ, היא ה-Shake Control, המאפשרת להעביר שירים באמצעות נענוע הטלפון לצדדים. ב-W980 סוני אריקסון הוסיפו אפשרות שליטה בווליום באמצעות הזזת הטלפון למעלה ולמטה. מדובר ביישום מדליק, אבל בפועל ללא ממש מתאים לשימוש יומיומי.

 
 

רדיו חזק

סוני אריקסון W980. מוזיקה לפי מצב הרוח
 סוני אריקסון W980. מוזיקה לפי מצב הרוח 
 צילום: יח"צ 
 
מלבד אפשרות להאזין לרדיו FM, סוני אריקסון הוסיפו גם יכולת לשדר את המוזיקה לתחנת רדיו במערכת הסטריאו שלכם בבית או ברכב. למרות שהיישום הזה מאוד יעיל ומאפשר לכם לשמוע את כל מאגר השירים שלכם באוטו, מבלי שתצטרכו לאגור עשרות דיסקים בתא הכפפות, הפיצ'ר הזה גם בעייתי משהו. הסיבה היא שמדובר במשדר באיכות נמוכה מאוד המסוגל לשדר איכות סבירה, רק כאשר הטלפון נמצא צמוד ובקו ישיר מול המערכת ברכב. אם תנסו לשים את הטלפון על מתלה הנדבק לשמשה, תגלו שהמוזיקה לה אתם מאזינים מלווה ברעשים מעצבנים. קצת מבאס שסוני אריקסון לא טרחו להשקיע קצת יותר.

יכולות מוזיקה אחרות של ה-W980 היא SensMe המאפשר לשמוע מוזיקה לפי מצב הרוח בו אתם נמצאים (עצוב איטי, עצוב מהיר, שמח מהיר ושמח איטי), סאונד סביר בעת האזנה לשירים מהרמקולים החיצוניים של הטלפון וסאונד הרבה יותר טוב באמצעות האוזניות המשולבות בתוך הערכה.

 

בעיקר למוזיקה

אם קטגוריית המוזיקה ב-W980 היא בין הטובות שראינו בטלפונים סלולריים בארץ, אז יכולת הצילום של הדגם הזה הפוכה ממנה. מצלמת ה-3.2 מגה פיקסל מצליחה להוציא תמונות וסרטוני וידיאו באיכות נמוכה. מלבד זה, הדגם הזה לא כולל פוקוס אוטומטי ופלאש, ועדשת המצלמה נמצאת במקום חברותי מאוד לאצבעות שלכם - מה שאומר שברוב התמונות תוכלו לראות את אחת האצבעות שלכם מככבת. קיבלנו את ההרגשה שבסוני אריקסון מאוד רוצים להפריד את טלפוני המוזיקה שלהם מטלפוני הצילום ולכן הם מתנכלים ליכולת זו כאן בכוונה, אחרת לא מובן למה קטגוריית הצילום בנויה בצורה כל כך בינונית.

תכונות נוספות של ה-W980 כוללות ספיקרפון טוב, עיצוב אלגנטי בצבע שחור מבריק עם ציפוי שקוף בצד החיצוני של הטלפון וגם כפתורים המעוצבים כולם בצורה עגולה. דבר זה נותן תחושה מאוד מיוחדת למכשיר. כמו כן, אורך החיים של הבטרייה יאפשר לכם לעבור את היום, ללא צורך לחפש מטען.

בצד החסרונות, המכשיר מגיב בצורה איטית בעת חיפוש איש קשר בזמן שליחת הודעת SMS, דפדפן האינטרנט בינוני והטלפון גם לא מסוגל לקרוא קבצי אופיס.

בשורה התחתונה, ה-W980 הוא נגן מוזיקה סלולרי מוצלח במיוחד שגם מתפקד בצורה טובה בתור טלפון.

 
סוני אריקסון W980. גם התפקודים שלו כטלפון בסדר
 סוני אריקסון W980. גם התפקודים שלו כטלפון בסדר   צילום: יח"צ 
 

ביקורת מקוצרת

סוני אריקסון W980
 סוני אריקסון W980 
 צילום: יח"צ 
 
תמורה להשקעה: 8.5
מסך ואיכות תצוגה: 8
צליל: 8
תפעול: 8.5
עיצוב: 9
ציון סופי: 9 (הציון הוא אינו ממוצע)

מתחרים בקטגוריה:
סוני אריקסון W910

פרטים טכניים:
רשתות: HSDPA/GSM 850/900/1800/1900
מידות: גובה – 92 מ"מ, רוחב – 46 מ"מ, עובי – 16.9 מ"מ
גודל: בינוני
משקל כולל סוללה: בינוני (100 גרם).
זמן שיחה רצוף (הצהרת החברה) : 9 שעות
זמן המתנה רצוף (הצהרת החברה) : עד 370 שעות

תצוגה: 256,000 צבעים
צליל: תומך בקבצי MP3
זיכרונות במכשיר: 1,000
זיכרון: 8 ג'יגה (פנימי)
תומך בהודעות מסוג: SMS, MMS, E-Mail
רמת קרינה: w/kg 0.67
הערכה כוללת: דיבורית אישית סטריאופונית (חוטית), כבל חיבור למחשב ותוכנה.
פיצ'רים: נגן מוזיקה – ווקמן 3.0, Track ID, Shake Control, משדר מוזיקה לרדיו, רדיו FM, מצלמת 3.2 מגה פיקסל, צילום וידאו, שיחות וידיאו, בלוטות' סטריאופוני ונדידה לאירופה וארה"ב.

פרטים נוספים
סוג מסך: TFT, 256,000 צבעים
סוללה: Li-Po 930 mAh
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by